نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه؛

اسماعیلی: رای قطعی جاسوسان محیط زیستی صادر شد/ بهاره هدایت احتمالا امروز آزاد می‌شود/ ماجرای بازگردان شرور معروف از ترکیه چه بود؟

آخرین وضعیت تعداد کشته شدگان حوادث آبان


29 بهمن 1398 - 11:02
5e4b9324199a3_2020-02-18_11-02
سخنگوی قوه قضاییه گفت: گلایه ها جای خود ولی اگر بی تفاوت باشیم از دشمن سیلی خواهیم خورد. ایران مجلسی قوی می‌خواهد؛ مجلسی دارای نمایندگان قوی و با پشتوانه قوی رای مردم.

به گزارش خبر فوری، نشست خبری غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه امروز  برگزار شد.

سخنگوی قوه قضاییه در سخنانی در خصوص انتخابات پیش رو ضمن دعوت از مردم برای حضور در انتخابات گفت: گلایه ها جای خود ولی اگر بی تفاوت باشیم از دشمن سیلی خواهیم خورد. ایران مجلسی قوی می‌خواهد؛ مجلسی دارای نمایندگان قوی و با پشتوانه قوی رای مردم.

وی در مورد آخرین اقدامات قوه قضاییه در روزهای اخیر نیز توضیحاتی داد. اسماعیلی در این رابطه گفت:  در روزهای اخیر شاهد راه اندازی کارخانه ارتا کابل اردبیل بودیم با ورود کمیته حمایت از تولید قوه قضاییه این کارخانه به چرخه فعالیت برگشت . همچنین با ورود قوه قضاییه در استان خراسان رضوی و بازدید از  ۵۹۹ واحد صنعتی، مشکلات ۲۲۸ واحد صنعتی حل شد.

وی ادامه داد: از نشست قبلی تاکنون بیش از ۵۰ نفر از مفسدان اقتصادی حکم قطعی گرفتند. در آرا صادر شده حمید رضا مرادی فرزند هدایت به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری و شلاق و بازگرداندن اموال محکم شد. همچنین فردی به نام نانینی تهرانی به تحمل ۱۵ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی ۱۲ میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان و رد مال محکوم شد. مهرداد داوودی هم به  تحمل ۱۰ سال حبس و ممنوعیت قبول مدیر عاملی محکوم شد که لیست کامل آن اعلام می‌شود.

احکام متهمان اغتشاشات اخیر

اسماعیلی در مورد حکم عوامل اغتشاشات اخیر نیز گفت: صف معترضان را از صف اغتششاگران جدا می‌دانیم. تعیین تکلیف پرونده های بازداشتی انجام شد؛ با برخی کسانی که در اغتشاشات اخیر نقش داشته ولی با اتهامات سبکی روبرو بودند با رافت برخورد شد اما جمعی ازعوامل اصلی که اموال عمومی را تخریب کردند برخورد شد. لازم به ذکر است که به پرونده های آنها رسیدگی شده و در تهران خوزستان اصفهان شناسایی شدند و حکم بدوی انها صادر شده است.

تبادل یک ایرانی و آلمانی

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت یک شهروند ایرانی در آمریکا نیز گفت: ما از این موضوع متاسف شدیم . چون این فرد در آلمان بود توسط دستگاه قضایی آلمان بازداشت شد. امریکا تلاش کرد که این فرد را به این کشور بازگرداند ولی با تلاشهای وزارت خارجه برای بازگرداندن وی تبادل صورت گرفت. در فرایندی قضایی اعلام کردیم که حاضریم تسهیلات قانونی را مشمول یک تبعه آلمانی که مدت مدیدی قبل بازداشت شده بود و به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده بود، بکنیم و این فرد با با زندانی ایرانی در آلمان تبادل نماییم  که از سوی آلمان موافقت شد. روز یکشنبه تبعه ایرانی وارد کشور شد و روز دوشنبه تبعه آلمانی نیز به آلمان رفت.

