یکی از روحانیون و شاگردان مشهور مصباح‌یزدی:

ائمه میلیاردر بودند، پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند!/ ویدئو

چرا ما روحانیون باید با فقر زندگی کنیم؟ ما باید پول‌دار باشیم که خرج کنیم


3 آذر 1399 - 09:30
5fbb4ff2ab5ac_2020-11-23_09-30
یک روحانی گفت: قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چه؟ من قرار است امام باشم، تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم. بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بدهد.

احمد رهدار در یک میزگرد می‌گوید: ائمه میلیاردر بودند پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند.

وی افزود: قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چی؟ من قرار است امام باشم؛ تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم... بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بدهد... کسانی که الان این ثروت‌ها را دارند می‌گویند طلبه‌ها باید ساده‌زیست باشند.

این میزگرد را وب‌سایت حوزه‌نیوز تابستان پارسال برگزار کرده و حالا دوباره فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

یک روحانی گفت: قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چه؟ من قرار است امام باشم، تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم. بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بدهد.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

3 آذر 1399 - 09:30

احمد رهدار در یک میزگرد می‌گوید: ائمه میلیاردر بودند پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند.

وی افزود: قرار نیست ما روحانیون تنها وارث علم پیامبر باشیم، پس ثروت پیامبر چی؟ من قرار است امام باشم؛ تو دهن آمریکا بزنم و پول لازم دارم... بازار صفاییه و هتل عباسی اصفهان وقف حوزه است و باید خرج ما را بدهد... کسانی که الان این ثروت‌ها را دارند می‌گویند طلبه‌ها باید ساده‌زیست باشند.

این میزگرد را وب‌سایت حوزه‌نیوز تابستان پارسال برگزار کرده و حالا دوباره فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

منبع: آفتاب

66

نظرات 146
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
ناشناس 0 0 پاسخ 1399/9/7 -12:56

راه درست اعتقاد گزینی بنام دین و مذهب کدام است؟ --- تعیین اصول اعتقادات دین خدا منحصر به قرآن است که تنها وحی بی خدشه و تحریف نشده ی الهی است و خاستگاه آن جهان غیب بی نهایت خداوند است. هر سخنی بنام دین و مذهب که با اصول شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی هماهنگ و منسجم نباشد یا با محکمات مفصل این شناختها در تضاد و تعارض باشد جعل و دروغ و باطل است و توسط دین فروشان به دروغ و ظالمانه به پیامبر و اهل بیت آن حضرت نسبت داده شده است. هر اعتقادی بنام دین و مذهب اگر نشود آن را با محکمات مفصل قرآن و اصول استدلال عقلی به اثبات رساند حجت الهی نیست بلکه جعل و دروغ و با طل است و صدور آن از معصوم جزو ناممکنها و محالات است.

حسینی 1 1 پاسخ 1399/9/6 -03:07

احسنت درست وحق گفتید ولی کجا ست ادم عاقل که بفهمد

عزرائیل 1 1 پاسخ 1399/9/5 -19:32

احسنت . حرف حقی بود که زده شد

اخوند 2 1 پاسخ 1399/9/5 -14:39

درود بر شرف شاه شاهان رضا شاه مرگ بر بیت المال خور دلواپس اجیر شده مغز متحجرین و کاسبهای تحریم

محمدرضا 3 0 پاسخ 1399/9/5 -10:07

این آقا میگوید من امام امتم ؟!!! خودش را با ائمه مقایسه میکند ؟؟!! آقا ما شما را خاک نعل اسب امام علی هم حساب نمیکنیم ! شاید توهم زده یا بیمار است ! توصیه میکنم تا کار دست خودش نداده بستری شود ..!!!

کوچکترین بنده خدا 2 4 پاسخ 1399/9/5 -02:52

مگر نمیگویند روحانیون همه سرمایه مملکت را خورده اند و هر چی پول و ثروت است اینها بالا کشیده اند؟ همین که این روحانی معترض به فقر موجود بین روحانیون هستند، یعنی این حرفها تهمت بوده. یعنی ساختار حکومت طوری بوده که روحانیون حتی از اموال وقف شده مخصوص خودشان هم بهره ای نبرده و نمیبرند، چه برسد به مال مردم و بیت المال! مردم عزیزم، دست از این قضاوتها بردارید، و این کلیشه آخوندها آخوندها آخوندها را بشکنید. اتفاقا سالهاست سرمایه مملکت توسط همین کت و شلوار کراواتی ها که دم از اصلاحات و بی دینی میزنند و حرف دلشان با مریم رجوی ها یکی است، خورده میشود. درضمن ایشون درمورد تقاضای پولدار شدن صحبت نکردند به این شکل که در تیتر و متن خبر آمده. وقتی ویدیو را کامل ببینید، متوجه میشید در مورد رفع فقر و تنگدستی از طلبه ها صحبت میکنند. من فکر میکنم در مورد روحانیون حساسیت بیجا بین مردم ایجاد شده، مثلا یک استاد دانشگاه یا یک محقق ممکن است مصاحبه کند و در صحبتهایش موارد عحیبی هم عنوان کند، ولی اینطور که صحبتهای یک روحانی بُلد میشود و آن را اسباب طنز و خنده میکنند نیست. ایشان هم نظرشان را گفته اند.

کوچولو بنده 1399/9/5 -14:36

صد درصد شریک چپاولگران و کاسبهای تحریم و اختلاس گران و طبری سلطان اختلاس هستی

بزرگترین مخلوق خدا 1399/9/5 -16:08

سلام، میدونی چرا مردم حساس شدن روی آخوندا؟ فقط چندتاشو برات بگم: 1. چون فقط دروغ میگن این جماعت 2. چون فقط حرف میزنن این جماعت 3. چون خودشون رو از همه جدا میدونن و فکر میکنن تافته ی جدا بافته هستن 4. چون مفت خور هستن 5. چون همیشه طلبکار هستن 6. چون 40 سال تمام منابع این مملکت رو نابود کردن، هنوز هم اشتباهاتشون رو قبول که ندارن اینجوری مدعی هم هستن. آقا کل مملکت که هیچی کل دنیا رو هم به اینا بدی سیر نمیشن انگار (البته هستن آخوندهایی که واقعا قابل احترامن، اونا جدا) ولی کلیت، کار همو رو خراب کردن و مردم به خاطر این دلایلی که گفتم و خیلی دلایلی که به ذهنم نرسید از این جماعت متنفرند. الان که گفتم، آیا شما، از آدمی با این مشخصات متنفر نمیشی؟ مگر اینکه خودتم اینچنین باشی یا حق...

همساده 4 3 پاسخ 1399/9/4 -23:28

چرا شما باید در ازای تحصیل علم لاینفع حقوق بگیرید؟

ابوحامد 5 2 پاسخ 1399/9/4 -21:17

یارو میگه من امام القوم هستم آخر مردم تو و امثال تو را به نوکری هم نمی پذیرند چه رسد به .... برو خجالت بکش

غلامرضایی 3 2 پاسخ 1399/9/4 -21:13

این بدبخت واقعا خودش را با پیامبر و امام مقایسه میکند ؟؟؟؟؟؟ برو عمو ما امثال شما را اصلا آدم حساب نمی کنیم برو یه کم فهم پیدا کن؟ دیگر از این غلط ها نکنی ها

قاسم 2 1 پاسخ 1399/9/4 -20:48

تو این ۸ سالی کذشته اقای روحانی چکار کرده واسه مردم جز اینکه همه چیز ۱۰۰ برابر گرون شده پس اقای روحانیون دیگ حرف چرت نگو ک مردم ایران از شما شیخ ها بیذار شدن و هستند دیگ بسه خدایش من که از این شیخ ها اینقدر متنفر شدم ک نگو بعد اقا اومده ما باید میلیادر شویم تو که ازچند اخور میخوری بس نیس واست غیر از کسی هستی ک واسه خرج زندگی میره هر کاری میکنه شرمنده زن و بچه ها نشه اومدی از جیب این مردم بدبخت بخوری

یاشار 5 3 پاسخ 1399/9/4 -20:41

ما فقط همینو از شما اخوندها فهمیدیم دروغ دروغ دروغ

انصاف 2 10 پاسخ 1399/9/4 -20:33

کمی انصاف هم خوب است. کدام یک از شما حاضر است هر روز کله سحر از خواب خودش بزند و برود مسجد پیش نماز شود. خواب روز چه ارزشی دارد؟

انصاف 1399/9/5 -14:43

کدام از ما?پس پشت سر شما اجنه نماز میخونند مگر همین مردم نیستن پس اونا هم باید بابت کله سحر مسجد آمدن پول بگیرند

سجاد 4 2 پاسخ 1399/9/4 -20:27

دلم برای ان افرادی میسوزه که از روی خیرخواهی و البته سادگی اموال خود را وقف می کنند.

