بخش دوم از گفتگوی خبرفوری با مصطفی تاجزاده از چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلبان اشتباهات بزرگی داشته‌اند / جهانگیری نماینده اصلاح‌طلبان در دولت نیست / لاریجانی پتانسیل ریاست‌جمهوری را ندارد / روحانی و خاتمی به طور مرتب دیدار می‌کنند / برای شکستن تحریم‌ها به یک دوم خرداد دیگر نیاز داریم


23 مرداد 1398 - 06:45
5d538fbec54a7_2019-08-14_09-06
مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است که برای شکستن تحریم‌ها، مانند دوم خرداد ۷۶ به یک انتخابات باشکوه نیازمند هستیم. او در گفتگو با خبرفوری در رابطه با چالش های سیاست داخلی ایران صحبت کرده است.

در بخش دوم از گفت و گو با مصطفی تاجزاده از شناخته‎شده‎ترین چهره های سیاسی اصلاح‎طلب، به سراغ فضای این روزهای کشور در حوزه سیاست داخلی، عملکرد دولت و آینده انتخابات مجلس رفتیم. معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در این گفتگو تاکید کرد که راه حل برای عبور از چالش های سیاست خارجی، بهبود وضعیت در سیاست داخلی کشور است. در همین راستا او راهکاری انتخاباتی برای غلبه بر تحریم ها ارائه می دهد.

تاجزاده در جریان این گفت و گو با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان دیگر با استراتژی بد و بدتر وارد انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نخواهند شد، تصریح می‌کند که این جریان سیاسی در انتخابات پیش‌ رو مستقل از دولت وارد کارزار انتخابات می‌شود. این به معنای پایان ائتلاف شش ساله اصلاح طلبان با جریانی دولت روحانی است که به اعتدالیون شهره بودند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب رویه روحانی در اداره کشور را قبول ندارد اما بر این باور است که دولت پنهان اجازه کار به روحانی نداده است. حمایت از رویکردهای ابراهیم رئیسی در دستگاه قضایی از دیگر نکات جالب اظهارات تاجزاده در این مصاحبه است.

بخش نخست گفتگو با این چهره برجسته اصلاح طلب را اینجا بخوانید و بخش دوم از گفت و گوی مفصل خبر فوری با مصطفی تاجزاده را در ادامه پی بگیرید.

***

خبر فوری: شما یک چهره اصلاح‌طلب هستید. در حال حاضر مردم از جریان اصلاح‌طلبی که از دولت روحانی حمایت کرد، رضایت ندارند، دلایل این اتفاق چیست، آیا