احکام قطعی متهمان محیط زیستی صادر شد

سخنگوی دستگاه قضا همچنین احکام قطعی متهمان محیط زیستی را اعلام کرد. اسماعیلی گفت: بر اساس رای قطعی صادر شده برای متهمان محیط زیستی احکام زیر صادر شده است:

- مراد طاهباز به جرم همکاری با آمریکا ۱۰ سال حبس

- نیلوفر بیانی به جرم همکاری با آمریکا ۱۰ سال حبس و رد مال

- هومن جوکار ۱۰ سال حبس

- سام رجبی تبریز ۶ سال حبس

- حمید کاشان دولت 6سال حبس

- عبدالرضا کوهپایه به جرم تجمع علیه کشور ۴ سال حبس

 

برگرداندن امیر آلمانی از ترکیه

سخنگوی قوه قضاییه به دستگیری فردی به نام امیر آلمانی که سردسته باند تبهکار بود در جریان اغتشاشات آبان ماه اشاره کرد و گفت: این باند در تهران مرتکب سرقت مسلحانه شده و از اراذل و اوباش بودند و بانک و پمب بنزین آتش زده و فیلم خود را برای کشورهای خارجی ارسال کرده و به ترکیه فرار کردند اما شناسایی شده و برگردانده شدند.

اسماعیلی در این رابطه گفت: این فرد با نام امیر آلمانی مدتی در کمپ آلمان هم بوده و با عناصر گروهک نفاق جلساتی داشته و در حوادث آبان میدان‌داری می‌کرد. این دسته باید متناسب مجازات شوند ولی هنوز آرای صادر شده برای وی و باندش قطعی نیست. این اغتشاشگران حتما باید پای میز محاکمه جوابگوی اعمال خود باشد.

از اسفندماه جلسات محاکمه طبری آغاز می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص  آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری نیز گفت: تحقیقات این پرونده تمام است و حتما قبل از پایان سال دادسرا تصمیم خواهد گرفت و پیش‌بینی‌های لازم انجام شده که در اسفندماه جلسات محاکمات آغاز شود.

عدم حمایت رئیس قوه قضاییه از یک جریان خاص در انتخابات

اسماعیلی در مورد اخبار حمایت حجت الاسلام ابراهیم رییسی از جریان خاصی گفت: رییس قوه به هیچ عنوان از هیچ فرد و هیچ لیست و جریانی در انتخابات حمایت نمی‌کنند. البته گروههای مختلف مراجعاتی به ایشان داشتند؛ ایشان در برابر همه تقاضاها گفتند که من در امر انتخابات به لحاظ لزوم رعایت شان قوه قضاییه هیچ مداخله ای نمی‌کنم و معذور هستم. لذا هیچ لیستی منتسب به ریاست قوه نیست.

پرونده روح الله زم و همکاران

سخنگوی قوه قضاییه در مورد پرونده افراد مرتبط با روح الله زم هم گفت: تا امروز فقط در مورد خودش کیفرخواست صادر شده هست بقیه در مرحله تحقیقات است.

با ورود پول های کثیف به انتخابات برخورد میکنیم

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگار خبر فوری در مورد برنامه ریزی قوه قضاییه برای بررسی محل هزینه کرد تبلیغات نامزدها برای جلوگیری از ورود پولهای کثیف در انتخابات گفت: پول کثیف و پولشویی برابر ضوابط جرم است و فارغ از اینکه در چه زمینه ای هزینه شود به موضوع رسیدگی میکنیم . البته مجلس اخیرا مصوبه ای در رابطه با هزینه نامزدهای نمایندگی داشته است .. حتما به لحاظ جنبه قانونی در فرایند رسیدگی به تخلفات مورد توجه همکاران قضایی قرار خواهد گرفت.

روند تایید صلاحیت نامزدها

اسماعیلی در مورد افرادی که ادعای می‌کردند در روند تایید صلاحیت صاحب نفوذ هستند ادامه داد: اینها مدعی نفود بودند ولی هنوز به صاحب نفوذ بودن نرسیدیم. در عین حال جرم است و همه اینها وصف مجرمانه دارند.در این ارتباط ۲۰ نفر شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی با تودیع وثیقه ازاد شدند و چند نفر هنوز در بازداشت هستند. از استانداری تهران فردی بازدداشت شده است، ولی هنوز ارتباط با نهادهای دیگر را نرسیدیم.