نقی 2 1 پاسخ 1399/9/4 -20:07

ما اخر نفهمیدیم امامان اخر پولدار بودند یا فقیر.یک روز می گید امام علی ۳ روز از بی چیزی افطار نکرد یک روز میگید ثروتمند بود.

ملا محمد 1399/9/4 -21:21

نباید به این چیزا فکر کنی. مگه مرغ رو گرون نکردیم که حواستون به اون پرت بشه

قاسم 2 2 پاسخ 1399/9/4 -19:49

اگه به این شیخ ها رو بدهی هر چی تو دنیا هس بهش بدی نمیگه بسه تو این ۱۰ سال کم خوردن از جیب مردم هنوز سیر نشدن تا کی میخوای از جیب مردم بخوری مگه ما چه گناهی کردیم ک گیر شما روحانیون به قول خودتون افتادیم

حرف رک 6 0 پاسخ 1399/9/4 -14:09

درجواب این طلبه به قول خودش باید گفت همه حرفات در مورد زمان پیامبر واعمه درست است اما حالا نمیشود وقف وبودجه را بدهند به شما. چون قانون زندگی فرق کرده .مردم مالیات می دهندبه دولت .نمی شه هم قانون اسلامی باشه که وقف وزکات خمس هست هم قانون متمدن کشور داری برای زندگی امروزی که مالیات وجریمه است شماهم دلتان پول می خاهد باید بروی سراغ زدوبند که پولش هنگفته .روحانی باید مثل مردم عادی باشه .تازه روحانی دست توش زیاد شده برا همین در امدش کمتره .قدیما کم بود ند در امدش خوب بود

متفاوت 1 2 پاسخ 1399/9/4 -13:47

جمله ای را به امام علی،ع، منسوب میدانند که :حق گرفتنی است ،نه دادنی حتی سخن امام خمینی هم بود این جمله کاملا غلط واشتباه است. حق فرود امدنی است ،این سخن قران است که نگذارید دیگران اژشما درکارنیک سبقت بگیرند چرا؟چون وقتی مطابق سوره والعصر کسی عمل صالحی انجام دهد خودبخود کاینات با ابزارش که ادمها هم جزیی ازاین ابزار هستند برای ادای حق وی بصورت ،بفرمایید که این حقتان است ،براونازل میشوندواینجا دیگربستگی به انتخاب خودشخص دارد که بابت کاری که انجام داده است چه بخواهد،بگیرد یا پرهیز کند و یک درجه فراتر رود، وخدا به اندازه نیاز او براوفرود می اید وبه اندازه ایمانش گسترش میابد.این تحلیل کلی قران است دیگر تحقیق دور دنیا وتفحص نمیخواد.پیامبران اینگونه بودند.ایا پیامبر قبل از ورود جبرییل حق داشت فریاد بزند ای خدا حق من جبرییل است چرا نمیفرستیش؟ نه .اواینقدر ایمان داشت وعمل صالح انجام میدادوانقدر صبوری مینمود تا به نتیجه برسد نه اینکه مطالبه حق بنماید.شاید حق کسی بیماری باشد چرا برای بیماری کسی فریاد حق طلبی سر نمیدهد!!!!؟ اساس ذهن مدعیان از اصل خراب است.حالا تو مسایل شغلی ازقدیم گفته اند دزد که از دزد بزند شاه دزد است.

احمد 1399/9/4 -15:03

تفسیر به رای

متفاوت 1399/9/4 -16:34

شماها به تفسیرخودتان عمل کنید.من کاری به تفسیر ندارم خدا به ادم عقل داده که بتونه از هرمنابعی راهنمایی بگیره برای زندگی نه برای تسلط ناحق.همه قران چکیده اش میشود این:حق همدیگر را نادیده نگیرید.این همه تفسیر وادا واطوار حیله گری هم هم نمیخواد.چرا خود رابازیچه قرار میدهید وشما رافریب میدهند.

راحیل 6 0 پاسخ 1399/9/4 -13:01

هیچ کاخی بنا نخواهد شد مگر آنکه صدها کوخ خراب شود حضرت علی ( علیه سلام) اینها که قبلا مال واموالی نداشتن و اکنون در کاخ ها و قصر هازندگی میکنند از کجا و با چه کار کردی صاحب این ثروت شده اند بهتر است صدا و سیما برود و از زندگیشان فیلم برداری کند

سلمان 4 0 پاسخ 1399/9/4 -11:54

بالاخره بین روحانیونی که مانند مطهری ها و بهشتی ها، در سخت ترین شرایط تحصیل می کردند در حالی که به نان شب محتاج بودند تا حدی که گاه برای غسل واجب، یخ حوض را در زمستان می شکستند با آنها که محصول حوزه های لاکچری و چند صد میلیاردی فول آپشن هستند باید فرقی باشد!

ممد 5 0 پاسخ 1399/9/4 -10:49

اهل بیت (ع)پولدار بودند،حتی امیرالمومنین (ع)ولی حضرت اموالشان رو وقف میکردند ،ودر ثانی حاکم اسلامی باید سطح زندگی او در حد پایین ترین افراد باشد تا فقرا دلگرم باشند نه نا امید اهل بیت (ع)علم اول و آخر داشتن و نیازی به تحصیل علم نداشتن ولی سایرین باید سالها درس بخوانند لذا اگر طلبه دنبال کار گری برود کی وقت میکند درس بخواند ،چه کسی تبلیغ دین کند چه کسی جواب شبهات زیادی که در جامعه مطرح میشود را بدهد

متفاوت 1399/9/4 -14:01

احسنت ،!!! همین جواب شبهات رامردم گرفته اند که جامعه ماشده جامعه اسلام ناب محمدی....مردم جواب شبهات را درهمین نظرات میتونن بیابند.چون سالها به ما توهین شده است ،پس ماهم حق داریم توهین بکنیم.چون سالها حقمان راخورده اند پس ما هم حق داریم مال دیگران رابخوریم ،چون سالها ازما دزدی کرده اند پس ما هم حق داریم دزدی بکنیم ،بله ما همه حق داریم واین حق رابرای خود محفوظ میداریم ،از طلبه گرفته تا کارگر و مهندس و رییس.بله اگرهمه باهم موافقیم بیایید جمع بشیم وحقمون را از امریکای خبیس بگیریم بعدش امریکاییان راهم که براه راست هدایت فرمودیم همه باهم جمع بشیم وحقمون رو از چین بگیریم و چینی ها راه هم که هدایت واسعه نمودیم برویم سراغ کره شمالی وحقمونو ازشون بگیریم و الی اخر.

