روحانی در جلسه هیات دولت:

حل مساله ایران و آمریکا آسان خواهد بود، اگر اراده‌ای در آمریکا باشد


5 آذر 1399 - 10:59
5fbe067957434_2020-11-25_10-53
رئیس‌ جمهور گفت: اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مساله ایران و آمریکا آسان خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت اظهار کرد: امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم ها سیاست های ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند.

وی بیان کرد: دولت آینده آمریکا می‌تواند اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی و سیاست‌های نادرست چهار سال گذشته دولت قبلی آمریکا را محکوم و جبران کند.

رییس جمهور گفت: اگر چنین اراده‌ای در دولت آینده آمریکا وجود داشته باشد ایران و آمریکا می‌توانند اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ باز می‌گردند. گره اصلی با یک اراده و تصمیم می‌تواند گشاده و باز شود.

رییس جمهور با بیان این‌که دولت جدید آمریکا باید کارهای بزرگی انجام بدهد، تاکید کرد: در برابر آن همه اقداماتی که دولت گذشته آمریکا انجام داد و چهره آمریکا را تخریب کرد، دولت آینده آمریکا باید با انجام دادن کارهای بزرگ تا حدی بتواند اشتباهات گذشته را جبران کند. امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌های خود سیاست‌های دونالد ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم و جبران کند.

روحانی ادامه داد: ما همیشه گفته‌ایم که سیاست ما روشن است، سیاست ما تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام و تعهدات بین‌المللی در برابر تعهدات بین‌المللی است و اگر همین اراده در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مساله آسان خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد: هم ما و هم آمریکایی‌ها می‌توانیم اعلام کنیم که به شرایط 20 ژانویه 2017 برمی‌گردیم. این می‌تواند قدم بزرگی برای حل بسیاری از مشکلات باشد و مسیر را تغییر دهد و بعد از آن می‌توان موارد دیگر را ادامه داد.

رییس جمهور با تاکید بر این نکته که برنامه‌های ایران بر این مبنا نیست که شرایط فردا چگونه خواهد شد، عنوان کرد: ما برنامه‌هایمان را چیده‌ایم و این برنامه‌ها برای شرایط سخت است و همواره این چنین بوده است. اگر در این مدت برای مردم مشکلی پیش آمده از طریق فشارهای ناحق کاخ سفید بوده است . هر وقت آمریکایی‌ها به تعهدات بین‌المللی خود بازگردند در آن زمان شرایط عوض خواهد شد.

روحانی با بیان این‌که امروز باید در دو مورد از ملت بزرگ ایران تشکر ویژه‌تر کرد، گفت: تشکر اول به خاطر مقاومت سه ساله ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی است؛ ما در تاریخ ایران دو دفاع مقدس داریم یکی دفاع مقدس هشت ساله در برابر صدامیان و یکی در جنگ اقتصادی در مقابل ترامپیان.

وی اضافه کرد: ملت ما در جنگ اول با وجود این‌که تنها بود و شرق و غرب پشت سر متجاوزین بودند با استقامت و ایثار موفق و پیروز شد. در این جنگ سه ساله اقتصادی هم ما تقریبا تنها بودیم و کسی ما را کمک نکرد، اما مردم ایران سربازان خط مقدم اقتصاد، کارگران، کشاورزان، صادر کنندگان و تلاشگران تولید ایستادگی و تلاش کردند و ما را به موفقیت رساندند.

رییس جمهور اظهار کرد: از مظاهر پیروزی ما و شکست قطعی دشمن در این جنگ پایان دوره ترامپیسم بود، کسی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ایران و فلسطین انجام داد. شکست او به خاطر شکست در مجامع بین‌المللی، محاکم حقوقی، معیارهای اخلاقی، افکار عمومی جهان و افکار عمومی ملت آمریکا بود.

روحانی ادامه داد: او حتی اقدامات تروریستی و سبعانه خود را نسبت به ملت ایران حتی در دوران کرونا ادامه داد و بر تحریم‌ها افزود، حتی زمانی که صندوق بین‌المللی پول می‌خواست پنج میلیارد دلار برای مقابله با کرونا و کمک‌های پزشکی به ایران بدهد، کسی که مخالفت کرد همین گروه کاخ سفید بود و نگذاشت مردم ما راحت‌تر و با شرایط بهتر با این بیماری مقابله کند.

رییس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: عوامل شکست این آدم سیاست‌های غلط خارجی، سیاست‌های غلط بهداشتی، اقدامات نژادپرستانه‌اش و غیرقابل اعتماد بودن او برای همه چه در داخل کشورش و چه در خارج بود. او یک مسیر عوام‌فریبانه و پوپولیستی را در پیش گرفته بود و خدا را شکر که این شر از سر مردم آمریکا و منطقه و جهان کوتاه شد.

از مظاهر پیروزی ما و شکست قطعی دشمن در این جنگ پایان دوره ترامپیسم بود، کسی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ایران و فلسطین انجام داد

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جلسه دیروز رهبر انقلاب با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی اظهار کرد: باید از مقام معظم رهبری به خاطر برگزاری این جلسه و دستورات مهمی که صادر کردند تشکر کنم. ما امروز این دستورات را دوباره مرور کردیم و به همه وزرا و مسئولان مربوطه دستورات لازم داده شد. امروز مواردی که در زمینه‌ جهش تولید، کسری بودجه، مسائل مربوط به نظام بانکی و حمایت از قشر کم درآمد جامعه دغدغه رهبری بود و ایشان دستوراتی را در زمینه آنها صادر کردند، در دستور کار ما خواهد بود.

رییس جمهور اضافه کرد: با توجه به بیانات رهبر انقلاب امروز دو دستور ویژه به وزیر صنعت، معدن و تجارت و نفت داده شد که هر دو باید در زمینه‌ تولید برنامه ریزی کنند و برنامه‌های خود را به دولت بیاورند و ما هم در شورای هماهنگی اقتصادی آنها را دنبال می‌کنیم. رهبر انقلاب به وزارت جهاد کشاورزی هم درباره نهاده‌ها مسئولیتی دادند که به جهش تولید مربوط می‌شود. همچنین سازمان برنامه و بودجه طبق دستورات ایشان سیاست بودجه امسال و سال آینده را پیگیری کنند. درباره شرکت‌های دانش بنیان، رسیدگی به اقشار کم درآمد و صرفه جویی‌های لازم در آب و گاز هم به وزرای مربوطه دستوراتی داده شد که آنها را دنبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم دستورات ایشان را هرچه سریع‌تر در دولت و ستاد اقتصادی بررسی نهایی و اجرا و عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: با تلاش ملت ما و همه دست‌اندرکاران دولت و قوای دیگر، آمار و ارقام را برای دوران بلند مدت ایران که مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که از سال 1392 تا سال 1396 دستاوردها دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای بوده است. اگر سال 1394، 1395 و 1396 را قبل از شروع سه سال جنگ اقتصادی با 41 سال گذشته شرایط اقتصادی ایران مقایسه کنیم در بسیاری از شاخص‌های مهم اقتصادی پیشرفت ملموسی را می‌بینیم؛ مثلا رشد تولید ناخالص ملی ما در متوسط 41 سال 1.5 درصد است و در سه سال 1394 تا 1396 رشد اقتصادی ما به طور متوسط 4.7 درصد است؛ یعنی بیش از سه برابر. در اشتغال در 41 سال به طور متوسط 261 هزار است و در این سه سال اشغال ما 684 هزار است، یعنی 2.6 برابر. صادرات غیرنفتی ما در 41 سال به طور متوسط 10 میلیارد دلار بوده و در این سه سال به طور متوسط بیش از 30 میلیارد و 500 میلیون دلار بوده یعنی بیش از سه برابر. تورم و متوسط 41 سال 19.5 درصد بوده و در این سه سال به طور متوسط 10.9 درصد بوده است.