آمار کشته شده‌های آبان

سخنگوی قوه قضاییه در مورد اعلام آمار کشته شدگان آبان ماه نیز گفت: این موضوع تعیین تکلیف شده است. در مصوبات ۱۰ دی ۹۸ و ۲۸ دی ماه تعیین تکلیف شده است که مسوولیت اعلام آن با شورای امنیت کشور است.

اسماعیلی افزود: اعلام آمار نیاز به تفکیک و تعیین تکلیف دارد زیرا برخی از کشته شدگان جز ماموران بودند که به شهادت رسیده و برخی مردم بودند و توسط اغتشاشگران کشته شده و برخی از خود اغتشاشگران بوده اند.

وی ادامه داد: اعلام این آمار بعد از بررسی ها و تکمیل آن به موجب مصوبات به متولیان امر بر می‌گردد.

آزاد شدن بهاره هدایت

اسماعیلی در مورد بازداشت برخی افراد در آستانه انتخابات و بازداشت بهاره هدایت گفت: هیچ ارتباطی بین این اقدامات و انتخابات وجود نداشته است. بازداشت خانم هدایت در خارج از دانشگاه بوده است و اگر ادعایی در مورد ضرب و شتم باشد برابر قانون رسیدگی می‌کنیم. خانم هدایت احتمالا تا غروب امروز با تامین وثیقه آزاد خواهد شد؛ در حال کارشناسی وثیقه هستند .

در مورد خانم ناجی  هم باید بگویم که حکم قطعی صادر شده است و دادگاه تجدید نظر محکومیتشان به نصف تقلیل یافت و حکم قطعی شده است.

تابعیت دوم را به رسمیت نمی‌شناسیم

وی همچنین در مورد درخواست کشور فرانسه برای آزادی دو زندانی گفت: قانون ما تابعیت دوم را به رسمیت نمی‌شناسد و یکی از دو نفر مورد نظر را براساس قوانین‌مان تبعه خارجی نمی‌دانیم.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که این افراد اقداماتی علیه امنیت ملی داشتند که با حضور وکیل محاکمه خواهند شد گفت: به هیچ عنوان دخالت هیچ کشوری را در امور قضایی کشور را نمی‌پسندیم.

اسماعیلی گفت: همین حمایت کشور فرانسه از روح الله زم و این اقدامات آنها در تناقض است.

وی افزود: کیفرخواست پرونده صادر شده و متهمان در زندان هستند و ۱۳ اسفند ماه جلسه دادگاه برگزار می شود.

تحقیقات نهایی از پیوندی در حال انجام است

وی همچنین در خصوص دستگیری علی اصغر پیوندی رییس سابق جمعیت هلال احمر و جزئیات این پرونده گفت: بخشی از پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شد اما دادگاه تحقیقات دادسرا را ناقص دانست و پرونده را اعاده کرده که افراد دیگری تحت تعقیب قرار گرفتند و عده ای ازاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در دوبخش هلال احمر و دانشگاه شهید بهشتی پرونده در جریان است و تحقیقات در حال انجام بوده و بزودی با رفع نواقص به دادگاه برمی گردد.

اسماعیلی گفت: این قبیل از پرونده ها ناظر برعملکرد اشخاص است نه سازمانها، مامؤریت سازمانها مجزاست و باید حسابشان ار مرتکبان تخلف جدا شود.

خانواده شهید سلیمانی هنوز شکایت نکرده اند

اسماعیلی در مورد شکایت برخی خانواده شهدای مدافع حرم و سردار سلیمانی در دادگاه نیز گفت: دو مورد رسیدگی داریم که یکی درخواست غرامت است و در تهران شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی شعبه ویژه این مسایل در مورد اقدامات آمریکا محسوب می شود.

وی ادامه داد: در مورد شهید سلیمانی و همرزمانش از سوی دادسرا اعلام جرم شده و شعبه خاصی هم در نظر گرفته شده است و گزارشاتی از وزارت امور خارجه ثبت و در حال رسیدگی است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: خانواده این شهدا گفته‌اند که اقدام قضایی را بعد از مراسم‌ چهلم انجام می‌دهند که تاکنون اقدامی نشده در کشور عراق هم پرونده ای تشکیل شده و هیأتی از قوه قضائیه عراق به ایران آمده و پیگیر این اقدام جنایتکارانه هستند.