بهزاد 1 2 پاسخ 1399/9/4 -10:39

برای نماز خوندن پول گرفتن حرامست ولی روحانی پول ایاب و ذهابشو میگیرد روحانی بعنوان یک کارشناس مذهبی ،وارد مسجد میشود سالیان سال درس فقه و حدیث و قرآن خونده ،و کارشناس دینی شده در هر جای دیگه هم همینه ،مثلا مهندس ناظر ،پولی که میدهندبابت حضور ونظارت مسجد تحت مدیریت روحانی هست

شواهد 1399/9/4 -12:18

مهندس ناظر با بچه های مردم کاری ندارد.ولی شما کار دارین.نمونش هم ماشین پژو

حقیقت جو 2 1 پاسخ 1399/9/4 -10:35

ترویج وارونه ی نقش عترت پیامبر کار دین فروشان است --- « قُلْ هَذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي وَسُبْحَانَ اللَّهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ»﴿آیه ۱۰۸ سوره یوسف﴾. قرآن کریم نقش دینی پیامبر را تنها پاسداری از احکام و اعتقادات قرآن اعلام کرده است مایه ی بسی غم و اندوه و افسوس است که :  با سکوت و مدارای مرموز دین شناسان از دیر باز تا کنون  و باجعل و تزویر  و با پشت کردن به هشدارهای فراوان انکار ناپذیر خرد گرای قرآن کریم  و با نادیده گرفتن اصول استدلال عقلی  و با بد ترین سوء استفاده از نا آگاهی اکثریت متدینان به شناختهای فرهنگ الهی اصیل دین داری و مذهب داری قرآنی  زمینه برای ترویج کالاهای کاسبی دلالان حرام خور دین فروشی با وارونه نمودن نقش قرآنی پیامبر و اهل بیت مظلوم آن حضرت از امانت داری در پاسداری از احکام و اعتقادات و شناختهای فرهنگ دین داری و مذهب داری قرآنی در آموزش و تبلیغ این احکام و اعتقادات  پس از فوت این بندگان مقرب و در تضاد صریح با هشدارهای آشکار غیر قابل انکار قرآن کریم به نقش خدمت گذاری و رسیدگی فرا طبیعی به نیازها و مشکلات گوناگون این مردم نا آگاه فراخ باز مانده است  در حالی که قرآن کریم بروشنی محدودیتهای توان و دانش پیامبر را آشکار مشخص می سازد و نقش آن حضرت را به آموزش و تبلیغ دین منحصر می نماید  شیادان دغل باز دین فروش با بد ترین سوء استقاده از سادگی و نا آگاهی اکثریت دین داران ؛ نه تنها برای پیامبر بلکه برای امامان از اهل بیت آن حضرت وهمچنان برای امام زادگان و سایر بندگان مؤمن حتی پس از فوت این بزرگان با هدف داغ نگه داشتن تنور کاسبی حرام دین فروشی خود نقشهای فرا طبیعی را که منحصر به خداوند اند برای این بزرگان با جعل و دروغ و در تضاد با قرآن و عقل تبلیغ می کنند این شیادان با جعل و تزویر و نسبت دادن دروغ به پیامبر واهل بیت آن حضرت در تضاد با آیات و هشدارهای محکم و مفصل و غیر قابل انکار قرآن کریم برای فریب مردم نا آگاه و جذب آنان به کالاهای کاسبی حرام دین فروشی خود با صحنه سازیهای فریبنده ادعا می کنند که این بندگان مقرب وفات یافته توان رسیدگی به نیازهای طبیعی و فرا طبیعی مردم را نیز دارند  این شیادان با ادعاهای فریبنده ی دروغ خود که با هیچ دلیل آشکاری از قرآن و عقل قابل اثبات نیستند برای پر کردن جیبهای گشاد خود از مال حرام با ترفندهای رنگا رنگ جیب اکثریت دین داران را در همه ی مناسبتهایی که بنام دین و مذهب برگذار می شوند بی رحمانه تیغ می زنند  در زمانی که قرآن کریم با ترجمه های خود در خانه های همه مردم و در دست رس همگان روش دین داری و مذهب داری خدا پسندانه را با الفاظ و تعبیرهای سرشت نشین و رسا و گویا به مردم آموزش می دهد ؛ دوری از این منبع الهی تحریف نشده ی دین داری و مذهب داری و پیروی از ترفندهای شیادان دین فروش ؛ بحکم خداوند در قرآن حاصل یک عمر دین داری و مذهب داری و نیکو کاری آنان را تباه و نابود می کند  نتیجه ی چنین انحراف وکج روی در دین داری و مذهب داری بحکم خداوند در هشدارهای محکم و مفصل قرآن ، چون قرآن بعنوان درست ترین منبع تحریف نشده ی اطلاع رسانی در اختیار همه ی مردم بوده و از آن بهره های خدا پسندانه ی لازم را در زمان زندگی خود در دنیا نبرده اند ، در قیامت بجز عذاب ابدی الهی چیز دیگری نخواهد بود.

ممد 1 12 پاسخ 1399/9/4 -10:33

حاج آقا میگه از موقوفات که وقف طلبه است حقشونو بدین نگفته از پول ملت به ما بدید .یک عده مال خودشونو وقف طلبه ها کردن ، کسانی دیگه دارن میسوزن

محسن 1399/9/6 -13:45

یه عده مال خودشون وقت طلبه ها کردن درست.اما باید در مسیر درست خرج بشه نه برای ٍٍثروت اندوزی حرف این طلبه درست هست باید پول باشه تا بتوانند تبلیغ و ترویج دین کنند اما الان خیلی ها دیگر اعتقاد و اعتماد ندارد چون یه عده ای از روحانی نماها همچون روحانیون یهود شکمانشون رو فربه می کنند.

علی معصومی 8 1 پاسخ 1399/9/4 -09:32

این آقا یادش رفته که ائمه معصومند این آقا یادش رفته که علی به لباس پینه می زد این اقا یادش رفته که حضرت زهرا با دست خود گندم را آرد می کرد این...

رضا 1399/9/4 -15:07

خشک مقدس !!! مساله ای هست در فقه به اسم مقتضیات زمان

شهریار 10 0 پاسخ 1399/9/4 -08:49

مگه میلیاردر نیستند؟

غ 12 0 پاسخ 1399/9/4 -08:04

شماهاضدائمه هستیدخون مردم روتوشیشه کردیدشماهافقط تیغ زدن روبلدین

یکی از مردم 6 0 پاسخ 1399/9/4 -03:09

برو کار کن میلیاردر شو نوش جونت...با پول حق الناس نه!!!...اونو تو دین ما بهش میگن دزدی و حرام!!!

یه آبادانی 12 1 پاسخ 1399/9/4 -02:00

چراروحانیت راباائمه مقایسه می کنی؟ائمه ازکارهای شماروحانیون خجالت زده هستن

علی کوفی نژاد 1 19 پاسخ 1399/9/4 -01:21

سلام حق باطلبه هستش باهربرج 200الی300هزارتومان نمیشودزندگی کرد...

کاظم 23 1 پاسخ 1399/9/4 -00:27

حالا داره چهره اینا بهتر دیده میشه

ح.شهابی 23 0 پاسخ 1399/9/4 -00:20

عزیزان کمک کنید به این حاج اقا..بنده خدا جا مانده از قافله میلیاردرها...به خدا من با دوتا بچه کوچک.مستجرام..اما بد جوری دلم کباب شد...شماره حساب بدین من یارانه خودمو نقدا تقدیم کنم.راستی دوتا کلیه هم دارم...