روحانی اضافه کرد: در همه شاخص‌ها وقتی نگاه می‌کنیم نشان می‌دهد دولت جمهوری اسلامی ایران در طول سه چهار سال قبل از شروع جنگ اقتصادی، سیاست درست، عملکرد درست و قابل مقایسه و قابل ارائه با دوره بلند مدت تاریخ اقتصادی ایران داشته است. البته در این سه سال که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم هم این عملکرد قابل ملاحظه است. در این مدت باز هم ملت ما مقاومت و ایستادگی کرد و در تولید یک حرکت بزرگ را در همین امسال که کرونا هم داریم و بالاترین شدت سختی‌های ماست شاهد بوده‌ایم. در مهرماه امسال نسبت به شهریور ماه رشد تولید ما که رشد صادرات در کنارش بوده 75 درصد در صنعت است؛ یعنی تولید ما در صنعت در ماه مهر نسبت به شهریور ماه 75 درصد رشد داشته است که معنای آن این است که مردم ما در سخت‌ترین شرایط بهترین‌ تلاش‌ها را انجام داده‌اند.

رییس جمهور همچنین عنوان کرد: من تشکر دیگری هم باید از مردم بکنم به خاطر این دو هفته‌ای که در آن هستیم و برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی که کار بزرگی مردم ما انجام دادند و باید از آنها تشکر کرد. ما در این دو هفته‌ای که در بسیاری از شهرها به عنوان شرایط قرمز و در بسیاری از شهرها به عنوان شرایط نارنجی و در بعضی از شهرها به عنوان شرایط زرد اعلام کردیم، طبق آماری که دیشب از قرارگاه به دست من رسید به طور متوسط مراعات دستورالعمل‌ها بالای 90 درصد است و در برخی موارد بالای 98 و 99 درصد است که این افتخارآمیز است مردم ما کار بسیار بزرگی کردند و من می‌دانم این کار چقدر سخت است که آن مغازه‌دار کوچکی که کسب و کار خود را تعطیل کند یا آن کارگری که فعالیت می‌کرده بیکار شده می‌دانم که چقدر سخت بر آنها می‌گذرد، اما مردم همه به صحنه آمدند و واقعا کار عظیمی ملت ایران انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: شما در صدا و سیما می‌بینید که خیابان‌ها و بازارها چگونه خلوت شده و مردم چه حماسه بزرگی را خلق کرده‌اند، شبیه همان چیزی است که در فروردین‌ ماه آن حماسه را آفریدند و توانستند این ویروس را کنترل کنند. ان شاء‌الله این بار هم خواهیم دید که شرایط تغییر خواهد کرد. دیشب در جلسه روسای کمیته‌ها وزیر بهداشت بسیار خوش‌بین بود که در هفته‌های آینده ما شرایط بسیار بهتری داشته باشیم. هیچ راهی برای مقابله با این ویروس جز همکاری، فاصله گرفتن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد و هر کسی که هر راه دیگری را بگوید گزافه گفته است حالا ممکن است در آینده بشر به دارو و واکسن هم برسد، اما امروز ما راهی جز این نداریم.

روحانی همچنین به جلسه شنبه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: ما در این جلسه 14 دستورالعمل را برای کمک به مردم تثبیت کردیم و این دستورالعمل‌ها همه اجرایی و عملی خواهد شد و برخی از آنها اجرایی شده و برخی به تدریج اجرایی خواهد شد. 100 هزار تومانی که برای 30 میلیون نفر جمعیت ماهانه به مدت چهارماه در نظر گرفته‌ایم ان شاء‌الله عملیاتی و اعلام خواهد شد. وام یک میلیونی هم اعلام شده که مردم طبق برنامه‌ای که قبلا انجام داده‌اند می‌توانند این یک میلیون وام را هم دریافت کنند و بقیه اقداماتی که ما باید انجام دهیم به مرور صورت خواهد گرفت.

رییس جمهور اضافه کرد: البته ممکن است اقدامات دولت همه سختی‌های مردم را جبران نکند اما این چیزی بوده که در حد امکان و توان دولت بوده که انجام داده و انجام می‌دهد. از طرفی باید از شرکت‌های دانش بنیان که کار بزرگی در این مدت انجام داده‌اند تشکر کنم. ما اگر قرار بود ونتیلاتور، دارو و ... را از خارج بخریم حتی اگر شرایط مهیا بود ممکن بود به ما ندهند، اما شرکت‌ها و کارگران ما با تمام توان خود فعالیت کردند و امروز در این زمینه‌ها متکی به کسی نیستیم و روی پای خودمان ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به جلسه شب گذشته ستاد روسای کمیته‌های مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: ما در این جلسه با وجود همه کارهای خوبی که صورت گرفته به یک نقطه ضعف رسیدیم که آن هم تراکم در حمل و نقل در برخی ساعات روز است که حضور کارمندان در ادارات شرایط را در صبح و ظهر سخت می‌کند. در این جلسه تصمیم گرفته شد که شنبه هم آن را مصوب می‌کنیم و البته به تمام وزرای مربوطه دستور داده شده که حضور یک سومی کارمندان در نقاط قرمز از هفته آینده اگر ضرورتی نداشت به هر مقداری که مسئولان مربوطه می‌خواهند کاهش پیدا کند.

رییس جمهور اضافه کرد: این کاهش می‌تواند تا یک چهارم، یک پنجم و بیشتر هم باشد و در جاهایی که ضرورت ندارد مسئولان می‌توانند کارمندان را کمتر کنند تا مترو و اتوبوس‌ها در هفته آینده خلوتر شود. پس مسئولان باید در هفته آینده به حداقل حضور کارمندها اکتفا کنند، چرا که برای ما بسیار مهم است در پایان این دو هفته به شرایط بهتری برای سلامت مردم برسیم. البته این موضوع به غیر از خدمات ضروری است که شرایط‌شش متفاوت است و قبلا اعلام شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود میلاد امام حسن عسگری را به مردم و حضرت ولی عصر (عج) تبریک گفت و اظهار کرد: امام حسن عسگری می‌فرماید کسی مقام بالاتری دارد که حق‌الناس را خوب بفهمد و به آن عمل کند. ما باید این سخن ایشان را در این ایام کرونا پیاده کنیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق‌الناس را رعایت کنیم.

روحانی در پایان با گرامیداشت روز بسیج خاطر نشان کرد: فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذرماه 58 در تشکیل بسیج بسیار حائز اهمیت بود بسیج در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب نقش ارزنده‌ای داشته چه در دوران دفاع مقدس و چه امروز که در مقابله با ویروس کرونا نقش ارزشمندی را ایفا می‌کند. این نهاد از یادگارهای مهم امام خمینی (ره) است که همیشه می‌توانیم از آن برای حفظ استقلال کشور، منافع ملی، رشد و توسعه و حمایت از مردم استفاده کنیم.

رئیس‌ جمهور گفت: اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مساله ایران و آمریکا آسان خواهد بود.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5fbe067957434_2020-11-25_10-53
5 آذر 1399 - 10:59

حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت اظهار کرد: امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم ها سیاست های ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند.

وی بیان کرد: دولت آینده آمریکا می‌تواند اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی و سیاست‌های نادرست چهار سال گذشته دولت قبلی آمریکا را محکوم و جبران کند.

رییس جمهور گفت: اگر چنین اراده‌ای در دولت آینده آمریکا وجود داشته باشد ایران و آمریکا می‌توانند اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ باز می‌گردند. گره اصلی با یک اراده و تصمیم می‌تواند گشاده و باز شود.

رییس جمهور با بیان این‌که دولت جدید آمریکا باید کارهای بزرگی انجام بدهد، تاکید کرد: در برابر آن همه اقداماتی که دولت گذشته آمریکا انجام داد و چهره آمریکا را تخریب کرد، دولت آینده آمریکا باید با انجام دادن کارهای بزرگ تا حدی بتواند اشتباهات گذشته را جبران کند. امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌های خود سیاست‌های دونالد ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم و جبران کند.

روحانی ادامه داد: ما همیشه گفته‌ایم که سیاست ما روشن است، سیاست ما تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام و تعهدات بین‌المللی در برابر تعهدات بین‌المللی است و اگر همین اراده در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مساله آسان خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد: هم ما و هم آمریکایی‌ها می‌توانیم اعلام کنیم که به شرایط 20 ژانویه 2017 برمی‌گردیم. این می‌تواند قدم بزرگی برای حل بسیاری از مشکلات باشد و مسیر را تغییر دهد و بعد از آن می‌توان موارد دیگر را ادامه داد.

رییس جمهور با تاکید بر این نکته که برنامه‌های ایران بر این مبنا نیست که شرایط فردا چگونه خواهد شد، عنوان کرد: ما برنامه‌هایمان را چیده‌ایم و این برنامه‌ها برای شرایط سخت است و همواره این چنین بوده است. اگر در این مدت برای مردم مشکلی پیش آمده از طریق فشارهای ناحق کاخ سفید بوده است . هر وقت آمریکایی‌ها به تعهدات بین‌المللی خود بازگردند در آن زمان شرایط عوض خواهد شد.

روحانی با بیان این‌که امروز باید در دو مورد از ملت بزرگ ایران تشکر ویژه‌تر کرد، گفت: تشکر اول به خاطر مقاومت سه ساله ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی است؛ ما در تاریخ ایران دو دفاع مقدس داریم یکی دفاع مقدس هشت ساله در برابر صدامیان و یکی در جنگ اقتصادی در مقابل ترامپیان.

وی اضافه کرد: ملت ما در جنگ اول با وجود این‌که تنها بود و شرق و غرب پشت سر متجاوزین بودند با استقامت و ایثار موفق و پیروز شد. در این جنگ سه ساله اقتصادی هم ما تقریبا تنها بودیم و کسی ما را کمک نکرد، اما مردم ایران سربازان خط مقدم اقتصاد، کارگران، کشاورزان، صادر کنندگان و تلاشگران تولید ایستادگی و تلاش کردند و ما را به موفقیت رساندند.

رییس جمهور اظهار کرد: از مظاهر پیروزی ما و شکست قطعی دشمن در این جنگ پایان دوره ترامپیسم بود، کسی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ایران و فلسطین انجام داد. شکست او به خاطر شکست در مجامع بین‌المللی، محاکم حقوقی، معیارهای اخلاقی، افکار عمومی جهان و افکار عمومی ملت آمریکا بود.

روحانی ادامه داد: او حتی اقدامات تروریستی و سبعانه خود را نسبت به ملت ایران حتی در دوران کرونا ادامه داد و بر تحریم‌ها افزود، حتی زمانی که صندوق بین‌المللی پول می‌خواست پنج میلیارد دلار برای مقابله با کرونا و کمک‌های پزشکی به ایران بدهد، کسی که مخالفت کرد همین گروه کاخ سفید بود و نگذاشت مردم ما راحت‌تر و با شرایط بهتر با این بیماری مقابله کند.

رییس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: عوامل شکست این آدم سیاست‌های غلط خارجی، سیاست‌های غلط بهداشتی، اقدامات نژادپرستانه‌اش و غیرقابل اعتماد بودن او برای همه چه در داخل کشورش و چه در خارج بود. او یک مسیر عوام‌فریبانه و پوپولیستی را در پیش گرفته بود و خدا را شکر که این شر از سر مردم آمریکا و منطقه و جهان کوتاه شد.

از مظاهر پیروزی ما و شکست قطعی دشمن در این جنگ پایان دوره ترامپیسم بود، کسی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ایران و فلسطین انجام داد

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جلسه دیروز رهبر انقلاب با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی اظهار کرد: باید از مقام معظم رهبری به خاطر برگزاری این جلسه و دستورات مهمی که صادر کردند تشکر کنم. ما امروز این دستورات را دوباره مرور کردیم و به همه وزرا و مسئولان مربوطه دستورات لازم داده شد. امروز مواردی که در زمینه‌ جهش تولید، کسری بودجه، مسائل مربوط به نظام بانکی و حمایت از قشر کم درآمد جامعه دغدغه رهبری بود و ایشان دستوراتی را در زمینه آنها صادر کردند، در دستور کار ما خواهد بود.

رییس جمهور اضافه کرد: با توجه به بیانات رهبر انقلاب امروز دو دستور ویژه به وزیر صنعت، معدن و تجارت و نفت داده شد که هر دو باید در زمینه‌ تولید برنامه ریزی کنند و برنامه‌های خود را به دولت بیاورند و ما هم در شورای هماهنگی اقتصادی آنها را دنبال می‌کنیم. رهبر انقلاب به وزارت جهاد کشاورزی هم درباره نهاده‌ها مسئولیتی دادند که به جهش تولید مربوط می‌شود. همچنین سازمان برنامه و بودجه طبق دستورات ایشان سیاست بودجه امسال و سال آینده را پیگیری کنند. درباره شرکت‌های دانش بنیان، رسیدگی به اقشار کم درآمد و صرفه جویی‌های لازم در آب و گاز هم به وزرای مربوطه دستوراتی داده شد که آنها را دنبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم دستورات ایشان را هرچه سریع‌تر در دولت و ستاد اقتصادی بررسی نهایی و اجرا و عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: با تلاش ملت ما و همه دست‌اندرکاران دولت و قوای دیگر، آمار و ارقام را برای دوران بلند مدت ایران که مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که از سال 1392 تا سال 1396 دستاوردها دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای بوده است. اگر سال 1394، 1395 و 1396 را قبل از شروع سه سال جنگ اقتصادی با 41 سال گذشته شرایط اقتصادی ایران مقایسه کنیم در بسیاری از شاخص‌های مهم اقتصادی پیشرفت ملموسی را می‌بینیم؛ مثلا رشد تولید ناخالص ملی ما در متوسط 41 سال 1.5 درصد است و در سه سال 1394 تا 1396 رشد اقتصادی ما به طور متوسط 4.7 درصد است؛ یعنی بیش از سه برابر. در اشتغال در 41 سال به طور متوسط 261 هزار است و در این سه سال اشغال ما 684 هزار است، یعنی 2.6 برابر. صادرات غیرنفتی ما در 41 سال به طور متوسط 10 میلیارد دلار بوده و در این سه سال به طور متوسط بیش از 30 میلیارد و 500 میلیون دلار بوده یعنی بیش از سه برابر. تورم و متوسط 41 سال 19.5 درصد بوده و در این سه سال به طور متوسط 10.9 درصد بوده است.

روحانی اضافه کرد: در همه شاخص‌ها وقتی نگاه می‌کنیم نشان می‌دهد دولت جمهوری اسلامی ایران در طول سه چهار سال قبل از شروع جنگ اقتصادی، سیاست درست، عملکرد درست و قابل مقایسه و قابل ارائه با دوره بلند مدت تاریخ اقتصادی ایران داشته است. البته در این سه سال که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم هم این عملکرد قابل ملاحظه است. در این مدت باز هم ملت ما مقاومت و ایستادگی کرد و در تولید یک حرکت بزرگ را در همین امسال که کرونا هم داریم و بالاترین شدت سختی‌های ماست شاهد بوده‌ایم. در مهرماه امسال نسبت به شهریور ماه رشد تولید ما که رشد صادرات در کنارش بوده 75 درصد در صنعت است؛ یعنی تولید ما در صنعت در ماه مهر نسبت به شهریور ماه 75 درصد رشد داشته است که معنای آن این است که مردم ما در سخت‌ترین شرایط بهترین‌ تلاش‌ها را انجام داده‌اند.

رییس جمهور همچنین عنوان کرد: من تشکر دیگری هم باید از مردم بکنم به خاطر این دو هفته‌ای که در آن هستیم و برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی که کار بزرگی مردم ما انجام دادند و باید از آنها تشکر کرد. ما در این دو هفته‌ای که در بسیاری از شهرها به عنوان شرایط قرمز و در بسیاری از شهرها به عنوان شرایط نارنجی و در بعضی از شهرها به عنوان شرایط زرد اعلام کردیم، طبق آماری که دیشب از قرارگاه به دست من رسید به طور متوسط مراعات دستورالعمل‌ها بالای 90 درصد است و در برخی موارد بالای 98 و 99 درصد است که این افتخارآمیز است مردم ما کار بسیار بزرگی کردند و من می‌دانم این کار چقدر سخت است که آن مغازه‌دار کوچکی که کسب و کار خود را تعطیل کند یا آن کارگری که فعالیت می‌کرده بیکار شده می‌دانم که چقدر سخت بر آنها می‌گذرد، اما مردم همه به صحنه آمدند و واقعا کار عظیمی ملت ایران انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: شما در صدا و سیما می‌بینید که خیابان‌ها و بازارها چگونه خلوت شده و مردم چه حماسه بزرگی را خلق کرده‌اند، شبیه همان چیزی است که در فروردین‌ ماه آن حماسه را آفریدند و توانستند این ویروس را کنترل کنند. ان شاء‌الله این بار هم خواهیم دید که شرایط تغییر خواهد کرد. دیشب در جلسه روسای کمیته‌ها وزیر بهداشت بسیار خوش‌بین بود که در هفته‌های آینده ما شرایط بسیار بهتری داشته باشیم. هیچ راهی برای مقابله با این ویروس جز همکاری، فاصله گرفتن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد و هر کسی که هر راه دیگری را بگوید گزافه گفته است حالا ممکن است در آینده بشر به دارو و واکسن هم برسد، اما امروز ما راهی جز این نداریم.

روحانی همچنین به جلسه شنبه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: ما در این جلسه 14 دستورالعمل را برای کمک به مردم تثبیت کردیم و این دستورالعمل‌ها همه اجرایی و عملی خواهد شد و برخی از آنها اجرایی شده و برخی به تدریج اجرایی خواهد شد. 100 هزار تومانی که برای 30 میلیون نفر جمعیت ماهانه به مدت چهارماه در نظر گرفته‌ایم ان شاء‌الله عملیاتی و اعلام خواهد شد. وام یک میلیونی هم اعلام شده که مردم طبق برنامه‌ای که قبلا انجام داده‌اند می‌توانند این یک میلیون وام را هم دریافت کنند و بقیه اقداماتی که ما باید انجام دهیم به مرور صورت خواهد گرفت.

رییس جمهور اضافه کرد: البته ممکن است اقدامات دولت همه سختی‌های مردم را جبران نکند اما این چیزی بوده که در حد امکان و توان دولت بوده که انجام داده و انجام می‌دهد. از طرفی باید از شرکت‌های دانش بنیان که کار بزرگی در این مدت انجام داده‌اند تشکر کنم. ما اگر قرار بود ونتیلاتور، دارو و ... را از خارج بخریم حتی اگر شرایط مهیا بود ممکن بود به ما ندهند، اما شرکت‌ها و کارگران ما با تمام توان خود فعالیت کردند و امروز در این زمینه‌ها متکی به کسی نیستیم و روی پای خودمان ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به جلسه شب گذشته ستاد روسای کمیته‌های مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: ما در این جلسه با وجود همه کارهای خوبی که صورت گرفته به یک نقطه ضعف رسیدیم که آن هم تراکم در حمل و نقل در برخی ساعات روز است که حضور کارمندان در ادارات شرایط را در صبح و ظهر سخت می‌کند. در این جلسه تصمیم گرفته شد که شنبه هم آن را مصوب می‌کنیم و البته به تمام وزرای مربوطه دستور داده شده که حضور یک سومی کارمندان در نقاط قرمز از هفته آینده اگر ضرورتی نداشت به هر مقداری که مسئولان مربوطه می‌خواهند کاهش پیدا کند.

رییس جمهور اضافه کرد: این کاهش می‌تواند تا یک چهارم، یک پنجم و بیشتر هم باشد و در جاهایی که ضرورت ندارد مسئولان می‌توانند کارمندان را کمتر کنند تا مترو و اتوبوس‌ها در هفته آینده خلوتر شود. پس مسئولان باید در هفته آینده به حداقل حضور کارمندها اکتفا کنند، چرا که برای ما بسیار مهم است در پایان این دو هفته به شرایط بهتری برای سلامت مردم برسیم. البته این موضوع به غیر از خدمات ضروری است که شرایط‌شش متفاوت است و قبلا اعلام شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود میلاد امام حسن عسگری را به مردم و حضرت ولی عصر (عج) تبریک گفت و اظهار کرد: امام حسن عسگری می‌فرماید کسی مقام بالاتری دارد که حق‌الناس را خوب بفهمد و به آن عمل کند. ما باید این سخن ایشان را در این ایام کرونا پیاده کنیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق‌الناس را رعایت کنیم.

روحانی در پایان با گرامیداشت روز بسیج خاطر نشان کرد: فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذرماه 58 در تشکیل بسیج بسیار حائز اهمیت بود بسیج در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب نقش ارزنده‌ای داشته چه در دوران دفاع مقدس و چه امروز که در مقابله با ویروس کرونا نقش ارزشمندی را ایفا می‌کند. این نهاد از یادگارهای مهم امام خمینی (ره) است که همیشه می‌توانیم از آن برای حفظ استقلال کشور، منافع ملی، رشد و توسعه و حمایت از مردم استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

66

نظرات 81
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
مهدی خسروی 1 0 پاسخ 1399/9/6 -12:38

با همه حرف های ریس جمهور موافقم ،ولی ما باید بسیاری ا زقوانین داخلی رو درست کنیم تا دسترسی مدیران به امضا طلایی رو با شرایط همراه کنیم و مدیران شجاع سر کار بزاریم و سیاست خارجی کشورمون بر اساس منافع ملی خودمون قرار بدیم و بس.این مردم لیاقتی فراتر از بهترین بودن هم دارن.

جوادسالاری 1 1 پاسخ 1399/9/6 -12:05

آزموده را آزمودن خطاست. آقای روحانی درس نگرفتید؟

احمد 2 1 پاسخ 1399/9/6 -09:37

روحانی برودبرادرخودش رازندان آزادبکند کاربه آمریکانداشته باشد

حسین 1 1 پاسخ 1399/9/6 -09:27

عمو حسن میشه کاری نکنی آقا دلار رو بکن ۴۰ تومن خودت ولی بگو ۵سال قیمتش این میمونه مردم راضی میشن بجای اینکه شرف مردم رو زیر سوال ببری بازم با برجام!!!! تو برجام اولی دلار 3تومنی شد ۳۰ تومن ماشین شد چندصدمیلیون خونه شد ده برابر روحانی خسته نباشی با برجاماتون ضمنا آقای جهانگیری کجاست میگفت آسایش رو میاریم واستون با برجام بذار از این آسایش مردم بیان بیرون یکم سختی ببینن خسته نباشید برجام بازا

قنبری 1 0 پاسخ 1399/9/6 -09:13

ت غارتگران داخلی به نامتحریم پدر ملت دراوردن گل حرف وعده وعید اینهارا نخورید یک بازی سیاسی ایران امریکا راه انداختن امریکا به بهانه ایران هراسی عربهارا به بدوشن سیاسیون ماهم با دشمن تراشی بهانه امنیت امریکا هراسی سروت این ملت به یغما ببرند مادامل عمر حکومت کنند مگه میشه چهل سال اختلاف درتاریخ ببینید کدام کشورا ۴۰ سال اختلاف داشتند غیر از ایران امریکا اقایانیکه تصمیم گیرنده ارشد مملکتی وجدانن اگر مسلمانید به معاد اتقاد دارید یخورده ما مردم صادق باشید این مردم نجیب چرا اینقدر شرمنده خانوداه باشند راست گفتن شکم سیر از شکم گرسنه خبر ندارد گور پدر امریکا عزت زمانی است تو جامع مسولین هم زندیگشان نزدیک مردم باشه نه اینقدر اختلاف طبقاتی اولین ساعت قبر یادتان نرو د

علی 2 0 پاسخ 1399/9/6 -07:39

ساده و در عین حال مشکل . عده ای در داخل مخالف هستند و آنها کسانی هستند که دوست ندارند دولت روحانی وارث آثار مثبت این مذاکرات باشد. خلاصه اینکه حسن نیت ندارند. عربستان و کشورهای مرتجع و اسرائیل و تمام کشورهایی که به نحوی سهمی در فروش نفت و گاز دارند هم مخالف هستند و هم سنگ اندازی خواهند کرد. حتی حزب جمهوریخواه ( اعضا سنا و کنگره ) هم بخاطر رای بالای ترامپ(۷۴ میلیون) سنگ اندازی و کار را برای بایدن سخت خواهند کرد. شیطنت ها و منافع هر یک از اعضاء ۵+ ۱ هم اقتضا می کند که سنگ اندازی و موضوعات حاشیه ای را مطرح کنند. بهترین راه حل این است که در داخل در یک اجماع کامل مستقیما با خود دولت جدید آمریکا مذاکره و اختلافات را برای همیشه حل و فصل کند. این شدنی است.

میراب تورج 4 2 پاسخ 1399/9/6 -02:38

اگر دنبال آمریکا بری با توجه به پاشیدن هر لحظه عمو کد خدا رسوا میشیم عاقبت به شر نشیم این چند ماهی ما نمیخاهیم کاری کنی فقط بشین روحانی س

ووو 5 3 پاسخ 1399/9/6 -02:05

۸سال کشور دست لیبرالیسم ها بود ۸سال از لحاظ علمی ،صنعتی ،،،،،عقب موندیم تا شاید دل کاخ سفید نشینان نرم شود هسته ای که می توانست عامل مهمی در توسعه و پیشرفت مملکت باشد تخته کردید بعدش چی ؟لابد و صد درصد موشکی بعد موشکی چی؟،لابد ناموسمان

صفایی 2 1 پاسخ 1399/9/6 -02:00

حل مساله گزینه مقاومت هوشمنده که روحانی به جای امریکا با خود مقاومت هوشمند جنگید

جعفری 3 2 پاسخ 1399/9/6 -01:54

ما چند سال رفتیم با عالیترین مقامات آمریکا حرف زدیم وباج دادیم وقرارداد امضا کردیم آخرش چی شد؟'ضرر کردیم و۷ساله که معطلیم که برجام برامون ارزانی بیاره پس چی شد؟ واقعال خیال احمقانه ایه داره این روحانی که فکر میکنه گشایش میشه یا فکر منافقانه داره و میخواد با مذاکره تنها باب امنیت ودفاعمون یعنی موشکهامون را بده اینجاست که دیگر منافق دستش رو شده

رضا 2 0 پاسخ 1399/9/6 -01:08

هر کی برا خودش یه حرفی میزنه،عجب مسئولانی داریم به خدا،همتا ندارن

محمد نقی اسفندانی 3 2 پاسخ 1399/9/6 -00:58

میشه حرف نزنی

محمد نقی اسفندانی 1 1 پاسخ 1399/9/6 -00:58

میشه حرف نزنی

امیر ۱ 3 4 پاسخ 1399/9/6 -00:44

تا این تفکر ی که ماها داریم وضعیت کشورمان همین هست که هست ، اقا کل دنیا دارن با امریکا کنار میاین همه بدن ما خوب ؟! اقا مسئله امریکاه نیست کشورهایی که با امریکا وابسته اند و ما به انها نیاز داریم هست چون ما باید با کشورها ارتباط داشته باشیم و اگه یه جورییهایی با امریکا کنار بیام یعنی با کشورهای دنیا کنار امدیم ، اقایان اگه امریکا بد هست حضرات فرزندانشان را بیارند ایران درس بخوانند تا کی مرذم میخوانگول بزنید ،ما هم با سیاست امریکا مخالف هستیم ،چاره ای جز این نداریم ، همین که اسم بایدن اومد همه چیز قیمت ها مقداری پایین اومد اگه تند روها با منطق به این مسئله نگاه کنند نه با نگرش سیاسی دلشون به این مردم بی نوا بسوزه حالا برجام نباشه چیز دیگر باشه باید مذاکره بشود.

رضا 1399/9/6 -09:29

اخه شازده مگه مذاکره نکردیت باامریکاتون مگه صنعت هسته نخوابندیت چی شدمذاکراتتون ۸ساله پدرمردم دراوردیداگه مذاکرتون نبوداینجورنمیشد

عباسی 3 4 پاسخ 1399/9/5 -23:33

آشیخ حسن شما و اعضای کابینت به خودتون زحمت ندید ،چون شما در برجام امتحانتون رو پس دادید و کشور رو به هفتاد سال عقب برگردوندید ،مذاکرات مرد سیاست و شجاع میخواهد که باج ندهد شما اقتدار کشور و ملت رو زیر سوال بردید با این مدیریت فشلتون ، رئیس جمهور فقط احمدی نژاد یا هیچ احدی

مهدی 1399/9/6 -01:39

دمت گرم درود به احمدی نژاد

امیر 4 2 پاسخ 1399/9/5 -23:25

آقای روحانی لطفاً این چند ماه باقی مونده از دولت کاری نکن بیشتر گند نزنی

صاعد 3 2 پاسخ 1399/9/5 -23:23

حتما‌باید‌مذاکره‌بشه‌چهل‌ساله‌باروسها‌وچین‌بده‌بستان داشتیم‌آخرش‌چی‌شد‌مرغ‌کیلویی‌۴۰‌تومان‌فکر‌ذکر‌مان شده‌مرغ‌تخم‌مرغ‌حالا‌یه۴‌سالی‌هم‌باآمریکا‌باشیم‌چه میشه

حرص نخور 1399/9/6 -02:01

مشکل از چین نیست مشکل از خودتونه کرم از درخته

رضا 1399/9/6 -09:32

اخه جگرشماکه باآمریکامذاکره کردیت چی شد

نام 6 3 پاسخ 1399/9/5 -23:04

مارو چه به پیشرفت و جهانی شدن و تکنولوژی و ارتباط با ابرقدرت ها ما باید رو قیمت مرغ،تخم مرغ،گوجه و در سطح کلان موز کار کنیم

علی 1399/9/5 -23:38

چقد شعاری حرف زدی امثال شماها قوانین ساده راهنمایی رانندگی رو رعایت نمیکنید بعد از امریکا حرف میزنید!! برا شما و دولت روحانی و دولت بعدی چه اصول گرا چه اصلاح طلب راه بازه بفرمایید برا جهانی شدن و ارتباط با امریکا!!! میدونی تولید ناخالص داخلی یعنی چی!!!! کشور رو فلج کردن بعد میخوای معجزه بشه با امریکا و برجام!!! همین فردا صب امریکا به برجام برگرده چه اتفاقی میفته اینا همش نمایشه!!! ضمنا اینبار تو برجام مرغ رو حداقل امریکا رفع تحریم کنه بعد آقایان بگن تو دولت برد برد شد برا هردو طرف¤¤¤¤

کاربر ناشناس 9 10 پاسخ 1399/9/5 -22:11

مرگبرمنافق درود بر سپاه دلاور

ایرانی 8 5 پاسخ 1399/9/5 -21:47

چه به سرمون اومده که کشوری مثل بحرین که روزی یک شهرستان ایران بود الان باید بانک مرکزی مارو تحریم کنه پول مارو بلوکه کنه یا سیاستمدار لبنانی به ما بگه بهتر است کشور ایران دست از دخالت در سوریه بردارد و وضعیت مرغ را سروسامان دهد!!!!!آیا ما با دشمنی آمریکا عزتمند شده این.من هم خواهان مذاکره ام

سرهنگ 1399/9/6 -02:00

هسته ای رو که دادید ،دیگه چی میخواهید بدید اگه گفت زناتونم بدید میدید

کاربر 4 8 پاسخ 1399/9/5 -21:42

نزدیکی به آمریکا یعنی فاصله گرفتن از کشور چین کمونیستی کثیف و روسیه روباه صفت مکار،آمریکا هرچه که باشد از چین و روسیه بهتر است.چطور است که کشتن مچندصدهزارمسلمان در چین توسط این کمونیستها مشکلی ندارد ولی سیاستهای آمریکا در قبال مسلمانها مشکل دارد!ما خواهان مذاکره و ایجاد یک رابطه معنا دار با آمریکا هستیم

مهدی 1399/9/5 -23:44

ابله اومدیم نزدیک هم شدیم دیدم اون ترامپ گوریل زد زیر همه چیز ، نه خدا خیرت بده خیلی ها مخالف مذاکره اند بازم به چین و روسیه حداقل مردن، مثل یانکی ها نامرد نیستن

همون 1399/9/6 -01:58

آمریکایی هه خیلی خوبن بمب اتم رو عمه من زد لابد تو سر ژاپنی ها ،چه جنایتی ،تا چندین نسلشون معلول هستند ویتنام افغانستان عراق سوریه . چقدر جنایت دارند میکنند حمایت از هر گروهی که ضد ملت و کشور ایران هست مثل منافقین سلطنت طلبان گروهکها داعش

رضا 5 4 پاسخ 1399/9/5 -21:31

بجای کمپین بفکره صدتا خودرو باش که بعد برگشتن امریکا به برجام بتونید خیابون بیارید و بگید مردم خوشحال هستن!!!!!! برجام اولی جیب مردم رو پر کرد دومی دیگه موندم با اون همه خیر وبرکتش چیکار کنن مردم! مملکت تعطیل شده و چشامون رو دوختیم امریکا شاید بیاد کاری انجام بده این اوج بدبختیه یه کشوره

یک هموطن 7 7 پاسخ 1399/9/5 -21:03

به هزار و یک دلیل ما باید با آمریکا تعامل داشته باشیم،کشوری که با انتخابات آمریکا از ارزش پولش گرفته تا قس الی هذا این همه تغییر میکنه،مردم باید از راهبرد مذاکره با آمریکا حمایت کنند کمپین حمایت از مذاکره باید راه بیافته

علی 1399/9/5 -21:26

تو برجام اولی چی به این مردم رسید که تو دومی برسه!!! کمپین حمایت از مذاکره؛واقعا مردم رو مسخره کردی با این حرفت!!! آقای محترم دیگه مردم بیدار شدن و دیگه این برجام و اون برجام برا مردم مرده خود بایدن هم پاشه بیاد ایران دیگه مردم گول این سیاست بازی رو نمیخورن!! دیگه تموم شد اون زمان.

صاعد 1399/9/5 -23:20

ای‌برک‌الله‌خوب‌گفتی

عباسی 1399/9/5 -23:40

امریکا هیچ وقت خدمتی به کشور ما و امثال کشور نخواهد کرد فقط دنبال استعمار و تسلط بر کشورها هستش ،ندیدید چه بلائی سر لیبی آورد ،ایران باید با توان نیروی داخلی و ثروت هنکفت خود به اقتدار برسد ،البته نه با مدیران فعلی و فشل لیبرال ،انشالله در سال ۱۴۰۰ با ورود دولت مردمی دکتر احمدی نژاد ایران به اقتدار خواهد رسید

سعید 11 4 پاسخ 1399/9/5 -20:31

امیدوارم تا 1400 به خیر بگذره .ودوباره مردم گول این دارودسته روحانی وسرمایه داران مرفه رو نخورند. امریکا دنبال تاثیر گذاری در انتخابات ایران است.

کاربر ناشناس 2 4 پاسخ 1399/9/5 -20:17

بله اگر اینقدر که تو التماس می کنی آسان بود چون تو غربی هستی

کاربر ناشناس 1399/9/5 -20:41

ل

کمالی 14 1 پاسخ 1399/9/5 -19:40

ما در مذاکرات به شدت بد عمل میکنیم. چون هرجور شده دنبال مذاکره ایم. و طرف مقابل اینو خوب فهمیده.‌ ۱.پذیرش بند اسنپ بک همون مکانیسم ماشه ۲.عدم تصویب برنامه اقدام جامع مشترک در کنگره و سنای آمریکا ۳.پذیرش محدودیت های شدید هسته ای ۴.تعلیق تحریم بجای لغو و.... ما در مذاکره حرفه ای نیستیم برخلاف ادعاها

ی ط 3 3 پاسخ 1399/9/5 -19:26

آمریکای بایدن اگر با رئیس جمهور روحانی نتواند کنار بیاید با رئیس جمهور بعدی مشکل می افتد .اگر با روحانی کنارنیاد بی شک رئیس جمهوری آینده اصول گرا خواهد بود آنها که برجام را امضاء نکردند وشاید بارهاعلیه برجام حرف زدند......مطمئنا دیگر نمیتوانند به مراکز هسته و بازرسی ها و به مراکز جدید هسته ای ایران......دست پیداکنند.دیگر از نرمش قهرمانانه خبری نیست.پس اگه بایدن بخواهد طاقچه بالا بگذارد پشیمان خواهدشد.

کاربر ناشناس 12 6 پاسخ 1399/9/5 -18:48

آقای ریس جمهو ر آدم عاقل از یه سوراخ دوبار گذیده نمیشه آقا شما چند ماه دیگه ریس جمهور ی پس کشورو به دام آمریکا ننداز

سعید 1399/9/5 -23:45

کاربر ناشناس خفه

۲ 13 6 پاسخ 1399/9/5 -18:26

کشور با آمریکا مشکلی ندارد هر مشکلی که برای کشور و ملت پیش آمده محصول عملکرد شما اصلاح طلبان تدبیر و امیدی می باشد..

محمد 6 1 پاسخ 1399/9/5 -18:24

کامل مشخصه خیلی پایه ای ها شیخ حسن

محمد 10 5 پاسخ 1399/9/5 -17:11

خدا به ما رحم کنه اینها ول کن امریکا نیستند مرغ اخه چه ربطی به تحریم داره تا الا ماشاالله بابا ولکنید یه باعرضه مملکت رو دست بگیره

کاربر ناشناس 1399/9/5 -19:03

گرانی مرغ ربطی به تحریم نداره؟ غذای مرغ از کجا میاد؟

همون 1399/9/6 -01:47

غذای مرغ اگر بخواهند میتوانند در کشور تولید کنند متاسفانه دولت فشل ما ،تولید را تعطیل ،و چسبیده به واردات

علی 3 2 پاسخ 1399/9/5 -16:44

حالا فردا میبینی بایدن گفت به برجام برمیگردیم که چی؟؟؟ بایدن باید از مجلسشون که اکثرا یهودی هستن باید اجازه بگیره برگرده یعنی اسراییل رو ول کنن بیان سمت ما!! مهم اینه تحریم ها از بین بره والا به برجام برگشتن رو کاغذ چه تاثیری میتونه داشته باشه مشخصه دولت با شعار برگشت به برجام تورمو داره کنترل میکنه والا بعد یمدت کوتاه باز همون آشو همون کاسه

یک شهروند جمهوری اسلامی 6 1 پاسخ 1399/9/5 -16:01

روابط سیاسی و اقتصادی ایران با امریکا یک تابو سیاسی در ایران و حتی خود امریکا بود.در ایران افرادی هستند که وجودشان و منافعشان از دشمنی با امریکا تامین می شود و در امریکا هم حلقه های یهودی و سناتور هایی که از این مجامع به سنا راه پیدا می کنند منافع بسیاری را از عربستان و کشور های منطقه میگیرند تا با جمهوری اسلامی مقابله کنند. در حقیقت امروز ایران درگیر یک رقابت با عربستان و اسرائیل است که این رقابت قبل از انقلاب و بین حکومت پهلوی و این دو کشور هم بوده،که هر کدام سودای تسلط نسبی بر منطقه را دارند و جمهوری اسلامی علی رغم تمام فشار ها من حیث المجموع تا کنون از این دو کشور جلو بوده. در سال های اخیر ترکیه هم قصد ورود به این رقابت را داشته که به دلایل جغرافیایی و نداشتن طرفدار در منطقه نتوانست علی رغم تمام تلاش هایی که کرد و دارد می کند وارد این رقابت شود. اگر بتوانیم با دنیا ارتباط خوبی بگیریم و از امتیازات آن به خوبی استفاده کنیم به راحتی جمهوری اسلامی ایران یک بار برای همیشه برنده و پیروز این رقابت خواهد بود.

صلوات بر محمد و آل محمد 6 0 پاسخ 1399/9/5 -15:33

علی برکت الله!!!

رضا 7 9 پاسخ 1399/9/5 -15:28

آقای روحانی چرا از خودمون داریم ضعف نشون میدیم و عاجزانه میخوایم امریکا برگرده به برجام اونا دیگه میدونن تحریم ها بی تاثیر شده و دارن دوباره عادی سازی میکنن روابطو و دوباره شروع کنن تحریم هاشون رو! آقای روحانی نمیشه بدون این امریکا زندگی کرد و اقتصادرو نجات داد؟؟؟ مرغ!!!خودرو!!!مسکن!!!ساختن جاده هاای استاندارد!!! و ،،،،،،، همش وابستس به امریکا یا نشون از ناکارآمدی دولته!!! تحریم هارو وردارن مدیرانه امریکایی میخواین وارد کنید تا مدیریت کنن مملکتو! یا اینا همش شو تبلیغاتی برا برجام۲_۳_۴ برای انتخابات رییس جمهوری هست تا آدم خودتو بازم جای خودت بذاری ! آقای روحانی تشکر ؛دیگه شما و اطرافیانتون بسه این همه خدمت؛ بذارید به بقیه هم برسه از این خدمتا. ضمنا آقای روحانی تا آخر دی ماه ترامپ سرجاشه دوماه و بایدن بعد دی ماه میاد

محسن 1399/9/6 -01:43

ملتی با ۷۰۰۰ سال تمدن ،دست گدایی به سمت آمریکا دراز میکند خداوند چنین ملت حقیری را عزیز نمیکند

مبینا 8 3 پاسخ 1399/9/5 -15:07

حل این دشمنی و برطرف کردن تحریمها ی جهانی ارزوی همه ملت می باشد . اقای روحانی با حل این مشکل و ایستادگی در مقابل کاسبان تحریم و خودشیفتگان داخلی بی شک نا مت در تاریخ و درقلب ملت ماندگار خواهد بود وگرنه با این شل کن وسفت کن و سقوط احاد ملت به خط فلاکت و بدبختی ،مردم را سرخورده خواهید کرد

همون 1399/9/6 -01:41

دوستی گرگ و گوسفند

ناشناس 7 1 پاسخ 1399/9/5 -15:00

آیا واقعا حل مسئله ایران و آمریکا آسان خواهد بود در مواقعی زیادی در طی این چهل سال امکان مذاکره و حل مسائل وجود داشت مثلا در دوره اوباما آیا پس از امضای برجام ما روی موشک ننوشتیم که باید اسرائیل از صحنه روزگار محو شود و یا در همان هفته امضا برجام شعار مرگ بر آمریکا سر نداده ایم واقعیت این است که چه در ایران و چه در آمریکا آدمهای منافع زیادی در دشمنی دو ملت دارند. امکان عادی سازی روابط خیالی خام است.

سعید 1399/9/5 -20:34

برجام همون مذاکره وحل مسیله بود که امریکا اون رو تف مالی وپاره کرد.

وکیل مدافع 1399/9/6 -01:40

مذاکره سر شعار دادن یا ندادن نبود قرار شد هسته ای را گل بگیریم تا تحریمها برداشته شود ولی ما از اونها تضمین نگرفتیم علیرغم سفارش رهبری ما گل گرفتیم ولی اونها چون تضمینی نبود پاره کردند

جواب 1399/9/6 -09:19

موشک رو تو روز توافق هسته ای هوا کردن اون هم با نام نابودی اسراییل چه معنی میتونه داشته باشه ..یعنی ما نمیخایم توافق بشه و آمریکا توافق رو بر هم نزد دلالان داخلی به هم زدن در ابتدا

کاربر ناشناس 6 13 پاسخ 1399/9/5 -14:52

آمریکا آمریکامرگ به نیرنگ تو خون جوانان مامیچکدازچنگ تو

س 1399/9/5 -23:48

تندرو ونادان

وکیل مدافع 9 8 پاسخ 1399/9/5 -14:50

رهبر مملکت ،شخص اول مملکت ،می فرماید مذاکره با اینها فایده نداشته و ندارد ما اگر قوی باشیم تحریمها خنثی میشود حالا این آقا خلاف حرف رهبر میگوید اگر اراده ای باشد مذاکره میکنیم بعد می گویند روحانی اختیار ندارد ،اگر اختیار نداشت که ۸سال کشور رو علیرغم مخالفت رهبر ،معطل نمی کرد

سید 9 5 پاسخ 1399/9/5 -14:48

یکی به این بگه کم پالس التماس و تحقیر بفرسته

علی 1399/9/5 -16:09

خوشم میاد اقا سید.زیر همه خبر ها فعالیت داری که هریضه خالی نمونه

مهری 5 3 پاسخ 1399/9/5 -14:42

حسن این اتفاق در زمان تو انجام نخواهد شد

جلال 2 5 پاسخ 1399/9/5 -13:58

دولت روحانی فرصت سوزی بزرگی در برجام انجام داد و متاسفانه با بی خردی مردم که بدنه نظام بودند را از نظام جدا کرد به نظر من نظام به روحانی اجازه مذاکره مجدد نخواهد داد و احتمال دارد که دولت بعدی هم از این حق محروم شود

سعید 1399/9/5 -20:38

مذاکره فی نفسه چیز خوبیه ولی ایا میدونید امریکا از ما چی می خواد.مختار یادتونه چی گفت. گردنه همتون رو خواهند زد.بعد از خلع سلاح.

sia 9 4 پاسخ 1399/9/5 -13:42

آقای روحانی دقیقا برعکس حرف های رهبری حرف زدی ، اعتقاد رهبر جنگ تمام عیار علیه تحریم ها با تدبیر و برنامه است که کاملا بحق و اجرا شدنی ست ، اگر به حرف های ایشون عمل بشه چه بسا ورق برگرده و این ایران باشه که بتونه در آینده آمریکا رو تحریم کنه ، اما با تاسف فراوان جنا بعالی تمام مشکلات رو بر گردن کاخ سفید میندازید و تمام تدبیر و برنامه هاتون رو به کاخ سفید گره میزنید . آقای روحانی متاسفانه شما لیاقت و جسارت مقام ریاست جمهوری رو نداری ، فقط این چند ماه خاموش باش و با حرفات درد مردم رو بیشتر از این نکن . با تشکر//

کاربر ناشناس 5 8 پاسخ 1399/9/5 -13:33

مثل کرونایی که ساختنندبرای نابودی بشر آمریکاقاتل شهدایمان است وهرگزباج نمیدهیم تاجان دربدن داریم فدای خاک ایران سرزمین مادری

چی بگم والا 6 0 پاسخ 1399/9/5 -13:13

چی بگم والا*حالا اراده اونها جای خود *اراده طرف خودمون چی ؟

. 6 2 پاسخ 1399/9/5 -13:13

الف‌‌ــ از جمله رجال مذهبی و سیاسی کشور باشد. ب‌ــ ایرانی‌الاصل باشد. ج‌ــ تابع ایران باشد. دــ شرط مدیریت.وــ حسن سابقه و امانت. ز‌ــ مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران . ح‌ــ تقوا: کاندیدا باید به‌‌واقع خداترس بوده و تقوا را با تمام ابعاد آن دارا باشد..{ شورای نگهبان واقعا اینارو تو این شخص چ جوری دیدی که تاییدش کردی ! کاش اول انسان بودن رو بتونند ثابت کنند بعد تاییدش کنند . }

سعید 1399/9/5 -20:41

شورای محترم نگهبان این نتیجه ظلم به احمدی نژاد است.

هادی 15 4 پاسخ 1399/9/5 -12:59

به امید برگشت کشور به حالت قبلی خودش و قبل از ترامپ

حمید 1399/9/5 -13:52

وهر کسی خواست در مسیر کاهش فشار برملت سنگ اندازی کند ملت ایران توی دهنش میزنند

قربانی 1399/9/5 -19:49

فعلا با گرونیای بی حدددددد با انتخابات تو دهن ۸۰ میلیون زدی

هادی 12 5 پاسخ 1399/9/5 -12:47

تمرکزتان فقط و فقط بر کاهش نرخ ارز باشد. بقیه اجناس از قیمت ارز پیروی می کنند.

چی بگم والا 1399/9/5 -13:44

اقا هادی خودشون همه چیزو خوب میدونن چون بهشون دقیق منقل میشه *

ناشناس 1399/9/5 -13:59

نه خیر تمرکز تنها بر کاهش نرخ ارز کافی نیست بعنوان مثال با افزایش قیمت ارز بهانه برای خودروسازان و سایر تولیدکنندگان ایجاد شد تا قیمتها را به منظور سود خود بالا ببرند اما حالا که قیمت ارز از 32 تومن یه 24800 رسیده قیمت خودروها و بسیاری کالاها کاهش چندانی نیافته همچنین موارد پروتئینی لبنیات میوه و سبزیجات و ... البته رفتارهای غیر انسانی برخب کاسبها و فروشنده ها که حاضر به پایین آورن قیمت اجناس خود پس از کاهش قیمت ارز نیستند مزید بر علت است که باید حتی به قیمت خشونت کنترل شوند

محسن 12 7 پاسخ 1399/9/5 -12:35

مثل اینکه دوست نداری پایان خوبی داشته باشی

کاربر ناشناس 15 0 پاسخ 1399/9/5 -12:34

نیم کیلوباشنندولی مردعمل وخدایی باشنند

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
پیشنهاد ما
ترور دکتر فخری زاده ایران را از برنامه هسته ای خود عقب نمی‌ اندازد/ جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته ای نیست
فرزندانی که راهشان از پدر جدا شد / وقتی آقازاده‌ها می‌خواهند انقلاب را ببلعند!
می خواهند حذف روحانی را گردن سپاه بیندازند / بمباران شهرهای اسرائیل کاری ندارد ولی فریب نمی خوریم / ترور شهید فخری زاده ممکن است کار شبکه آقازاده ها و دامادهای مسئولان باشد! / جنگ سرد جدید آغاز شده، منتظر ترورهای بیشتر باشید
روش‌های ترور موساد؛ از شلیک موتور سوار تا فعالیت گروه کیدون/ دو شهری که حیاط خلوت جاسوس‌های اسرائیل شده است
اطلاعاتی جالب از دفاع مقدس؛ از کوچک‌ترین شهید تا مسن‌ترین رزمنده با ۱۰۵ سال سن‌/ شهناز، نام اولین شهید زن / تلخ‌ترین روز جنگ چه روزی بود؟
رضاشاه فراماسون نبود / چرخش پهلوی اول به‌سوی آلمانها با چراغ سبز انگلیس بود / قاجارها هم به‌دنبال توسعه ایران بودند ولی نگذاشتند / رضاخان به مجلس می‌گفت طویله! / رضاشاه نمی‌رفت، انقلاب می‌شد