اسماعیلی در مورد نامه فرهاد مجیدی به قوه قضائیه نیز گفت: ما هم این موضوع را شنیده ایم اما ثبت نامه ای در این خصوص نداشته ایم شاید در مسیر آمدن و ثبت شدن است ولی هنوز نامه ای نگرفته ایم.

بازگشت 3 هزار میلیارد از 4 هزار میلیارد بدهی یک بدهکار

اسماعیلی در مورد دستگیری ابربدهکاران بانکی و بازگشت ۳هزار میلیارد بدهی یکی از بدهکاران نیز گفت: ۴ هزار میلیارد مجموع بدهی این ابربدهکار است و مقدماتی فراهم شد تا ۳ هزار میلیارد آن از طریق اموالی که داشت بازگردد.

وی ادامه داد: پرونده مراحل تحقیقاتی را می گذراند و سعی می‌کنیم قبل از صدور کیفرخواست بخشی از بدهی باز هم بازگردانده شود.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد تخلفات احتمالی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران نیز گفت: موضوعی نه له و نه علیه افراد در این برهه حساس نباید از این تریبون اعلام شود ان‌شاءالله بعد ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: گلایه ها جای خود ولی اگر بی تفاوت باشیم از دشمن سیلی خواهیم خورد. ایران مجلسی قوی می‌خواهد؛ مجلسی دارای نمایندگان قوی و با پشتوانه قوی رای مردم.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5e4b9324199a3_2020-02-18_11-02
29 بهمن 1398 - 11:02

به گزارش خبر فوری، نشست خبری غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه امروز  برگزار شد.

سخنگوی قوه قضاییه در سخنانی در خصوص انتخابات پیش رو ضمن دعوت از مردم برای حضور در انتخابات گفت: گلایه ها جای خود ولی اگر بی تفاوت باشیم از دشمن سیلی خواهیم خورد. ایران مجلسی قوی می‌خواهد؛ مجلسی دارای نمایندگان قوی و با پشتوانه قوی رای مردم.

وی در مورد آخرین اقدامات قوه قضاییه در روزهای اخیر نیز توضیحاتی داد. اسماعیلی در این رابطه گفت:  در روزهای اخیر شاهد راه اندازی کارخانه ارتا کابل اردبیل بودیم با ورود کمیته حمایت از تولید قوه قضاییه این کارخانه به چرخه فعالیت برگشت . همچنین با ورود قوه قضاییه در استان خراسان رضوی و بازدید از  ۵۹۹ واحد صنعتی، مشکلات ۲۲۸ واحد صنعتی حل شد.

وی ادامه داد: از نشست قبلی تاکنون بیش از ۵۰ نفر از مفسدان اقتصادی حکم قطعی گرفتند. در آرا صادر شده حمید رضا مرادی فرزند هدایت به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری و شلاق و بازگرداندن اموال محکم شد. همچنین فردی به نام نانینی تهرانی به تحمل ۱۵ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی ۱۲ میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان و رد مال محکوم شد. مهرداد داوودی هم به  تحمل ۱۰ سال حبس و ممنوعیت قبول مدیر عاملی محکوم شد که لیست کامل آن اعلام می‌شود.

احکام متهمان اغتشاشات اخیر

اسماعیلی در مورد حکم عوامل اغتشاشات اخیر نیز گفت: صف معترضان را از صف اغتششاگران جدا می‌دانیم. تعیین تکلیف پرونده های بازداشتی انجام شد؛ با برخی کسانی که در اغتشاشات اخیر نقش داشته ولی با اتهامات سبکی روبرو بودند با رافت برخورد شد اما جمعی ازعوامل اصلی که اموال عمومی را تخریب کردند برخورد شد. لازم به ذکر است که به پرونده های آنها رسیدگی شده و در تهران خوزستان اصفهان شناسایی شدند و حکم بدوی انها صادر شده است.