ناشناس 7 2 پاسخ 1399/9/4 -00:02

طبق یک پژوهش علمی -اجتماعی از لحاظ جایگاه، سوئد اولین کشوری است که خطبه های نهج البلاغه را بصورت دقیق بعنوان قانون و بصورت عملی اجرا میکند و ایران در این رتبه بندی در جایگاه ۱۳۴ قرار دارد.حالا تو هی بگو من وارث پیامبر و ائمه هستم. نرود میخ آهنی در سنگ

سحر 14 1 پاسخ 1399/9/3 -23:44

این فهمیده هوا اینجا پسه،میدونه مردم چقد از اخوندا متنفرن میخواد جمع کنه بره کانادا،دست خالی که نمیتونه بره

کاربر ناشناس 8 0 پاسخ 1399/9/3 -23:41

پیامبرمردم رابه دین اسلام هدایت میکردوبه فکرفقرابود نه بدنبال ثروت اگرطلبه واقعی هستی صلوات بفرس ماشین وخانه ای کهطلبهادارنند کی دارد حرام نکنیدنعمتهای خداونندمگربیل وکلنگ میزنیدمثلکارگران مگرعرق میریزید مگردستتان تاول میزند صندلی نشینی

علی 11 0 پاسخ 1399/9/3 -23:40

الله اکبر اینا میخوان خودشون رو با پیامبر و ائمه مقایسه کنن

آخرین ایرانی 21 2 پاسخ 1399/9/3 -23:03

میخوای میلیاردر شی ؟! میخوای بری این کشور اون کشور بگردی ؟! خب چرا طلبه شدی ؟! خجالت نمیکشی با این وقاحت میگی تو میخوای ولی فقیه شی ؟! تو هیچی نمیشی

شمس 25 2 پاسخ 1399/9/3 -21:55

تووی این مملکت که پولاش مثل گوشت قربونی بین هم لباسهای خودت دست ب دست میشه اگه میلیاردر نشدی از پخمگی خودته

متفاوت 16 1 پاسخ 1399/9/3 -20:29

اینها میخوان مردم رابه راه راست هدایت کنند انشالله خداوند به راه راست هدایتشون کنه.

مهدی باقری 4 6 پاسخ 1399/9/3 -19:29

اقای رضایی عزیز گل گفتی به نظرم انتقاد و پیشنهاد حق همه است یادمون باشه اگه ازعملکرد کسی هم میخواهیم انتقاد کنیم باید دوچیز و مد نظر داشته باشیم اولا انتقاد مون باید برای اصلاح امور باشه دوما اگه بهترین نظر وپیشنهاد با توهین وبی احترامی همراه باشه هیچ تاثیری ندارد کسی چه می‌دونه همین حاج آقا چگونه با خدای خود راز و نیاز می‌کنه هرکسی مسول اعمال خودشه بدرود

محمود 12 3 پاسخ 1399/9/3 -18:39

این بنده خداها واقعا گناه دارند اینها هم زن وبچه دارند حوزه علمیه قم و اصفهان و مشهد و نجف مقصرا این ایت الاها چرا در حوزها به اینها کنار طلبگی یه مهارت یاد نمید هن جوشکاری نجاری معلم وهزاران شغل دیگر کنار شغل شان منبر ومسجد هم داشته باشند.واقعا گناه دارند الان مردم ایران تمام کرانی و بدبختی وبیکاری را از چشم اخوندها میبیند. فکری هم بحال اینها بکنید واقعا براشون خیلی مشکل که چشمشون به دست مردم باشد. این واقعا دور از انصافه

متفاوت 1399/9/3 -19:08

سخنوری برای کسب معاش خودش بزرگترین مهارت است.

کحام 11 3 پاسخ 1399/9/3 -18:27

کی گفته شما ساده زیست هستید

بنده خدا 15 3 پاسخ 1399/9/3 -18:18

روحانی محترم . پیامبر اگر میلیارد زمان خودش بود از راه تجارت اون مال رو کسب کرده بود نه از راه ترویج دین . شما که خود رو وارث علم پیامبر می دانید ، متاسفانه هنوز این مطلب رو نمی دانید. انگشت شمار هستند روحانی هایی که برای خودشون کار و کاسبی داشته باشند . مورد بعدی نیازی نیست شما توی دهان آمریکا بزنید ، مردم خودشون این کار رو انجام داده اند و خواهند داد پس بنام خودتون تمام نکنید این مطلب رو . مورد بعدی اینکه شما میگید مال مفت بدید به ما بریم با آمریکا مبارزه کنیم . اولاً که مال مفت آدم رو تنبل میکنه ثانیاً هیچ امام و یا پیامبری با پول مفت دین رو ترویج نکرده که شما می خواهید این کار رو بکنید . آنقدر ایراد و اشکال به صحبتی که کردید وارد هست که در این مجال نمی گنجد. فقط شخص شما و هر روحانی که هم فکر و هم عقیده شما باشد وارث هیچ چیزی از پیامبر نیستید . اطرافیان پیامبر مثل ابوذر غفاری و یا سلمان فارسی میلیارد بودند ؟ کسی که خودش رو وارث پیامبر بداند باید مثل ابوذر باشد برای ترویج دین و ایستادگی در برابر استکبار . باید همانند میثم تمار باشد . نه نعوذ بالله مثل پیامبر . مشکل اینجاست که بجای اینکه آدم های قوی از نظر معنوی و دنیوی و فیزیکی باید بروند دنبال روحانیت اما الان آدم هایی مثل شما تنبل و تن پرور که مال مفت می خواهند دنبال روحانیت میروند . روحانی با مشخصه همه چیز تمام بخواهم مثال بزنم یعنی حضرت امام خمینی . مردم حسابی شما رو که یه پخ کنند می ترسید چه به روحانیت. روحانی یعنی امام خمینی که جیگر داشت خودش آمد توی میدان. نه شما که مال مفت می خواهی .

مهدی رضائی 6 15 پاسخ 1399/9/3 -18:17

سلام ازاخلاق قلم ونقدبرخی ازهم وطنهاگلایه دارم که ظرفیت لازم راندارند،حالایک طلبه حرفی گفته راست یاغلط توهین چرا؟بنده فرهنگی هستم دوست دارم آزادانه مستدل نقدرابنویسیم بدون توهین ،دربرابرپندار،گفتاروکردارخودمسئولیم ،علاوره براثردنیوی درآخرت هم بایدپاسخ گوباشیم.؟!!

متفاوت 1399/9/3 -20:15

حالا ماهم کاری نداریم،اولا توهین کار خوبی نیست اما شما فرهنگیان هنوز تحت فشارکارنکرده اید که انچه بدوبیراهه از زبانتان بیاد بیرون.هرکسی تو شرایط خودشه که از دیگری خبرنداره.حق ، فقط پول نیست گاهی یک توهین هم حق است که برکسی نازل میشود.اگرکسی بخواهد بهش توهین نشود باید از نظر روانشناسی به حق اشنا شودویادبگیرد که چگونه حرف بزند وعمل بکند تا حق خود رادریابد.

شما نگران اونها نباشید!!! 1399/9/3 -23:53

یه عمره داریم توهین میشنویم که توهین میکنیم! پس حق داریم!

قابل توجه مدیریت سایت 4 8 پاسخ 1399/9/3 -18:04

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.

ناشناس 1399/9/3 -18:21

چشم شما روشن آقای مصباح یزدی فقط یک سیلی خرجشه

فاطمه 1399/9/4 -09:04

چه توهینی کسی که از یه تریبون سخن میگه نباید هر حرفی رو بزنه میگن برو کارو تلاش کن توهینه توهین همون سزاوار آدم تنبل و تن پروره خوب اکثر روحانیون کاری جز منبر رفتن ندارن من ندیدم که یه روحانی در کنار منبر مثلا گچ کار باشه یا مثلا بنا باشه یا یه مغاز سوپر مارکتی داشته باشه وخلاصه کار کنه خوب حال که خودشون رو با ائمه مقایسه میکنن حضرت علی(ع)نخلستان داشت وبیشتر پیامبران و ائمه مشغول کشاورزی یا دامپروری بودن همین امثال شما چهره روحانیت رو در برابر مردم زشت و بد کرده وگرنه قبلا روحانیت خیلی برا مردم ارزش داشت اگه یه روحانی با تلاش و تدبیر خودش از راه حلال ثروت کسب کنه خیلی خوبه و بتونه تجربش رو به جونا یاد بده و چند جون رو به کار مشغول کنه انه تنها توهین نمیشنونه بلکه اون روحانی میشه الگو برا جوانان کشور ولی متاسفا فعلا الگوها سده اختلاس ودزدی

ملا علی 11 1 پاسخ 1399/9/3 -17:29

میگن از یه بابائی پرسیدن اگه میلیاردر شدی، با اون پول چکار میکنی، طرف گفت میرم یه نیسان آبی میخرم، باهاش پشگل میفروشم در آمدش خیلی خوبه، حالا آقای راهدار تو اگه ۱۰۰۰ میلیارد تومن داشتی چیکار میکردی؟،

کورش 17 3 پاسخ 1399/9/3 -17:07

حاجی دوزاری جون دمت گرم ماهم صحبتمون همینه که انبیا تیلیاردربودند مگرفقیر می تونه به کسی دین تحمیل کنه؟

باید بابت حرفهامون جواب پس بدیم ! 23 22 پاسخ 1399/9/3 -16:23

انصافا چند درصدتون کلیپ رو با دقت گوش دادید ؟ و انصافا چند درصد بر مدار صحبت های ایشون و ب صحبتهای ایشون نقد منطقی وارد کردید بدون هجوم ب شخصیت و بر اساس عناد و لجاجت ؟

بنده خدا 1399/9/3 -18:22

انصافاً تمام صحبتها و تفکر این شخص باطل است . این روحانی خود رو وارث پیامبر می داند . اما وارثان پیامبر ابوذر و سلمان و ... بودند . آیا آنها میلیارد بودند . میثم تمار میلیارد بود . اون کسی که باید در آخرت پاسخگوی صحبتها و تفکر منحرف باشد این روحانی نما هست ولاغیر

کاربر ناشناس 14 3 پاسخ 1399/9/3 -16:21

خواهشا خودتان را نه عملا و نه فکرا با امامان معصوم یکی نکنید این نوعی توهین است .چون اصلا روش زندگی آنها و کمک و رابطه اشان با مردم و نوع و سبک زندگی اشان یکسان با مردم عادی بود و نه ثروتمند و به دور از تجملات و ریا ....

کاربر ناشناس 12 2 پاسخ 1399/9/3 -16:19

هم در زمان قبل از انقلاب دارو ثروت مردم به بهانه پاک کردن اموال .خمس و پول نماز و روزه و... و هم بعد از انقلاب که همه اموال مال ول آنها است اگر سریز شود و خواستند اگر اگر صدقه بدهند کمکی به مردم ول اینقدر خودشان نزدیکان و کارهای شخصی دارنند که به مردم عادی چیزی نمی رسد.

rona 21 4 پاسخ 1399/9/3 -16:16

کلا همه نمانده های همه مذاهب کلاه بردار و شیاد هستند

عزرائیل 19 5 پاسخ 1399/9/3 -16:14

تو کی هستی که خودتو با ائمه و امام مقایسه می کنی؟؟؟ بدبخت تو خاک زیر کفش شون هم نیستی ... حتما زیر ریشت مید این انگلند حک شده ...نفوذی ستون پنجمی...

امیر 5 32 پاسخ 1399/9/3 -16:07

خدا حفظش کنه واقعا حرفش حق بود. اگر عالم دینی محتاج باشه دیگه نمیتونه مستقل باشه و حرف حق بزنه. وابسته میشه به کانون های قدرت و ثروت و خدا میدونه چه بلایی سر دین مردم میاد

ناشناس 18 3 پاسخ 1399/9/3 -15:57

امان از عالمان ومیلغان دنیا دوست؟توهمه ادیان دیگه هم هست که کارشناسان دین. درپی زر اندوزی وثروت از طریق نامشروع هستن ننگ ونفرین برهمتون ظاهر فریبان دنیاپرست

ابراهیم حامدی 29 3 پاسخ 1399/9/3 -15:45

حقه بازی و جلب بودن از قیافش داره میباره.از بیت المال ارتزاق میکنند طلب کار هم هستند.همتون به ملت ایران مدیون هستید چون از بیت المال به امثال تو مفتخور حقوق میدهند.

علی 1399/9/3 -16:53

خدا وکیلی شما چقدر از زندگی عمده طلبه ها اگاهی اینطور قضاوت میکنی

ناشناس 1399/9/3 -18:16

این بابا ساده است باید بی سرو صدا حق مردم وحق تو طلبه رو بخوره از قدیم گفتن از آن نترس که های و هوی دارد از آن بترس که سر به توی دارد

ابراهیم حامدی 21 3 پاسخ 1399/9/3 -15:33

ثروت تو وامثال تورا بیش از 40 سال است گرفتار کرده.بدان میلیاردر شدن در این زمان فقط از راه کسب حرام است .پس ادای آدم خوبارو در نیار پلشت

محمد 20 2 پاسخ 1399/9/3 -15:21

شک نکن مفت خوری میبرت جهنم.حضرت علی (ع) کارگری میکرد بقدری دستان مبارکشان پینه داشت چنانچه کف دستانش را روی صورت هر آخوندی مثل تو می کشید انگار سیم خاردار روی صورتت کشیده اند.کار میکرد چرندیات تحویل مردم نمیداد پول بگیرد بله بعد از آبادانی قطعه زمینی آنرا به بچه های یتیم می داد.

وحید 23 1 پاسخ 1399/9/3 -15:18

روحانیت شغل نیست و نمی توان منبع درامدی باشد . یعنی کسی نمی اید یک روحانی را استخدام کند تا دین فرزندش را درست کند . روحانیت یک فعالیت ترویجی و اعتقادی است . قبل از انقلاب هم به سختی زندگی می کردند . فقط با پول منبر و چاپ کتاب در امد داشتند . فقط کسانی روحانی می شدند که منبع درامدی خانوادگی داشتند یا خیلی علاقمند بودند . وگرنه زندگی سختی داشتند . روحانیت یک علاقه است نه شغل . مثل علاقه به شاعر و نویسندگی و ... برای همین وقتی به بیت المال دسترسی پیدا می کنند چنبره می زنند و ول کن بیت المال نمی شوند و انواع بهانه های را می اورند . روحانیت باید شغل و دوم افراد باشد نه شغل اصلی . مثل ائمه اطهار که در کنار کشاورزی و تجارت به تبلیغ دین هم می پرداختند

یکی 1399/9/4 -00:01

روحانیت من دراوردیه برای کاسبی فقط همین!

محمود 19 3 پاسخ 1399/9/3 -15:12

همه چیز ما شماست ببینید از روزی که بدنیا امدید تا بمیرید یه وزنه نیم کیلوی بلند کردین یه نگاه به دستانتان ویه نگاه به کفشاتان بکنید .حضرت علی صبح تا شب تو نخلستانهای خرما زحمت می کشید. ودستان مبارکش عین سوهان زبر شده بودن واز زحمتش خرج فقیر و درماندگان میکرد شما چطور خجالت نمی کشید.اسم علی را به زبان می اورید شرمتان ننگتان باد.شرف وابرو که ندارید.

حقگو 23 2 پاسخ 1399/9/3 -15:08

چطور برا شاه کاخ و میلیاردی پول داشتن عیب بود وسرهمین تجمل گرایی و...ردش کردید حالا براشماها همینا شد حق؟؟؟حکومت مستضعفین شعار دادید وحالا پول میلیاردی میخواید؟؟شماها از صدتا شاه بدترید ..انشاله حق مردمو ب مریضی وبدبختی پس میدید خدا جای حق نشسته

موسوی 21 1 پاسخ 1399/9/3 -14:54

جناب آخوند،،، مگه آون زمان شمارش میلیارد هم داشتیم که میگی میلیاردر بوده،،، مگه مال و منال ائمه رو شمارش کردی یا حاضر بودی،،،،، ما فقط یه پیامبر ثروتمند داشتیم اونم حضرت سلیمان بوده،، چرا دروغ میگی که بشی سوژه رسانه ها،،،، حضرت علی غذاش نون و شیر و نمک بوده،، خب مردک تو هم راس میگی غذای امامت رو بخور،،، علی فقرا و یتیمان رو شبانه غذا می داده،، خب تو هم عرضه داشته باش راه ائمه و علی رو برو تا ما ببینیم،، لباس پیامبر تنت هس ولی علم و دانش و سواد و روح بلند ائمه رو نداری به درد چی میخوری

بهلول 25 1 پاسخ 1399/9/3 -14:50

چقدر پروح است .برادر مملکت شما خوردید چیزی مونده.خاک کشور ایران راهم فروختید .