تبادل یک ایرانی و آلمانی

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت یک شهروند ایرانی در آمریکا نیز گفت: ما از این موضوع متاسف شدیم . چون این فرد در آلمان بود توسط دستگاه قضایی آلمان بازداشت شد. امریکا تلاش کرد که این فرد را به این کشور بازگرداند ولی با تلاشهای وزارت خارجه برای بازگرداندن وی تبادل صورت گرفت. در فرایندی قضایی اعلام کردیم که حاضریم تسهیلات قانونی را مشمول یک تبعه آلمانی که مدت مدیدی قبل بازداشت شده بود و به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده بود، بکنیم و این فرد با با زندانی ایرانی در آلمان تبادل نماییم  که از سوی آلمان موافقت شد. روز یکشنبه تبعه ایرانی وارد کشور شد و روز دوشنبه تبعه آلمانی نیز به آلمان رفت.

احکام قطعی متهمان محیط زیستی صادر شد

سخنگوی دستگاه قضا همچنین احکام قطعی متهمان محیط زیستی را اعلام کرد. اسماعیلی گفت: بر اساس رای قطعی صادر شده برای متهمان محیط زیستی احکام زیر صادر شده است:

- مراد طاهباز به جرم همکاری با آمریکا ۱۰ سال حبس

- نیلوفر بیانی به جرم همکاری با آمریکا ۱۰ سال حبس و رد مال

- هومن جوکار ۱۰ سال حبس

- سام رجبی تبریز ۶ سال حبس

- حمید کاشان دولت 6سال حبس

- عبدالرضا کوهپایه به جرم تجمع علیه کشور ۴ سال حبس

 

برگرداندن امیر آلمانی از ترکیه

سخنگوی قوه قضاییه به دستگیری فردی به نام امیر آلمانی که سردسته باند تبهکار بود در جریان اغتشاشات آبان ماه اشاره کرد و گفت: این باند در تهران مرتکب سرقت مسلحانه شده و از اراذل و اوباش بودند و بانک و پمب بنزین آتش زده و فیلم خود را برای کشورهای خارجی ارسال کرده و به ترکیه فرار کردند اما شناسایی شده و برگردانده شدند.

اسماعیلی در این رابطه گفت: این فرد با نام امیر آلمانی مدتی در کمپ آلمان هم بوده و با عناصر گروهک نفاق جلساتی داشته و در حوادث آبان میدان‌داری می‌کرد. این دسته باید متناسب مجازات شوند ولی هنوز آرای صادر شده برای وی و باندش قطعی نیست. این اغتشاشگران حتما باید پای میز محاکمه جوابگوی اعمال خود باشد.

از اسفندماه جلسات محاکمه طبری آغاز می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص  آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری نیز گفت: تحقیقات این پرونده تمام است و حتما قبل از پایان سال دادسرا تصمیم خواهد گرفت و پیش‌بینی‌های لازم انجام شده که در اسفندماه جلسات محاکمات آغاز شود.

عدم حمایت رئیس قوه قضاییه از یک جریان خاص در انتخابات

اسماعیلی در مورد اخبار حمایت حجت الاسلام ابراهیم رییسی از جریان خاصی گفت: رییس قوه به هیچ عنوان از هیچ فرد و هیچ لیست و جریانی در انتخابات حمایت نمی‌کنند. البته گروههای مختلف مراجعاتی به ایشان داشتند؛ ایشان در برابر همه تقاضاها گفتند که من در امر انتخابات به لحاظ لزوم رعایت شان قوه قضاییه هیچ مداخله ای نمی‌کنم و معذور هستم. لذا هیچ لیستی منتسب به ریاست قوه نیست.

پرونده روح الله زم و همکاران

سخنگوی قوه قضاییه در مورد پرونده افراد مرتبط با روح الله زم هم گفت: تا امروز فقط در مورد خودش کیفرخواست صادر شده هست بقیه در مرحله تحقیقات است.

با ورود پول های کثیف به انتخابات برخورد میکنیم

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگار خبر فوری در مورد برنامه ریزی قوه قضاییه برای بررسی محل هزینه کرد تبلیغات نامزدها برای جلوگیری از ورود پولهای کثیف در انتخابات گفت: پول کثیف و پولشویی برابر ضوابط جرم است و فارغ از اینکه در چه زمینه ای هزینه شود به موضوع رسیدگی میکنیم . البته مجلس اخیرا مصوبه ای در رابطه با هزینه نامزدهای نمایندگی داشته است .. حتما به لحاظ جنبه قانونی در فرایند رسیدگی به تخلفات مورد توجه همکاران قضایی قرار خواهد گرفت.

روند تایید صلاحیت نامزدها

اسماعیلی در مورد افرادی که ادعای می‌کردند در روند تایید صلاحیت صاحب نفوذ هستند ادامه داد: اینها مدعی نفود بودند ولی هنوز به صاحب نفوذ بودن نرسیدیم. در عین حال جرم است و همه اینها وصف مجرمانه دارند.در این ارتباط ۲۰ نفر شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی با تودیع وثیقه ازاد شدند و چند نفر هنوز در بازداشت هستند. از استانداری تهران فردی بازدداشت شده است، ولی هنوز ارتباط با نهادهای دیگر را نرسیدیم.

آمار کشته شده‌های آبان

سخنگوی قوه قضاییه در مورد اعلام آمار کشته شدگان آبان ماه نیز گفت: این موضوع تعیین تکلیف شده است. در مصوبات ۱۰ دی ۹۸ و ۲۸ دی ماه تعیین تکلیف شده است که مسوولیت اعلام آن با شورای امنیت کشور است.

اسماعیلی افزود: اعلام آمار نیاز به تفکیک و تعیین تکلیف دارد زیرا برخی از کشته شدگان جز ماموران بودند که به شهادت رسیده و برخی مردم بودند و توسط اغتشاشگران کشته شده و برخی از خود اغتشاشگران بوده اند.

وی ادامه داد: اعلام این آمار بعد از بررسی ها و تکمیل آن به موجب مصوبات به متولیان امر بر می‌گردد.

آزاد شدن بهاره هدایت

اسماعیلی در مورد بازداشت برخی افراد در آستانه انتخابات و بازداشت بهاره هدایت گفت: هیچ ارتباطی بین این اقدامات و انتخابات وجود نداشته است. بازداشت خانم هدایت در خارج از دانشگاه بوده است و اگر ادعایی در مورد ضرب و شتم باشد برابر قانون رسیدگی می‌کنیم. خانم هدایت احتمالا تا غروب امروز با تامین وثیقه آزاد خواهد شد؛ در حال کارشناسی وثیقه هستند .

در مورد خانم ناجی  هم باید بگویم که حکم قطعی صادر شده است و دادگاه تجدید نظر محکومیتشان به نصف تقلیل یافت و حکم قطعی شده است.

تابعیت دوم را به رسمیت نمی‌شناسیم

وی همچنین در مورد درخواست کشور فرانسه برای آزادی دو زندانی گفت: قانون ما تابعیت دوم را به رسمیت نمی‌شناسد و یکی از دو نفر مورد نظر را براساس قوانین‌مان تبعه خارجی نمی‌دانیم.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که این افراد اقداماتی علیه امنیت ملی داشتند که با حضور وکیل محاکمه خواهند شد گفت: به هیچ عنوان دخالت هیچ کشوری را در امور قضایی کشور را نمی‌پسندیم.

اسماعیلی گفت: همین حمایت کشور فرانسه از روح الله زم و این اقدامات آنها در تناقض است.

وی افزود: کیفرخواست پرونده صادر شده و متهمان در زندان هستند و ۱۳ اسفند ماه جلسه دادگاه برگزار می شود.

تحقیقات نهایی از پیوندی در حال انجام است

وی همچنین در خصوص دستگیری علی اصغر پیوندی رییس سابق جمعیت هلال احمر و جزئیات این پرونده گفت: بخشی از پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شد اما دادگاه تحقیقات دادسرا را ناقص دانست و پرونده را اعاده کرده که افراد دیگری تحت تعقیب قرار گرفتند و عده ای ازاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در دوبخش هلال احمر و دانشگاه شهید بهشتی پرونده در جریان است و تحقیقات در حال انجام بوده و بزودی با رفع نواقص به دادگاه برمی گردد.

اسماعیلی گفت: این قبیل از پرونده ها ناظر برعملکرد اشخاص است نه سازمانها، مامؤریت سازمانها مجزاست و باید حسابشان ار مرتکبان تخلف جدا شود.