حسین 22 2 پاسخ 1399/9/3 -14:39

چه شغلی بهتر از اخوندی از روز اول وارد این شغل میشن حقوق بگیر هستن تا پایان عمر از اون بعدش هم به بچه ها شون میرسه بعدش خدمت سربازی که ندارن بعدش هرجا که برن با اون لباس حرفا هاشون به کرسی مینشونن حتی حرف زور هم میزنن با پوشیدن اون لباس ها

مجتبی 25 1 پاسخ 1399/9/3 -14:33

جاج آقاهمه چی مال خودتون نمیدونم جیبتون چقد جا داره.

mohsen 22 2 پاسخ 1399/9/3 -14:30

چقدر پرو شدن اینا

. 26 2 پاسخ 1399/9/3 -14:09

کی گفت شما وارث علم پیامبران هستید؟ دروغ چرا.

انقلابی 16 0 پاسخ 1399/9/3 -13:53

خیلی از آخوندهای این مملکت اشتباهی ملبس به لباس پیامبر شدن هر مشکلی که داره برايه این انقلاب و نظام پیش میاد حاصل همین افراد اشتباهی است که اشتباهی با لباسی که لیاقتش ندارن در جایه اشتباهی قرار گرفتن واقعا چنین افرادی معظلی برايه این مملکت شدن و دارن هم بلایه مال مردم شدن هم بلایه دین مردم

مرتضی 23 1 پاسخ 1399/9/3 -13:53

اعمه ما کار میکردن مفت خور نبودن تنپرور نبودن ، زمین کشاورزی داشتن از درخت بالا میفتن خرما میکندن از اه آب میاوردن چوپانی میکردن در کنارش برای مردم سخنرانی میکردن که بابت اون هیچ پولی نمیگرفتن حالا برعکسش شما . نصف آخوندای مملکت اینقدر شکمشون بزرگ شده که اصلا پاهاشونو هم نیمتونن ببینن .

نانشناس 1399/9/3 -15:59

خخخخ کاش فقط پاهاشونو نمیدیدن از زانو به بالا کلا در دید نیست

کاربر ناشناس 8 15 پاسخ 1399/9/3 -13:50

همسایه ما طلبه بود.شنبه تا چهارشنبه حوزه بودو جمعه هم سر کار فله ای کار گری می کرد تا اجاره خونه اش رو در بیاره.بدبخت هشتش گرو نهش بود.

مش مالک 1399/9/3 -15:59

مگه داریم ؟؟؟

15 28 3 پاسخ 1399/9/3 -13:43

ابدا ما نمیخواهیم شما باشید تمام

خلیلی 1399/9/3 -16:14

آخه حلال زاده! اگه آخوندا نبودن کی مادرتو به پدرت حلال میکرد؟

مش مالک 1399/9/3 -16:53

الحمدلله جناب خلیلی اینقد بی سوادن که نمیدونن دونفر در حضور دو شاهد خودشون میتونن صیغه عقد را جاری کنند

ایران 1399/9/3 -17:02

خلیلی الان تو حلال زاده ای؟؟؟؟ بعیده

خلیلی 1399/9/3 -17:58

مش مالک جان، من اینقد سواد دارم که بفهمم اگه علما نبودن کسی نبود صیغه خوندن رو به جنابعالی یاد بده، کسی نبود که حرف رسول خدا را به ما برسونه. جواب ایران خانم هم اینه که اگه شما صد بار هم به من توهین کنی من به خودم اجازه نمیدم به شما توهین کنم

مش مالک 1399/9/4 -13:39

میتونید در تاریخ بگردید و ببینید جناب شیخ طوسی و کلینی و مفید و ....همگی دارای مشاغلی بودند که از اون راه امرار معاش میکردند فقیه هم بودند

mohsen 27 1 پاسخ 1399/9/3 -13:40

گرگ در لباس گوسفند

سعید 0 34 پاسخ 1399/9/3 -13:29

اونایی که این حاج اقا رو مورد انتقاد قرار دادین.همتون کافرید و البانی نشین هستید.

شمس 1399/9/3 -16:03

من تا حالا پامو از آلبانی بیرون نزاشتم دیگه چه برسه به آلبانی

یکی از مردم 1399/9/4 -00:06

آدم کافر و البانی نشین باشه بهتر از اینه که مال مردم خور و ریاکار و درو غگو باشه...فریبکاری با لباس دین از هزاران کفر کثیفتره دروغ بستن به ائمه که این روزها ورد زبون اینها و شما شده برای شما افتخار و حلاله تو دین ما آللللللللللللللللللبانی نشینها و کافررررررررررررررررررررررها حرامه!!!!!!!!!!!!!

علی 24 3 پاسخ 1399/9/3 -13:26

کسانی که می خواهند مالی را وقف کنن به این مفت خورها وقف نکنید

محمد 17 3 پاسخ 1399/9/3 -13:23

به ادم بی عقل لگویید بیاید تاریخ ایجاد روحانیت را در ایران توضیح دهد در هیچ کدام از تاریخ اسلام هم روحانیت به این صورت نبوده ادم مفت خور

فقرا 28 0 پاسخ 1399/9/3 -13:22

ائمه دزدی نمیکردند.شما هم نکنید.ائمه غارت نمیکردند شما هم نکنید. ائمه کار میکردند شما هم بکنید

جمشید خان 19 1 پاسخ 1399/9/3 -13:15

من که نفهمیدم چی نوشته ولی اونجا که گفته من قرار امام باشم برام یخورده طنز بود، حاجی میخوای امام سینزدهم باشی خخخ

مهدی 1399/9/3 -15:29

منظور انجام رسالت امامت گونه هست...

جمشید خان 1399/9/5 -00:15

اقا مهدی اگه منظور راهنمایی هست که لباس که تقدس نمیاره برادر ، لباس تقوا انسان رو مقدس میکنه ،برای راهنمایی کردن احتیاج ب هزینه نیست ،کافیه صفات الهی رو در رفتارمون متجلی کنیم ، این میشه کرامت اخلاقی مجانی هم است، شما رنگ خدایی بگیری مردمی که حب خدا داشته باشن از شما االگو میگرن و رسالتتون رو انجام میدین ، حتما فکر کردی ما بی سوادیم داری برامون هجی میکنی که منظورش چی بوده

بهراد 46 0 پاسخ 1399/9/3 -13:09

عکس کریمی روضه خون امروز در بهترین وضع امکانلت درمانی در بیمارستلن منتشرشد تسبیح بدست و در ریاکارانه ترین حالت ممکن...پسرشهید میشناسم دستگاه اسفالت کنی داره و میگرده باش کارمیکنه و تازگیا هم ازش دزدیدن و بی درامد شده ...یه عده خون دادن که یعده اروق دین و دینداری بزنن

الف میم 38 3 پاسخ 1399/9/3 -13:03

خدایا خدایا خدایا من اگه کوچکترین سهمی داشته ام که وطنم بیفته دست آخوندهایی که میخواهند نان دینشان رابخورند یا از فروش دین به مردم طلبی وسهمی از بیت المال را غارت کنند ببخش مرا خدایا بامکرت هرچه زودتر این فسادها را ریشه کن کن

رها 30 0 پاسخ 1399/9/3 -13:02

هدف و ماهیت نماینده های مذهب!ملیاردر بودن.تو هر دوره به قول ایشون یه امام ملیاردر بود حالا تو هر وجب میگه باید یه امام ملیاردر باشه.غصه نخور همه ایرا برای شما هست همه را میخورید

جواد 33 1 پاسخ 1399/9/3 -13:00

خجالت باش یعنی امام علی علیه السلام میلیارد بودند کدام امام با پول زیاد خودش خفه کرده شما علم امام را هم ندارید چطور وارث هستید شما حیوان در خانه امام هم نیستید

ملول 1399/9/3 -14:25

همه پولدار بودن

مهدی 1399/9/3 -15:31

جناب جواد...تاریخ نشان میده امام علی به علت فعالیت های متعدد اقتصادی ثروتمند بودند به نحوی که از این پول حتی به امام حسین هم رسید و موقوقفه های امام علی حتی در واقعه عاشورا نیز به کمک امام حسین اومد به نحوی که نوشتند 90 شتر فقط آب و مشک لشگر را حمل میکرد....

یکی از مردم 1399/9/4 -00:17

جناب مهدی... اون پولها حاصل زحمت و کار بود نه سخنرانی و روضه خونی و مفت خوری!!!! بچه هاشون هم سر از فرنگ درنمیاوردن برعکس جونشونو برای مردم میدادن!

33 10 32 پاسخ 1399/9/3 -12:56

درود بر شما زحمت کشان ایران زمین

mohsen 31 1 پاسخ 1399/9/3 -12:55

سکته میکنی حاجی مردم نون ندارن بخورن تو باز یه پول مفتدهر ماه میگیری

مطلب 22 1 پاسخ 1399/9/3 -12:48

حاج آقا آخرای کلیپ افاضات فرمودند که همه این طلبه ها 40 سال دیگه میخوان ولی فقیه باشن!!! باید به کشورهای دیگر سفر کنند و ....والله فعلا در 40 سال اخیر دو نفر ولی فقیه هست. چه کاری که 300 هزار طلبه را هر سال به سفر خارجی بفرستیم. بمده قسم جل جلاله میخورم که ایشان نفوذی است.

محمد 20 1 پاسخ 1399/9/3 -12:46

ائمه و پیامبر از سهم غنایم به بقیه هم میدادند. ولی شما خود مارو غنیمت گرفتید. روزی به اسم بورس، روزی به اسم طلا و ارز...از مردم پول درمیارید اضافه هم اگه اومد میفرستی واسه دوستات در کشورهای دوست و برادر... مگه ما هنوز تو جنگ با کفاریم که دنبال غنیمت میگردی؟ تو ثروت داشته باشی ولی بغل حوزه شما یه بچه تا کمر تو سطل آشغال باشه، سهم اون چی؟؟؟؟؟

ناشناس 24 2 پاسخ 1399/9/3 -12:24

چرا شما روحانیون نباید کار کنید و پول کارتون را بگیرید؟ چرا نباید سربازی برید در حالی که مدام بر طبل جنگ میکوبید؟ رک و راست چرا حتی یک قرون بدون کار کردن به شما میدن بابت چه چیزی؟ اینهمه بودجه در شرایط فقز کشور به افرادی داده میشه که ببخشید تو فرهنگ لغت ما به کسی که کار نکنه و پول بگیره میگن مفت خور کارگر بیچاره دستاش تاول زده با نون بخور و نمیر شماهایی که وعذده زندگی بهتر دادین داره زندگی میکنه که شماها در ثروت باشید؟

حسین 52 3 پاسخ 1399/9/3 -12:11

کجا ائمه ما مثل شماها مفت خور بودند؟؟ و حاصل دسترنج دیگران را میخوردند؟ حضرت علی علیه السلام با انکه امام حقیقی بودند با چاه کندن و هیزم فروشی روزی همسر و فرزندانشون رو تامین میکردند. خدا بحق اون حضرت هرچی طلبه جاهل و عالم دنیادوست و فاسد و مفت خوره به سزای اعمالشون برسونه که چهره اسلام را نابود میکنند.

متفاوت 31 2 پاسخ 1399/9/3 -12:00

این اقا هم مانند بقیه اقاها درشغلشان دعوای حقشان رامیکنند و متاسفانه هیچکدام هم اصلا هم به حق اشنا نیستند.خب بنده خدا میرفتی یک شغل نون وابدارپیدا میکردی،این لباس روانتخاب کردی که بهترپول دربیاری؟حالا شما پول مردم روبگیری بری این کشور واون کشور تحقیق کنی که چی؟این تحقیقت به چه درد مردم میخوره.

پرهام 37 4 پاسخ 1399/9/3 -11:56

اخوند ..... لطفا دهان خود را آب بکش کجا اهل بیت میلیارد بودند حضرت علی آنقدر کفش ولباس خود را پینه زده بودند که ساده زیستی ایشان زبان زد حتی معاویه هم بود تو وارث علم پیامبر تو وارث علم انبیا هستی که مثلا میخواهی وارث ثروت خیالی پیامبران که همگی ساده زیست بودند بشوی خدا جای حق نشسته است

کاربر ناشناس 1399/9/3 -14:03

ائمه داشتند ولی چون هم زیاد بخشش می کردند و باید مانند انسانهای ندارزندگی کنندوبه بند دنیا نبودند ساده زیست بودند فقیر نبودند

ن 45 3 پاسخ 1399/9/3 -11:54

مفتخورهای عوام فریب بدون آنکه کار کنند زندگی رو با پول و دسترنج مردم سپری می کنند...

ali 34 4 پاسخ 1399/9/3 -11:51

کدام کار مفید انجام دادید اون سواد شما را من هم دارم از تاریخ اسلام تا تاریخ طبری ار بحار انوار تا اصول کافی از قران تا نهج بلاغه ولی از مهندسی خودم نان می خورم شما چی ؟

ازادی وطن 45 3 پاسخ 1399/9/3 -11:46

پس ۶۰ میلیون دیگربادهوا بخورن چرا۴۲سال پیش نگفتین که ملت بجای رفتن به دانشگاه ومشاغل ابرومندانه میامدن درحوزه ودرس مختخوری یاد میگرفتن چرا دیرگفتین ماازبعداز قرنطینه میایم حوزه ثبت نام میکنیم وبه جمع مفتخورها اصافه میشویم

علی 3 56 پاسخ 1399/9/3 -11:43

دقیثا حاج اقا درست میفرمایین شما لباس پیغمر تنتوه ادم های با عدلی هم هستین خواهشا به کارتون ادامه بدید با ملت ایران مطمعن باشید از شما بزرگ مردان حمایت میکنیم تا شما ها آمریکارا با خاک یکسان کنید وانشاالله روزی برسد که در قدس شریف پشت هربر عزیزمان نماز بخوانیم واین جز با حمایت از شما مقرر نشود. لبیک یا امام خامنه ای

رابین هود 1399/9/4 -23:29

چی زدی داداش صنعتی یا سنتی

j 37 1 پاسخ 1399/9/3 -10:39

ائمه چه ربطی به شماها دارن.

زیلان 27 2 پاسخ 1399/9/3 -10:34

این افراد که فکر میکنن باید مملکت را بچاپند و سرمایه داری حقشان هست باید اعدام یا تبعید ومعاف از خدمات دولتی یا سیاسی بشوند

بی نام 67 14 پاسخ 1399/9/3 -10:25

لطفا چهره ی ساده زیستی و معصومانه ی علمای اسلام را خراب نکنید.علمای اسلام باید دنبال ساده زیستی و به دور از تجملات باشند‌. طبق سخنان امام راحل ساده‌زیستی علما ‏‏... و یکی از امور مهم هم این است که روحانیون باید ساده زندگی کنند. ‏‏آن چیزی که‏‎ ‎‏روحانیت را پیش برده تا حالا و حفظ کرده است، این است که ساده زندگی کردند.آنهایی‏‎ ‎‏که منشأ آثار بزرگ بودند، در زندگی ساده زندگی کردند.‏‏ آنهایی که در بین مردم موجّه‏‎ ‎‏بودند که حرف آنها را می شنیدند، آنها ساده زندگی کردند. شاید آقایان کمی شان یادشان‏‎ ‎‏باشد، در آن وقتی که ما اوایلی که آمدیم قم، که در آنجا چه اشخاصی بودند، شخص اول‏‎ ‎‏قم در جهت زهد و تقوا مرحوم آشیخ ابوالقاسم قمی‏‎[1]‎‏، مرحوم آشیخ مهدی‏‎[2]‎‏ و عدۀ‏‎ ‎‏دیگری، و شخص نافذ آنجا و متقی، مرحوم آمیرزا سید محمد برقعی‏‎[3]‎‏ و مرحوم آمیرزا‏‎ ‎‏محمد ارباب‏‎[4]‎‏؛ همه اینها را من منزل هایشان رفتم. آن که ریاست صوری مردم را داشت و‏‎ ‎‏ریاست معنوی هم داشت، با آن که زاهد بود، در زندگی مشابه بودند. ‏‏مرحوم آشیخ‏‎ ‎‏ابوالقاسم؛ من گمان ندارم هیچ طلبه ای مثل او بود، زندگی اش یک زندگی ای بود که مثل‏‎ ‎‏سایر طلبه ها، اگر کمتر نبود، بهتر نبود، کمتر هم بود. ‏‏مرحوم آمیرزا محمد ارباب که من‏‎ ‎‏رفتم مکرر منزلشان، یک منزلی داشت دو سه تا اتاق داشت خیلی ساده، بسیار ساده.‏‎ ‎‏مرحوم آشیخ مهدی همین طور، سایرین هم همین طور، عده هم زیاد بودند آن وقت.‏‎ ‎‏وقتی انسان در آن محیط واقع می شد که اینها را می دید، همین دیدن اینها برای انسان یک‏‎ ‎‏درسی بود، ‏‏وضع زندگی آنها برای انسان، یک وضعی بود، درس بود برای انسان، عبرت‏‎ ‎‏بود.‏‎[5]‎ ‏‏ ‏

حرام 43 3 پاسخ 1399/9/3 -10:20

پس بخاطر این است که دزدی می کنید .اختلاس می کنید ..اشتباه می کنید .از راه حلال ثروت بدست بیاور .باد آورده را باد می بارد .

بینام 21 2 پاسخ 1399/9/3 -10:16

عجب!!

کاربر ناشناس 52 3 پاسخ 1399/9/3 -10:02

نابود بشین شما مملکت نابود کردین

کاربر ناشناس 10 60 پاسخ 1399/9/3 -09:54

به خدا اگه یه روحانی درست گفته همینه.شما ها که میگید اخوندابخور بخور دارن من زن یک امام جماعتم با ماهی ۸۰۰ تومان و ۳تا بچه.

علی 1399/9/3 -10:37

خب همسرتون بره کار کنه.امام علی با اون بزرگیش از چاه آب میکشید و کار میکرد

j 1399/9/3 -10:40

امام جماعتی مگه شغله.به همسرتون بگید بیکار نه امام جماعت.

علی 1399/9/3 -11:42

بله شما درست میگی.!! اصلا کلا همه چیزهای که داریم میبینیم از..... دروغه و خیالاته. باشه.

ت 1399/9/3 -11:55

خب مفتخورا برین مثل بقیه کار کنین...

م.ر 1399/9/3 -12:19

زن چندمشی؟واسه نماز خوندن پول گرفتن و حقوق ملیونی والا دیگه نمیگنجه

ایران 1399/9/3 -12:29

خب میره نمازش را می خونه که بره بهشت .برای امرار معاش هم باید مثل آدمهای دیکر کار کنه زحمت بکشه .شما نماز هم که می خونید پول میگیرید .یعنی بهشت نقدی.

داروغه 1399/9/3 -12:43

در اصل بیکاره. چون ماهم نماز می خونیم ولی پول نمی گیریم. به همسرتان بگید کار کنه

مهشید 1399/9/3 -13:02

خب سه تابچه یارانه دارن من هرجااخوندی دیدم خوش وخرم ۏیک جین بچه اگه نداشتی ۳ تابچه نمی اوردین نماز روزه قضا یه عقدمیخونن ۳ م ‌بخداخوش تراز شماهاندیدم خوشبحالتون راحت ترین کار دنیا من یه زنم بایه بچه باید شب وروز کارکنم سخت ترین کار دنیاپله های اپارتمان کمرم شکست شوهرتو راحت کار راحت سطل ابی من بلندمیکنم توبلندمیکنی خداخیرتون نده هرکه مفت خوره ماهی ۱ میلیون هم نمیشه

البا 1399/9/3 -13:28

مگه قرار دن وسیله ارتزاق شما باشه. نماز میخونید و واجب دین رو انجام میدین ما باید پولشو پرداخت کنیم؟؟؟؟ اجبارتون نکردیم. میرفتین کارگری ساختمان میکردین. اون ماهی 800 تومن هم برای بیکاری شما خیلی زیاده. نمیدونم چطوره به بیکارای دیگه اینقد نمیدن

جواد 1399/9/3 -13:44

کاربرناشناس به شوهرتون بگیدمثل بقیه فقط به نمازبسنده نکنن وبرن سرکارتادستهاشون پینه ببنده تادرامدشون افزایش پیدا کنه نماز خوندن وپول گرفتن هم شدشغل .

کاربر ناشناس 1399/9/3 -16:29

نماز میخونه برا حوری .. ما باید پولشو بدیم .تو چقدر نمیفهمی خخخخخخ

پرویز 1399/9/3 -18:10

حاج خانم با سه تا فرزند بشرط اینکه خانه ازخودتان باشه حداقل بایدماهانه 4ملیون تومان درآمد داشته باشید اگه حاج آقا میگه 800تومان یک پیگیری بفرمایید چون یک جای کار ایرادداره

انصاف 1399/9/4 -23:23

همین 800 هزار تومان هم زیادتونه. الهی از گلوتون پایین نره. شوهر شما باید در ازای چه کاری 800 هزار تومان بگیره؟ مگه مجبور بودی زن آخوند بشی؟

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks
پیشنهاد ما
انتخابات هفت ضلعی 1400 / اصولگرایان و اصلاح طلبان گرفتار کابوس رای منفی ژنرالهای انتخاباتی / بازیگران اصلی انتخابات خرداد را بشناسید
واکسن ایرانی می زنم، نه روسی/ عید امسال با پارسال فرقی ندارد، برایش برنامه نریزید/ شاید از تابستان زندگی عادی شود
با افتخار سپاهی ام اما اسلحه دست نگرفته ام/ زنجانی به واسطه من ممنوع الخروج شد/ قرارگاه خاتم الانبیا با کدام سرمایه ایجاد شد و حالا سودش کجا هزینه می شود؟
ترور دکتر فخری زاده ایران را از برنامه هسته ای خود عقب نمی‌ اندازد/ جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته ای نیست
فرزندانی که راهشان از پدر جدا شد / وقتی آقازاده‌ها می‌خواهند انقلاب را ببلعند!
روش‌های ترور موساد؛ از شلیک موتور سوار تا فعالیت گروه کیدون/ دو شهری که حیاط خلوت جاسوس‌های اسرائیل شده است
رضاشاه فراماسون نبود / چرخش پهلوی اول به‌سوی آلمانها با چراغ سبز انگلیس بود / قاجارها هم به‌دنبال توسعه ایران بودند ولی نگذاشتند / رضاخان به مجلس می‌گفت طویله! / رضاشاه نمی‌رفت، انقلاب می‌شد