خانواده شهید سلیمانی هنوز شکایت نکرده اند

اسماعیلی در مورد شکایت برخی خانواده شهدای مدافع حرم و سردار سلیمانی در دادگاه نیز گفت: دو مورد رسیدگی داریم که یکی درخواست غرامت است و در تهران شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی شعبه ویژه این مسایل در مورد اقدامات آمریکا محسوب می شود.

وی ادامه داد: در مورد شهید سلیمانی و همرزمانش از سوی دادسرا اعلام جرم شده و شعبه خاصی هم در نظر گرفته شده است و گزارشاتی از وزارت امور خارجه ثبت و در حال رسیدگی است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: خانواده این شهدا گفته‌اند که اقدام قضایی را بعد از مراسم‌ چهلم انجام می‌دهند که تاکنون اقدامی نشده در کشور عراق هم پرونده ای تشکیل شده و هیأتی از قوه قضائیه عراق به ایران آمده و پیگیر این اقدام جنایتکارانه هستند.

اسماعیلی در مورد نامه فرهاد مجیدی به قوه قضائیه نیز گفت: ما هم این موضوع را شنیده ایم اما ثبت نامه ای در این خصوص نداشته ایم شاید در مسیر آمدن و ثبت شدن است ولی هنوز نامه ای نگرفته ایم.

بازگشت 3 هزار میلیارد از 4 هزار میلیارد بدهی یک بدهکار

اسماعیلی در مورد دستگیری ابربدهکاران بانکی و بازگشت ۳هزار میلیارد بدهی یکی از بدهکاران نیز گفت: ۴ هزار میلیارد مجموع بدهی این ابربدهکار است و مقدماتی فراهم شد تا ۳ هزار میلیارد آن از طریق اموالی که داشت بازگردد.

وی ادامه داد: پرونده مراحل تحقیقاتی را می گذراند و سعی می‌کنیم قبل از صدور کیفرخواست بخشی از بدهی باز هم بازگردانده شود.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد تخلفات احتمالی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران نیز گفت: موضوعی نه له و نه علیه افراد در این برهه حساس نباید از این تریبون اعلام شود ان‌شاءالله بعد ها اعلام خواهد شد.

منبع: خبر فوری

22

نظرات 5
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
کاربر ناشناس 0 0 پاسخ 1399/1/7 -23:46

متاسفانه نمایتدگان مجلس بیشتر برای جاه و مقام تلاش و از موقعیتی که نصیب شان میشود ،منافع زیادی حاصل میگردد ، متاسفانه نظارت نمایندگان بر اجرای قوانین بنظر توجهی نمیشود و از قدرت ایکه دارند در جهت اهداف غیر از قسم ایکه خورده اند بهره میبرند.

ناشناس 0 0 پاسخ 1398/11/30 -08:00

جاسوسان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سرور 3 1 پاسخ 1398/11/29 -18:16

تعداد كشته شده هاي آبان را نمي گيم جعبه سياه نمي ديم مرم بياين راي بدين بع بع بع بع ..

Ali 3 0 پاسخ 1398/11/29 -12:12

مشکل از جای دیگری است مردم تا حالا در همه ی انتخابات شرکت کرده و رای داده اند کسانی که به عنوان کاندید معرفی شده اند از فیلتر رد شده و شورای نگهبان آنها را با صلاحیت تشخیص داده است هیچ کدام معاند یا مخالف نظام نبودند روحانی و رییسی رغیب هم بوده اند هر دو از اول انقلاب در پستهای مهمی بودند پس چرا الان وضع کشور چنین است نگوییم همه بخاطر تحریم است مشکل مالی و اخلاقی حدود هشتاد نماینده مجلس چه ربطی به تحریم دارد آیا شورای نگهبان کفایت لازم برای تشخیص صلاحیت افراد ندارد ؟!!! آیا نماینده ها قبل از ورود به مجلس کار چاق کن و مشکل مالی و اخلاقی داشتند؟!!!

تینا 1398/11/29 -21:00

میگن هر کی کنگر کند و....بابا شورای نگهبان که نمیتونه جلو دزدی بعدیشون بگیذه لا مصب این میزا مشکل دارن نه این نماینده ها جو گیرن مثل بقیه مردم الان الا ماشاءالله همه همینطور داریم درحق هم ظلم میکنیم بعد ایرا به بقیه میگیریم نه که خودمون فرشته ایم

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks