واکنش علمای اهل سنت کشور درباره حوادث سراوان چه بود؟


9 اسفند 1399 - 13:56
603a1ceedb096_2021-02-27_13-50
اتفاقات اخیر در سراوان استان سیستان و بلوچستان باعث شد تا علمای اهل سنت سراسر کشور در مصاحبه‌های جداگانه، نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.

در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، متاسفانه گروهی از اشرار مسلح در جریان حمله به پاسگاه کورین هم باعث هتک حرمت به پرچمی که مزین به نام مبارک «محمد رسول‌الله» بود شدند و هم اینکه با تیراندازهای اشرار باعث به شهادت رسیدن یکی از مامورین ناجا و نیز زخمی شدن یکی دیگر از مدافعان امنیت سیستان و بلوچستان شد.

اتفاقات اخیر باعث شد تا علمای اهل سنت سراسر کشور در مصاحبه‌های جداگانه، هم جسارت نسبت به حضرت رسول و هم حمله اشرار به یک ‌پاسگاه انتظامی را به شدت محکوم کردند.

در ادامه واکنش های علمای اهل سنت سرار کشور آورده شده است.

 مفتی اهل سنت جنوب فارس هتک حرمت پرچم رسول‌الله (ص) را محکوم کرد

شیخ عبدالعزیز قاضی زاده مفتی اهل سنت جنوب فارس و امام جمعه شهرستان اوز هتک حرمت به ساحت رسول‌الله(ص) را محکوم کرد.

شیخ ناصر صمدی امام جمعه اهل سنت اَهِل نیز این هتک حرمت را محکوم کرد و در پی این حادثه با صدور بیانیه‌ای اظهار داشت: بنابر نص قرآن کریم هرگونه توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام که طبعا اسوه حسنه برای جهانیان خواهد بود محکوم، و از مردم شریف سراوان توصیه به خویشتن‌داری کرده، و دادرسی حقوق خویش در جهت رسیدگی از طریق مراجع ذی‌صلاح اقدام کنند.

امام جمعه اهل سنت گله‌دار: هرگونه اهانت به پیامبر اسلام(ص) حرام و محکوم است

متن کامل بیانیه شیخ صمدی بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

 وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ کَذَلِکَ زَیَّنَّا لِکُلِّ أُمَّهٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَیُنَبِّئُهُم بِمَا کَانُوا یَعْمَلُونَ» (انعام، ۱۰۸).

هر گونه گفتار، کردار و رفتاری از جمله لعن، توهین و ناسزا که در زمان حاضر، سوژه و بهانه به دست دشمن دهد و یا موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین شود، شرعاً حرام اکید است. اهانت به پیامبر اسلام(ص) حرام است و این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء(ص) می‌شود.

بنابر نص قرآن کریم هرگونه توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام که طبعا اسوه حسنه برای جهانیان خواهد بود محکوم، و از مردم شریف سراوان توصیه به خویشتن‌داری کرده، ودادرسی حقوق خویش در جهت رسیدگی از طریق مراجع ذیصلاح اقدام کنند.

شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت گله‌دار نیز در پی تماس و گفتگوی شیرازه در خصوص هتک حرمت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پایین کشیدن و سوزاندن پرچم مزین به نام محمد رسول‌الله(ص) به وسیله عده‌ای اغتشاشگر را به شدت محکوم می‌کنیم و خواهان مجازات عاملین آن هستیم.

وی با محکومیت این نوع رفتارهای قبیح توسط گروه‌های تروریسی افزود: این اقدام هتاکانه توسط عناصر وابسته به افراطیون با مدیریت مزدوران دست نشانده صورت گرفته و هیچ سنخیتی با باورهای اهل سنت ندارد.

محکم پای اعتقادات خود زیر سایه پرچم جمهوری اسلامی ایستاده‌ایم

امام جمعه اهل سنت گله‌دار خاطرنشان کرد: اهل سنت این تحرکات ساختارشکنانه را محکوم کرده و محکم پای اعتقادات خود زیر سایه پرچم غرور آفرین و سه رنگ سبز و سفید و قرمز که مزین به کلمه الله جل و جلاله و لا اله الا الله است، می‌ایستند.

حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است

شیخ مصطفی نوری در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد رسول الله(ص) خط قرمز همه مسلمانان است و اهل سنت اجازه نمی‌دهد با اهانت به پرچم و نام مقدس رسول‌الله تفرفه بین شیعه و اهل تسنن بیافتد.

امام جمعه اهل سنت تربت جام: عمل زشت پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله را محکوم می‌کنیم

بعد از پایین شیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام، این اقدام را محکوم کرد.

مولوی برزگر، امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام، بعد از پایین شیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا این اقدام را محکوم کرد و از اعلام کرد که دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت در ایران هستند.

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام: هتک حرمت به پرچم اسلامی و حمله به مرزبانان کشور را محکوم می‌کنیم

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام بخش پایین جام و امام جمعه روستای قلعه گک، پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط اشرار در سیستان و بلوچستان را محکوم کرد.

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام بخش پایین جام و امام جمعه روستای قلعه گک، بعد از پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا این اقدام را محکوم کرد و از اعلام کرد که دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت در ایران هستند.

امام جمعه اهل سنت ریگان: افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله کردند بویی از اسلام نبرده اند

امام جمعه اهل سنت ریگان اشاره داشت به شهادت یکی از نیروی های جان برکف نیروی انتظامی توسط اشرار مسلح در کورین سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: این افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله(ص) کردند بویی از اسلام نبرده اند.

مولوی دلشاد نارویی ضمن محکوم کردن اقدام نابخردانه گروهی از اشرار مسلح در پایین کشیدن پرچم مزین به نام مقدس پیامبر اعظم (ص) در حمله به پاسگاه کورین در سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: اینجانب به نمایندگی از همه اهل سنت شهرستان ریگان این اقدام را به شدت محکوم می نمایم.

وی افزود: پشت صحنه این ماجرا افراد خود فروخته و رسانه‌های ضد انقلاب و معاند هستند.

امام جمعه اهل سنت ریگان اشاره داشت به شهادت یکی از نیروی های جان برکف نیروی انتظامی توسط اشرار مسلح در کورین سیستان و بلوچستان و ضمن تسلیت به مردم و خانواده این شهید بزرگوار، تصریح کرد: این افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله(ص) کردند بویی از اسلام نبرده اند.

نارویی با بیان اینکه باید قدر کشور و این امنیتی که برایش خون حاج قاسم ها ریخته شده است را بدانیم، عنوان کرد: قوه قضاییه باید با برهم زنندگان امنیت جامعه به شدت برخورد کند.

 وی در پایان اظهار کرد: جوانان اهل سنت اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند.

امام جمعه اهل سنت قروه: آشوبگران اهداف ضد امنیتی در سر می پرورانند

ماموستا ملاهاشم نوری، امام جمعه اهل سنت قروه در واکنش به پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، اظهار داشت: آشوب و خشونت و ایجاد رعب و وحشت به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید با کسانی که به دنبال ایجاد چنین فضایی هستند برخورد شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیکاری بسیاری از مردم در مناطق مرزی موجب ایجاد مشاغل کاذب در این مناطق شده است افزود: دولت نیز باید شرایطی را فراهم کند تا مردم در این مناطق از درآمد پایدار برخوردار شوند تا دشمن نیز از چنین مسائلی بهره برداری نکند.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی منتظر چنین حوادثی هستند تا با بزرگنمایی و دروغ پراکنی شرایط را ملتهب نشان دهند.

ماموستا نوری با تاکید بر اینکه هیچ مسلمان واقعی ای حاضر به اهانت به پرچم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نخواهد بود افزود: افرادی که چنین رفتاری داشته اند کسانی هستند که هیچ ارزشی برای دین مبین اسلام قائل نیستند و خود را بازیچه دشمنان کرده اند و مقاصد دیگری را در سر می پرورانند.

 عالم برجسته اهل سنت کردستان: ما جامعه روحانیت اهل سنت کردستان این اهانت و خیانت را محکوم میکنیم

ماموستا جمال کریمی، عالم برجسته اهل سنت کردستان در گفتگویی، با اشاره به پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا اظهار کرد: اشعاری که اهانت به پرچم اسلام کرده و خون مامور ناجا را به ناحق ریخته اند بدانند که کار و رفتارشان کفر و جایگاه ابدی شان دوزخ است ما جامعه روحانیت اهل سنت کردستان این اهانت و خیانت را محکوم نموده و در این راستا انتظار داریم هرچه سریعتر این خیانت کوردلان از طریق دستگاه اطلاعاتی و امنیتی پیگیری شود.

وی افزود: در نهایت تاسف اخیراً شاهد بودیم که گروهی از اشرار مسلح در همراهی کردن توطئه های معاندین نظام اقدام به بی احترامی به پرچم اسلام و به شهادت رساندن مامور ناجا نموده اند، یاغیان و طاغیان باید بدانند که خداوند بزرگ انتقام این حرکت جنایتکارانه را از آن‌ها خواهد ستاند.

 ماموستا کریمی عنوان کرد: آنانی که بی بند و باری و هرزگی را در کردار و رفتار به غایت رسانده بدانند، آنان اسیران ابلیس هستند و ایادی ابلیس نه از آزادی بویی برده اند و نه از الفبای حرمت چیزی می‌دانند، پس با این حرکت جز اینکه به امت اسلام خیانت کردند و به خدمت سردمداران کفر درآمده‌اند و عروسک خیمه شب بازی آن‌ها گردیدند، کاری انجام نداده اند.

وی اضافه کرد: بر کسی پوشیده نیست که این جسارت‌های موردی که هر از چند گاهی از آستین یکی از ایادی استکبار بیرون می‌زند، نتیجه‌ی یک برنامه‌ریزی و طراحی طولانی مدت و گسترده‌ی امپراطوری‌های رسانه‌ای و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی ائتلاف عبری-غربی است، این دست اقدامات و جنایات نرم و فرهنگی، زمینه‌ساز جنایات سخت و ریخته شدن خون مسلمان بی‌گناه است که مردم عزیز و اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در مقابل این اشرار جنایتکار سکوت نخواهند کرد.

ماموستا جمال کریمی در پایان خاطرنشان کرد: به سردمدران دولت‌های اسلام‌ستیز غربی هشدار می‌دهیم که به خوش‌خدمتی‌ها و سازش‌های خائنین به اسلام، دل خوش نکنند و بدانند که سربازان اسلام ناب محمدی‌(ص) و عاشقان حقیقی حضرت رسول(ص)، با وجود همه‌ی فشارهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تا پای جان بر آرمان‌های مقدس اسلامی ایستاده‌اند و تا نابودی کامل شما و ریشه‌کن شدن ظلم از جهان دست از مبارزه برنمی‌دارند.

امام جمعه اهل سنت قروه در واکنش به پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، اظهار داشت: آشوب و خشونت و ایجاد رعب و وحشت به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید با کسانی که به دنبال ایجاد چنین فضایی هستند برخورد شود

روحانی اهل سنت سنندجی: پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله (ص) توسط اشرار در سروان نشان دهنده نیت ضد اسلامی پشت آشوب های آن منطقه است
 ماموستا مختار فرجی در گفت و گویی اظهار کرد: متاسفانه طی چند روز اخیر شاهد حوادث تلخی در مرز سیستان و بلوچستان و در خاک پاکستان علیه افراد سوخت بر بودیم که با شیطنت رسانه های خارجی به این مبحث دامن زده شد.

وی افزود: نباید هم وطنان بلوچستانی تحت تاثیر توطئه‌های رسانه ای دشمنان اسلام قرار گیرند چرا که این حادثه نباید دسیسه ای در دست دشمنان برای صدمه زدن به امنیت مرزهای شرقی کشورمان قرار گیرد.

این روحانی اهل سنت سنندجی تصریح کرد: پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله (ص) توسط برخی افراد اغتشاشگر در سراوان به خوبی نشان می دهد که توطئه ای سازمان یافته علیه اسلام در حال شکل گیری است چرا که مردم سیستان و بلوچستان همه مسلمان و عاشق رسول الله (ص) هستند.

امام جمعه اهل سنت بیجار: هدف آشوبگران ایجاد فتنه در کشور است

ماموستا لقمان محمدیان، امام جمعه اهل سنت بیجاردر گفتگویی ضمن محکوم کردن اقدام ددمنشانه اشرار در پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله و حمله به پاسگاه کورین اظهار داشت: هدف اصلی این افراد ایجاد تفرقه بین مردم است.

وی با بیان اینکه در عصری که استکبار جهانی با همه همینه اش تلاش برای ایجاد فتنه در امن ترین سرزمین و مردمی ترین حکومت در جهان را در سر می پروراند، افزود: عده ای اجیر شده و از جاهل ترین افراد به ساحت مقدس پاک ترین و عزیزترین فرد یعنی رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم توهین می کنند که قابل پذیرش نیست.

 امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: همه علمای شیعه و سنی از قوه قضائیه در اجرای حکم این افراد درخواست دارند که مطابق با شریعت اسلام با تمام توان خود قدم بردارند.

ماموستا محمدیان عنوان کرد: شهید والامقام و عزیزی که در دفاع از حریم قدسی پیامبر صلوات الله علیه وآله وسلم خون پاکش ریخته شد، بداند ما با ایشان همنوا هستیم و تا ادای جان از حریم ایمان مان دفاع می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ اشرار با پیروی از کفردر شکستن حریم و خط قرمز مومنان دریغ نکرده اند اما بدانند هم در دنیا و هم در قیامت به سزای اعمالشان خواهند رسید.

امام جمعه اهل سنت بیجار تصریح کرد: در همه دنیا توهین به مقدسات دینی دیگران نشان از رذالت دشمن است، استکبار و صهیونیسم پلید این بار اعتقاد و باور مردم را نشانه گرفته است، تا پای جان از حریم دین و اندیشه اسلامی و حکومت دینی خود دفاع خواهیم کرد.

ماموستای اهل سنت: امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی در سطح جهان حرف اول را می زند

ماموستا یدالله محمدی در گفتگویی اظهار داشت: متأسفانه اشرار داخلی به تبعیت از مستکبرین خارج از مرزها امنیت این انقلاب را به نشانه گرفته است و همیشه به این امر دلخوش بوده اند که بتوانند به واسطه یک عده مزدور و وطن فروش امنیت این انقلاب را خدشه دار کنند.

وی افزود: امنیت در این کشور به واسطه این انقلاب حرف اول را در جهان می زند اما دشمن توان و چشم دیدن این انقلاب را ندارد و به همین خاطر هر از گاهی با نقشه‌های شوم و نافرجام خود درصدد آسیب رساندن به این انقلاب هستند.

محمدی عنوان داشت: به حمد خداوند متعال این انقلاب زیر سایه لطف خدا و رهبری فرزانه و نیروهای جان برکف همیشه مقاوم و پابرجا در مقابل تمامی توطئه ها ایستاده و خواهد ایستاد.

ماموستا محمدی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در چند ماه آینده انتخابات دیگری را سر راه خود دارد افزود: همین امر باعث شده است که دشمنان بیکار ننشینند و با ناامن نشان دادن و دلسرد کردن مردم از این انقلاب و به جریان انداختن این چنین مواردی اجازه ورود مردم به صحنه را ندهند ولی غافل از اینکه این مردم به قیمت جان شیرین خود برای حفظ انقلاب و پیروزی پیروی از رهبر فرزانه خود پای این انقلاب ایستاده اند.

وی گفت: دشمن با تحمیل تحریم بر ایران مردم را دچار سختی و مشقت کرده است اما هرگز تحریم دشمنان نمی تواند مردم را از انقلاب جدا کند.

این ماموستای اهل سنت در پایان تصریح کرد: مردم و نظام هرگز جدایی از هم نبوده و هر نوع حرکتی علیه نظام و امنیت و پرچم جمهوری اسلامی را محکوم خواهند کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت دهگلان: هتک حرمت به پرچم رسول الله توسط اشرار مسلح، نقشه شوم دشمن است

ماموستا عزیر امیری امام جمعه موقت دهگلان در گفتگویی با اشاره به تلاش دشمن برای نا امن جلوه دادن استان سیستان و بلوچستان از طریق رسانه های معاند و با اجیر نمودن اشرار مسلح و گروهک دست نشانده خود با هتک حرمت در پایین کشیدن پرچم مزین به نام مبارک رسول الله نشان دادند که این حرکات ناشایست از پیش تعیین شده گویای نیت دشمن قسم خورده اسلام به دین مقدس اسلام و ملت مسلمان ایران اسلامی است.

امام جمعه موقت دهگلان گفت: اقدامات گروهک‌های معاند و وابسته به استکبار با این حرکات ناشایست نشانه خفت و خواری این گروهک‌های مزدور و غلام حلقه به گوش استکبار است که هر از چندگاهی با عملیات کور و ناجوانمردانه در فکر ضربه‌زدن به نظام هستند.

وی افزود: الحمدالله امروزه ایران اسلامی بواسطه خون پاک شهدا و مجاهدت نیروهای نظامی، انتظامی امنیتی در کمال اقتدار است و سپاه پاسداران هم به عنوان پیش قراول جهاد علیه استکبار و ایادی دست‌ نشانده آن همیشه قهرمانانه عمل کرده است.

ماموستا امیری خطاب به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی گفت: دشمنان باید خوب بدانند که مردم برای اهتزار پرچم مقدس اسلامی واستقلال این مرز وبوم خون های بسیاری داده اند و تا اخرین قطره خون خود از انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد ومعاندان باید بدانند که هیچوقت نخواهند توانست به اهداف شومشان که در خیالشان سقوط این نظام باشد دست یابند.

یکی از علمای برجسته اهل سنت سقز: توهین به مقدسات مسلمانان نشانه انزوای غرب است

ماموستا یدالله امین زاده از علمای برجسته اهل سنت سقز ضمن محکوم کردن توهین به مقدسات پیامبر اسلام از سوی اشرار بیان کرد: وقتی که به پیامبر اسلام توهین می شود بدین معنی است که به همه مسلمانان اهانت شده است.

ماموستا یدالله امین زاده افزود : توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام اقدام وحشیانه کننده به افراط گری است و یک تهدیدی جدی به دین اسلام به خاطر امنیت ادیان الهی است.

وی اضافه کرد : این اقدام توسط کسانی صورت می گیرد که به دنباله غارتگری و چپاول و زیر پاگذاشتن فرهنگ اسلام و توهین کردن به رحمت العالمین هستند.

ماموستا امین زاده تصریح کرد: ما مسلمانان اجازه نخواهیم داد به مقدسات اسلام در هر حالتی که باشد توهین شود، و همگی در صف واحدی علیه یاوه گویان می ایستیم.

وی ادامه داد : همه علما، دانشمندان و ماموستا اسلام اهانت به پرچم نبی مکرم اسلام و این اقدام کینه توزی را محکوم می کنیم.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی: اینها تروریست ها که به مکان های نظامی حمله کرده و به پیامبر اعظم اسلام اهانت می‌کنند
 محمد امین آخوند صفری، امام جمعه اهل سنت شهر فراغی شهرستان کلاله در گفتگویی اظهار کرد: حوادث سراوان و پوشش شدید این اقدام توسط رسانه های معاند و به تبع آن کشته سازی دروغین در این خصوص، نشان از برنامه از پیش تعیین شده برخی گروه های تروریستی و معاند است که از فرصت ایجاد شده برای دست یافتن به اهداف خود با نام مردم دست به آشوب زدند.

وی افزود: مسلما نظام و انقلاب برای فعالیت مردم سوخت بر که برای بدست آوردن رزق خانواده انجام می شود؛ تدابیر اندیشمندانه ای در نظر دارد تا به این وسیله نه تنها رزق و روزی آنها تامین، بلکه جان این افراد بر اثر تصادفات ناشی از این کار، حفظ شود.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی تاکید کرد: مردم مسلمان سیستان و بلوچستان سالهاست که به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند و در صحنه های مختلف و حساس نشان داده اند که پایبند به نظام و اسلام هستند و برای آن حتی جان خود را از دست داده اند؛ لذا مسلما پایین کشیدن پرچم مزین به نام پیامبر بزرگ اسلام(ص) توسط این مردم، امکان پذیر نیست و اینان افراد تروریست و معاند هستند که بنام مردم به مکان های نظامی حمله کرده و به پیامبر اعظم اسلام اهانت می‌کنند و باید تاکید کنیم که مردم سیستان و بلوچستان در مقابل چنین اقداماتی از سوی تروریست ها خواهند ایستاد.

آخوند صفری در پایان تاکید کرد: از مردم سیستان و بلوچستان بخصوص سراوان خواستار حفظ آرامش هستیم تا به این واسطه چهره پلید تروریست ها و معاندان نظام و انقلاب بار دیگر برای همه ثابت شود.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس: پایین کشیدن پرچم پیامبر عظیم الشان قلوب مسلمین را جریحه دار می کند

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در واکنش به اقدامات ساختارشکنانه و تحرکات اشرار در سراوان و هتک حرمت به پرچم مقدس محمد رسول الله(ص) و به شهادت رساندن و مجروح کردن ماموران نیروی انتظامی، اظهار کرد: این اشرار مسلح هم از سوی دشمنان و افراد معاند تحریک شده و به تخریب اموال عمومی و هتک حرمت پرداختند.

وی با بیان اینکه از اتفاقات در سیستان و بلوچستان خیلی متاسفیم، تصریح کرد: مسلما این افراد از مردم نیستند و اشرار مسلحی هستند که با حمله ور شدن به مکان های دولتی و ارگان های نظامی قصد برهم زدن امنیت کشور را دارند، که این اقدام آن ها باید محکوم شود .

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس ادامه داد: تخریب و از بین بردن اموال بیت المال غیر قانونی است و افرادی که فریب دشمن را خورده اند اقدام به این اقدامات هنجار شکن کرده اند.

نوری زاد بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچگونه دشمنی با مردمش ندارد و دلسوز آنهاست و افراد بیگانه باید بدانند با این اقدامات نمی توانند در وحدت شیعه و سنی خللی ایجاد کنند.

 این عالم اهل سنت ضمن محکوم کردن تحرکات ساختارشکن اخیر در سراوان بیان کرد: پایین کشیدن پرچم پیامبرعظیم الاشان اسلام قلوب مسلمین را جریحه دار می کند و ما این موضوع را شدیدا محکوم می کنیم.

کارشناس فرق و مذاهب: جریان نفاق از بی لیاقتی و جهل عده ای استفاده می کند

آخوند عبدالجلیل فرهمند اظهار کرد: پشت پرده اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان بدون شک منافقین هستند.

کارشناس فرق و مذاهب با بیان اینکه این رفتارها در مرز امنیت کشور را هدف قرار داده، خاطرنشان کرد: دین، مذهب و امنیت همه چیز یک جامعه را تامین می کنند اما دین و مذهب هم بدون امنیت محقق نمی شود.

وی، افزود: نظام جمهوری اسلامی همیشه پشتیبان مظلومان بوده اند و در همه عرصه ها از جمله مقابله با داعش و پشتیبانی از مظلومان از ابتدای کار حاضر بوده است.

آخوند فرهمند با اشاره به به اینکه هدف دشمنان اصل اسلام است، بیان کرد: جریان وهابی همیشه سخن از قرآن و پیامبر آورده اما کجای قرآن نوشته که با اسم اسلام سر ببرید و تجاوز کنید؟

کارشناس فرق و مذاهب تصریح کرد: جریان نفاق همیشه سعی داشته تا از بی لیاقتی و جهل عده ای برای پیش برد اهداف خود استفاده کند.

وی ادامه داد: اگر این نظام از زور یا سلطنت بر می خواست مطمئن باشید تا الان چند بار سرنگون می شد اما به دلیل اینکه اصل نظام ما برخواسته از قرآن و مردم سالاری است و رهبری حکیمانه را به دنبال دارد توانسته این توطئه ها را خنثی کنیم.

آخوند فرهمند، یادآورشد: دروغ هیچ وقت پنهان نمی ماند مطمئن باشید پشت پرده اتفاقات سراوان نیز برملا می شود.

وی گفت: عزیزانی که در این اتفاق شهید شدند در نزد خداوند متعال روزی می گیرند و مرده افرادی هستند که که این عزیزان را مورد تهاجم قرار داده اند.

امام جمعه جدید مراوه : اهل سنت توهین به پیامبر توسط گروه های تروریستی را محکوم می کند

حاج یوسف آخوند غراوی، امام جمعه جدید مراوه در واکنش به این اقدام موهن گفت: ما این اقدام موهن توسط گروههای معاند را شدیدا محکوم می کنیم.

وی ادامه داد: ما محکم در مقابل معاندان اسلام و انقلاب اسلامی ایستاده ایم و از اسلام و قرآن دفاع خواهیم کرد.

واکنش چهار تن از علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی به هتک هرمت به پرچم مزین به نام مبارک حضرت محمد(ص)

چهار تن از علمای اهل سنت پیرانشهر و سردشت جنایت هتک حرمت به رسول خدا(ص) و شهادت مامور نیروی انتظامی را در سیستان و بلوچستان محکوم و خواستار برخورد قاطع با عاملین و مسببین این جنایت شدند.

اتفاقات اخیر در سراوان استان سیستان و بلوچستان باعث شد تا علمای اهل سنت سراسر کشور در مصاحبه‌های جداگانه، نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

603a1ceedb096_2021-02-27_13-50
9 اسفند 1399 - 13:56

در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، متاسفانه گروهی از اشرار مسلح در جریان حمله به پاسگاه کورین هم باعث هتک حرمت به پرچمی که مزین به نام مبارک «محمد رسول‌الله» بود شدند و هم اینکه با تیراندازهای اشرار باعث به شهادت رسیدن یکی از مامورین ناجا و نیز زخمی شدن یکی دیگر از مدافعان امنیت سیستان و بلوچستان شد.

اتفاقات اخیر باعث شد تا علمای اهل سنت سراسر کشور در مصاحبه‌های جداگانه، هم جسارت نسبت به حضرت رسول و هم حمله اشرار به یک ‌پاسگاه انتظامی را به شدت محکوم کردند.

در ادامه واکنش های علمای اهل سنت سرار کشور آورده شده است.

 مفتی اهل سنت جنوب فارس هتک حرمت پرچم رسول‌الله (ص) را محکوم کرد

شیخ عبدالعزیز قاضی زاده مفتی اهل سنت جنوب فارس و امام جمعه شهرستان اوز هتک حرمت به ساحت رسول‌الله(ص) را محکوم کرد.

شیخ ناصر صمدی امام جمعه اهل سنت اَهِل نیز این هتک حرمت را محکوم کرد و در پی این حادثه با صدور بیانیه‌ای اظهار داشت: بنابر نص قرآن کریم هرگونه توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام که طبعا اسوه حسنه برای جهانیان خواهد بود محکوم، و از مردم شریف سراوان توصیه به خویشتن‌داری کرده، و دادرسی حقوق خویش در جهت رسیدگی از طریق مراجع ذی‌صلاح اقدام کنند.

امام جمعه اهل سنت گله‌دار: هرگونه اهانت به پیامبر اسلام(ص) حرام و محکوم است

متن کامل بیانیه شیخ صمدی بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

 وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ کَذَلِکَ زَیَّنَّا لِکُلِّ أُمَّهٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَیُنَبِّئُهُم بِمَا کَانُوا یَعْمَلُونَ» (انعام، ۱۰۸).

هر گونه گفتار، کردار و رفتاری از جمله لعن، توهین و ناسزا که در زمان حاضر، سوژه و بهانه به دست دشمن دهد و یا موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین شود، شرعاً حرام اکید است. اهانت به پیامبر اسلام(ص) حرام است و این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء(ص) می‌شود.

بنابر نص قرآن کریم هرگونه توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام که طبعا اسوه حسنه برای جهانیان خواهد بود محکوم، و از مردم شریف سراوان توصیه به خویشتن‌داری کرده، ودادرسی حقوق خویش در جهت رسیدگی از طریق مراجع ذیصلاح اقدام کنند.

شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت گله‌دار نیز در پی تماس و گفتگوی شیرازه در خصوص هتک حرمت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پایین کشیدن و سوزاندن پرچم مزین به نام محمد رسول‌الله(ص) به وسیله عده‌ای اغتشاشگر را به شدت محکوم می‌کنیم و خواهان مجازات عاملین آن هستیم.

وی با محکومیت این نوع رفتارهای قبیح توسط گروه‌های تروریسی افزود: این اقدام هتاکانه توسط عناصر وابسته به افراطیون با مدیریت مزدوران دست نشانده صورت گرفته و هیچ سنخیتی با باورهای اهل سنت ندارد.

محکم پای اعتقادات خود زیر سایه پرچم جمهوری اسلامی ایستاده‌ایم

امام جمعه اهل سنت گله‌دار خاطرنشان کرد: اهل سنت این تحرکات ساختارشکنانه را محکوم کرده و محکم پای اعتقادات خود زیر سایه پرچم غرور آفرین و سه رنگ سبز و سفید و قرمز که مزین به کلمه الله جل و جلاله و لا اله الا الله است، می‌ایستند.

حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است

شیخ مصطفی نوری در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد رسول الله(ص) خط قرمز همه مسلمانان است و اهل سنت اجازه نمی‌دهد با اهانت به پرچم و نام مقدس رسول‌الله تفرفه بین شیعه و اهل تسنن بیافتد.

امام جمعه اهل سنت تربت جام: عمل زشت پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله را محکوم می‌کنیم

بعد از پایین شیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام، این اقدام را محکوم کرد.

مولوی برزگر، امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام، بعد از پایین شیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا این اقدام را محکوم کرد و از اعلام کرد که دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت در ایران هستند.

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام: هتک حرمت به پرچم اسلامی و حمله به مرزبانان کشور را محکوم می‌کنیم

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام بخش پایین جام و امام جمعه روستای قلعه گک، پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط اشرار در سیستان و بلوچستان را محکوم کرد.

مولوی احمدی از علمای اهل سنت تربت جام بخش پایین جام و امام جمعه روستای قلعه گک، بعد از پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا این اقدام را محکوم کرد و از اعلام کرد که دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت در ایران هستند.

امام جمعه اهل سنت ریگان: افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله کردند بویی از اسلام نبرده اند

امام جمعه اهل سنت ریگان اشاره داشت به شهادت یکی از نیروی های جان برکف نیروی انتظامی توسط اشرار مسلح در کورین سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: این افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله(ص) کردند بویی از اسلام نبرده اند.

مولوی دلشاد نارویی ضمن محکوم کردن اقدام نابخردانه گروهی از اشرار مسلح در پایین کشیدن پرچم مزین به نام مقدس پیامبر اعظم (ص) در حمله به پاسگاه کورین در سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: اینجانب به نمایندگی از همه اهل سنت شهرستان ریگان این اقدام را به شدت محکوم می نمایم.

وی افزود: پشت صحنه این ماجرا افراد خود فروخته و رسانه‌های ضد انقلاب و معاند هستند.

امام جمعه اهل سنت ریگان اشاره داشت به شهادت یکی از نیروی های جان برکف نیروی انتظامی توسط اشرار مسلح در کورین سیستان و بلوچستان و ضمن تسلیت به مردم و خانواده این شهید بزرگوار، تصریح کرد: این افرادی که هتک حرمت به پرچم مقدس حضرت محمد رسول الله(ص) کردند بویی از اسلام نبرده اند.

نارویی با بیان اینکه باید قدر کشور و این امنیتی که برایش خون حاج قاسم ها ریخته شده است را بدانیم، عنوان کرد: قوه قضاییه باید با برهم زنندگان امنیت جامعه به شدت برخورد کند.

 وی در پایان اظهار کرد: جوانان اهل سنت اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند.

امام جمعه اهل سنت قروه: آشوبگران اهداف ضد امنیتی در سر می پرورانند

ماموستا ملاهاشم نوری، امام جمعه اهل سنت قروه در واکنش به پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، اظهار داشت: آشوب و خشونت و ایجاد رعب و وحشت به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید با کسانی که به دنبال ایجاد چنین فضایی هستند برخورد شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیکاری بسیاری از مردم در مناطق مرزی موجب ایجاد مشاغل کاذب در این مناطق شده است افزود: دولت نیز باید شرایطی را فراهم کند تا مردم در این مناطق از درآمد پایدار برخوردار شوند تا دشمن نیز از چنین مسائلی بهره برداری نکند.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی منتظر چنین حوادثی هستند تا با بزرگنمایی و دروغ پراکنی شرایط را ملتهب نشان دهند.

ماموستا نوری با تاکید بر اینکه هیچ مسلمان واقعی ای حاضر به اهانت به پرچم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نخواهد بود افزود: افرادی که چنین رفتاری داشته اند کسانی هستند که هیچ ارزشی برای دین مبین اسلام قائل نیستند و خود را بازیچه دشمنان کرده اند و مقاصد دیگری را در سر می پرورانند.

 عالم برجسته اهل سنت کردستان: ما جامعه روحانیت اهل سنت کردستان این اهانت و خیانت را محکوم میکنیم

ماموستا جمال کریمی، عالم برجسته اهل سنت کردستان در گفتگویی، با اشاره به پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا اظهار کرد: اشعاری که اهانت به پرچم اسلام کرده و خون مامور ناجا را به ناحق ریخته اند بدانند که کار و رفتارشان کفر و جایگاه ابدی شان دوزخ است ما جامعه روحانیت اهل سنت کردستان این اهانت و خیانت را محکوم نموده و در این راستا انتظار داریم هرچه سریعتر این خیانت کوردلان از طریق دستگاه اطلاعاتی و امنیتی پیگیری شود.

وی افزود: در نهایت تاسف اخیراً شاهد بودیم که گروهی از اشرار مسلح در همراهی کردن توطئه های معاندین نظام اقدام به بی احترامی به پرچم اسلام و به شهادت رساندن مامور ناجا نموده اند، یاغیان و طاغیان باید بدانند که خداوند بزرگ انتقام این حرکت جنایتکارانه را از آن‌ها خواهد ستاند.

 ماموستا کریمی عنوان کرد: آنانی که بی بند و باری و هرزگی را در کردار و رفتار به غایت رسانده بدانند، آنان اسیران ابلیس هستند و ایادی ابلیس نه از آزادی بویی برده اند و نه از الفبای حرمت چیزی می‌دانند، پس با این حرکت جز اینکه به امت اسلام خیانت کردند و به خدمت سردمداران کفر درآمده‌اند و عروسک خیمه شب بازی آن‌ها گردیدند، کاری انجام نداده اند.

وی اضافه کرد: بر کسی پوشیده نیست که این جسارت‌های موردی که هر از چند گاهی از آستین یکی از ایادی استکبار بیرون می‌زند، نتیجه‌ی یک برنامه‌ریزی و طراحی طولانی مدت و گسترده‌ی امپراطوری‌های رسانه‌ای و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی ائتلاف عبری-غربی است، این دست اقدامات و جنایات نرم و فرهنگی، زمینه‌ساز جنایات سخت و ریخته شدن خون مسلمان بی‌گناه است که مردم عزیز و اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در مقابل این اشرار جنایتکار سکوت نخواهند کرد.

ماموستا جمال کریمی در پایان خاطرنشان کرد: به سردمدران دولت‌های اسلام‌ستیز غربی هشدار می‌دهیم که به خوش‌خدمتی‌ها و سازش‌های خائنین به اسلام، دل خوش نکنند و بدانند که سربازان اسلام ناب محمدی‌(ص) و عاشقان حقیقی حضرت رسول(ص)، با وجود همه‌ی فشارهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تا پای جان بر آرمان‌های مقدس اسلامی ایستاده‌اند و تا نابودی کامل شما و ریشه‌کن شدن ظلم از جهان دست از مبارزه برنمی‌دارند.

امام جمعه اهل سنت قروه در واکنش به پایین کشیدن پرچم «محمد رسول الله» توسط گروهی از اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین و شهادت مامور ناجا، اظهار داشت: آشوب و خشونت و ایجاد رعب و وحشت به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید با کسانی که به دنبال ایجاد چنین فضایی هستند برخورد شود

روحانی اهل سنت سنندجی: پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله (ص) توسط اشرار در سروان نشان دهنده نیت ضد اسلامی پشت آشوب های آن منطقه است
 ماموستا مختار فرجی در گفت و گویی اظهار کرد: متاسفانه طی چند روز اخیر شاهد حوادث تلخی در مرز سیستان و بلوچستان و در خاک پاکستان علیه افراد سوخت بر بودیم که با شیطنت رسانه های خارجی به این مبحث دامن زده شد.

وی افزود: نباید هم وطنان بلوچستانی تحت تاثیر توطئه‌های رسانه ای دشمنان اسلام قرار گیرند چرا که این حادثه نباید دسیسه ای در دست دشمنان برای صدمه زدن به امنیت مرزهای شرقی کشورمان قرار گیرد.

این روحانی اهل سنت سنندجی تصریح کرد: پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله (ص) توسط برخی افراد اغتشاشگر در سراوان به خوبی نشان می دهد که توطئه ای سازمان یافته علیه اسلام در حال شکل گیری است چرا که مردم سیستان و بلوچستان همه مسلمان و عاشق رسول الله (ص) هستند.

امام جمعه اهل سنت بیجار: هدف آشوبگران ایجاد فتنه در کشور است

ماموستا لقمان محمدیان، امام جمعه اهل سنت بیجاردر گفتگویی ضمن محکوم کردن اقدام ددمنشانه اشرار در پایین کشیدن پرچم محمد رسول الله و حمله به پاسگاه کورین اظهار داشت: هدف اصلی این افراد ایجاد تفرقه بین مردم است.

وی با بیان اینکه در عصری که استکبار جهانی با همه همینه اش تلاش برای ایجاد فتنه در امن ترین سرزمین و مردمی ترین حکومت در جهان را در سر می پروراند، افزود: عده ای اجیر شده و از جاهل ترین افراد به ساحت مقدس پاک ترین و عزیزترین فرد یعنی رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم توهین می کنند که قابل پذیرش نیست.

 امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: همه علمای شیعه و سنی از قوه قضائیه در اجرای حکم این افراد درخواست دارند که مطابق با شریعت اسلام با تمام توان خود قدم بردارند.

ماموستا محمدیان عنوان کرد: شهید والامقام و عزیزی که در دفاع از حریم قدسی پیامبر صلوات الله علیه وآله وسلم خون پاکش ریخته شد، بداند ما با ایشان همنوا هستیم و تا ادای جان از حریم ایمان مان دفاع می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ اشرار با پیروی از کفردر شکستن حریم و خط قرمز مومنان دریغ نکرده اند اما بدانند هم در دنیا و هم در قیامت به سزای اعمالشان خواهند رسید.

امام جمعه اهل سنت بیجار تصریح کرد: در همه دنیا توهین به مقدسات دینی دیگران نشان از رذالت دشمن است، استکبار و صهیونیسم پلید این بار اعتقاد و باور مردم را نشانه گرفته است، تا پای جان از حریم دین و اندیشه اسلامی و حکومت دینی خود دفاع خواهیم کرد.

ماموستای اهل سنت: امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی در سطح جهان حرف اول را می زند

ماموستا یدالله محمدی در گفتگویی اظهار داشت: متأسفانه اشرار داخلی به تبعیت از مستکبرین خارج از مرزها امنیت این انقلاب را به نشانه گرفته است و همیشه به این امر دلخوش بوده اند که بتوانند به واسطه یک عده مزدور و وطن فروش امنیت این انقلاب را خدشه دار کنند.

وی افزود: امنیت در این کشور به واسطه این انقلاب حرف اول را در جهان می زند اما دشمن توان و چشم دیدن این انقلاب را ندارد و به همین خاطر هر از گاهی با نقشه‌های شوم و نافرجام خود درصدد آسیب رساندن به این انقلاب هستند.

محمدی عنوان داشت: به حمد خداوند متعال این انقلاب زیر سایه لطف خدا و رهبری فرزانه و نیروهای جان برکف همیشه مقاوم و پابرجا در مقابل تمامی توطئه ها ایستاده و خواهد ایستاد.

ماموستا محمدی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در چند ماه آینده انتخابات دیگری را سر راه خود دارد افزود: همین امر باعث شده است که دشمنان بیکار ننشینند و با ناامن نشان دادن و دلسرد کردن مردم از این انقلاب و به جریان انداختن این چنین مواردی اجازه ورود مردم به صحنه را ندهند ولی غافل از اینکه این مردم به قیمت جان شیرین خود برای حفظ انقلاب و پیروزی پیروی از رهبر فرزانه خود پای این انقلاب ایستاده اند.

وی گفت: دشمن با تحمیل تحریم بر ایران مردم را دچار سختی و مشقت کرده است اما هرگز تحریم دشمنان نمی تواند مردم را از انقلاب جدا کند.

این ماموستای اهل سنت در پایان تصریح کرد: مردم و نظام هرگز جدایی از هم نبوده و هر نوع حرکتی علیه نظام و امنیت و پرچم جمهوری اسلامی را محکوم خواهند کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت دهگلان: هتک حرمت به پرچم رسول الله توسط اشرار مسلح، نقشه شوم دشمن است

ماموستا عزیر امیری امام جمعه موقت دهگلان در گفتگویی با اشاره به تلاش دشمن برای نا امن جلوه دادن استان سیستان و بلوچستان از طریق رسانه های معاند و با اجیر نمودن اشرار مسلح و گروهک دست نشانده خود با هتک حرمت در پایین کشیدن پرچم مزین به نام مبارک رسول الله نشان دادند که این حرکات ناشایست از پیش تعیین شده گویای نیت دشمن قسم خورده اسلام به دین مقدس اسلام و ملت مسلمان ایران اسلامی است.

امام جمعه موقت دهگلان گفت: اقدامات گروهک‌های معاند و وابسته به استکبار با این حرکات ناشایست نشانه خفت و خواری این گروهک‌های مزدور و غلام حلقه به گوش استکبار است که هر از چندگاهی با عملیات کور و ناجوانمردانه در فکر ضربه‌زدن به نظام هستند.

وی افزود: الحمدالله امروزه ایران اسلامی بواسطه خون پاک شهدا و مجاهدت نیروهای نظامی، انتظامی امنیتی در کمال اقتدار است و سپاه پاسداران هم به عنوان پیش قراول جهاد علیه استکبار و ایادی دست‌ نشانده آن همیشه قهرمانانه عمل کرده است.

ماموستا امیری خطاب به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی گفت: دشمنان باید خوب بدانند که مردم برای اهتزار پرچم مقدس اسلامی واستقلال این مرز وبوم خون های بسیاری داده اند و تا اخرین قطره خون خود از انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد ومعاندان باید بدانند که هیچوقت نخواهند توانست به اهداف شومشان که در خیالشان سقوط این نظام باشد دست یابند.

یکی از علمای برجسته اهل سنت سقز: توهین به مقدسات مسلمانان نشانه انزوای غرب است

ماموستا یدالله امین زاده از علمای برجسته اهل سنت سقز ضمن محکوم کردن توهین به مقدسات پیامبر اسلام از سوی اشرار بیان کرد: وقتی که به پیامبر اسلام توهین می شود بدین معنی است که به همه مسلمانان اهانت شده است.

ماموستا یدالله امین زاده افزود : توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام اقدام وحشیانه کننده به افراط گری است و یک تهدیدی جدی به دین اسلام به خاطر امنیت ادیان الهی است.

وی اضافه کرد : این اقدام توسط کسانی صورت می گیرد که به دنباله غارتگری و چپاول و زیر پاگذاشتن فرهنگ اسلام و توهین کردن به رحمت العالمین هستند.

ماموستا امین زاده تصریح کرد: ما مسلمانان اجازه نخواهیم داد به مقدسات اسلام در هر حالتی که باشد توهین شود، و همگی در صف واحدی علیه یاوه گویان می ایستیم.

وی ادامه داد : همه علما، دانشمندان و ماموستا اسلام اهانت به پرچم نبی مکرم اسلام و این اقدام کینه توزی را محکوم می کنیم.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی: اینها تروریست ها که به مکان های نظامی حمله کرده و به پیامبر اعظم اسلام اهانت می‌کنند
 محمد امین آخوند صفری، امام جمعه اهل سنت شهر فراغی شهرستان کلاله در گفتگویی اظهار کرد: حوادث سراوان و پوشش شدید این اقدام توسط رسانه های معاند و به تبع آن کشته سازی دروغین در این خصوص، نشان از برنامه از پیش تعیین شده برخی گروه های تروریستی و معاند است که از فرصت ایجاد شده برای دست یافتن به اهداف خود با نام مردم دست به آشوب زدند.

وی افزود: مسلما نظام و انقلاب برای فعالیت مردم سوخت بر که برای بدست آوردن رزق خانواده انجام می شود؛ تدابیر اندیشمندانه ای در نظر دارد تا به این وسیله نه تنها رزق و روزی آنها تامین، بلکه جان این افراد بر اثر تصادفات ناشی از این کار، حفظ شود.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی تاکید کرد: مردم مسلمان سیستان و بلوچستان سالهاست که به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند و در صحنه های مختلف و حساس نشان داده اند که پایبند به نظام و اسلام هستند و برای آن حتی جان خود را از دست داده اند؛ لذا مسلما پایین کشیدن پرچم مزین به نام پیامبر بزرگ اسلام(ص) توسط این مردم، امکان پذیر نیست و اینان افراد تروریست و معاند هستند که بنام مردم به مکان های نظامی حمله کرده و به پیامبر اعظم اسلام اهانت می‌کنند و باید تاکید کنیم که مردم سیستان و بلوچستان در مقابل چنین اقداماتی از سوی تروریست ها خواهند ایستاد.

آخوند صفری در پایان تاکید کرد: از مردم سیستان و بلوچستان بخصوص سراوان خواستار حفظ آرامش هستیم تا به این واسطه چهره پلید تروریست ها و معاندان نظام و انقلاب بار دیگر برای همه ثابت شود.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس: پایین کشیدن پرچم پیامبر عظیم الشان قلوب مسلمین را جریحه دار می کند

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در واکنش به اقدامات ساختارشکنانه و تحرکات اشرار در سراوان و هتک حرمت به پرچم مقدس محمد رسول الله(ص) و به شهادت رساندن و مجروح کردن ماموران نیروی انتظامی، اظهار کرد: این اشرار مسلح هم از سوی دشمنان و افراد معاند تحریک شده و به تخریب اموال عمومی و هتک حرمت پرداختند.

وی با بیان اینکه از اتفاقات در سیستان و بلوچستان خیلی متاسفیم، تصریح کرد: مسلما این افراد از مردم نیستند و اشرار مسلحی هستند که با حمله ور شدن به مکان های دولتی و ارگان های نظامی قصد برهم زدن امنیت کشور را دارند، که این اقدام آن ها باید محکوم شود .

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس ادامه داد: تخریب و از بین بردن اموال بیت المال غیر قانونی است و افرادی که فریب دشمن را خورده اند اقدام به این اقدامات هنجار شکن کرده اند.

نوری زاد بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچگونه دشمنی با مردمش ندارد و دلسوز آنهاست و افراد بیگانه باید بدانند با این اقدامات نمی توانند در وحدت شیعه و سنی خللی ایجاد کنند.

 این عالم اهل سنت ضمن محکوم کردن تحرکات ساختارشکن اخیر در سراوان بیان کرد: پایین کشیدن پرچم پیامبرعظیم الاشان اسلام قلوب مسلمین را جریحه دار می کند و ما این موضوع را شدیدا محکوم می کنیم.

کارشناس فرق و مذاهب: جریان نفاق از بی لیاقتی و جهل عده ای استفاده می کند

آخوند عبدالجلیل فرهمند اظهار کرد: پشت پرده اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان بدون شک منافقین هستند.

کارشناس فرق و مذاهب با بیان اینکه این رفتارها در مرز امنیت کشور را هدف قرار داده، خاطرنشان کرد: دین، مذهب و امنیت همه چیز یک جامعه را تامین می کنند اما دین و مذهب هم بدون امنیت محقق نمی شود.

وی، افزود: نظام جمهوری اسلامی همیشه پشتیبان مظلومان بوده اند و در همه عرصه ها از جمله مقابله با داعش و پشتیبانی از مظلومان از ابتدای کار حاضر بوده است.

آخوند فرهمند با اشاره به به اینکه هدف دشمنان اصل اسلام است، بیان کرد: جریان وهابی همیشه سخن از قرآن و پیامبر آورده اما کجای قرآن نوشته که با اسم اسلام سر ببرید و تجاوز کنید؟

کارشناس فرق و مذاهب تصریح کرد: جریان نفاق همیشه سعی داشته تا از بی لیاقتی و جهل عده ای برای پیش برد اهداف خود استفاده کند.

وی ادامه داد: اگر این نظام از زور یا سلطنت بر می خواست مطمئن باشید تا الان چند بار سرنگون می شد اما به دلیل اینکه اصل نظام ما برخواسته از قرآن و مردم سالاری است و رهبری حکیمانه را به دنبال دارد توانسته این توطئه ها را خنثی کنیم.

آخوند فرهمند، یادآورشد: دروغ هیچ وقت پنهان نمی ماند مطمئن باشید پشت پرده اتفاقات سراوان نیز برملا می شود.

وی گفت: عزیزانی که در این اتفاق شهید شدند در نزد خداوند متعال روزی می گیرند و مرده افرادی هستند که که این عزیزان را مورد تهاجم قرار داده اند.

امام جمعه جدید مراوه : اهل سنت توهین به پیامبر توسط گروه های تروریستی را محکوم می کند

حاج یوسف آخوند غراوی، امام جمعه جدید مراوه در واکنش به این اقدام موهن گفت: ما این اقدام موهن توسط گروههای معاند را شدیدا محکوم می کنیم.

وی ادامه داد: ما محکم در مقابل معاندان اسلام و انقلاب اسلامی ایستاده ایم و از اسلام و قرآن دفاع خواهیم کرد.

واکنش چهار تن از علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی به هتک هرمت به پرچم مزین به نام مبارک حضرت محمد(ص)

چهار تن از علمای اهل سنت پیرانشهر و سردشت جنایت هتک حرمت به رسول خدا(ص) و شهادت مامور نیروی انتظامی را در سیستان و بلوچستان محکوم و خواستار برخورد قاطع با عاملین و مسببین این جنایت شدند.

منبع: تسنیم

66

نظرات 49
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
ناشناس 1 5 پاسخ 1399/12/10 -14:48

باسلام ودرود به علمای اهل سنت که به موقع جواب دشمن خبیص دادن خداوند شما را حفظ کنه از هوشیاری وبزرگواری درود بر شما مردم عزیز غیور با غیرت سیستان وبلوچ درود وحدت دارید با هم هستید همین سیلی بر دهان دشمن خبیص است مرگ بر امریکا جنایتکار

اسماعیل 2 16 پاسخ 1399/12/10 -11:43

جانم فدای رهبر عزیزم....مردم گول اشرار نخورن و به زندگی عادیشون ادامه بدن....

فرياد 14 3 پاسخ 1399/12/10 -11:00

از كي تا حالا جيره خور حكومت مدافع مردم بوده كه اينها بخواهند حرفي بزنند واقعيت فقر و بدبخت و درماندگي مردم ايران بالاخص سيستان فراموش شده است يك پرچم را پيرهن عثمان كرده اند تا مردم مخالف حكومت را دو باره قتل عام كنند اما تا كي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایرانی 16 2 پاسخ 1399/12/10 -10:22

حرف هیچ کدام ازاین شیوخ نان به نرخ روز خور حجت نیست.حرف مردم را باید شنید.

ناشناس 11 1 پاسخ 1399/12/10 -09:50

مردم بلوچ واقعا دیندار هستن بهشون نچسبونید

ناشناس 11 5 پاسخ 1399/12/10 -08:42

حکومت اهل تسنن را از داشتن یک مسجد در پایتخت ایران محروم کرد !!!!!!!!!!!!

ت.س 1399/12/10 -10:37

شیعه وسنی نداره همه مسلمونیم مملکت ما پر از کلیسا وحتی مراکز عبادت یهودیان است چطور مسجد نداریم مسجد جداگانه مخصوص شیعه یا مخصوص سنی حرف غلطی است

عشقم اصلاح طلب 4 17 پاسخ 1399/12/10 -08:18

درسته اصلاح طلبم ولی باید پرسید چرا شورشگران در سراوان مورد حمایت امریکا اسراعیل عربستان وداعش هستند ....واکثرشان هم از بیرون سراوان امدند طبق سند ومدرک

FARID 9 3 پاسخ 1399/12/10 -06:52

حالا کی نظر اینا رو خواسته بود که گذاشتین

خ 1399/12/10 -10:36

حوزه علمیه خواسته

ت.س 1399/12/10 -10:38

شما نخون برو یه خبر دیگرو بخون

نا امید 21 3 پاسخ 1399/12/10 -01:51

دوباره با یک عوام فریبی تکراری میخوان اعتراضات به حق مردم رو به حاشیه ببرند /// 88 با آتش زدن پرچم امام حسین ، 98 با آتش زدن قرآن ، 99 آتش زدن پرچم پیامبر /// بجای به حاشیه بردن این اعتراضات و زدن برچسب هایی مثل منافق و خاین و وطن فروش و... یک بار هم که شده علت اعتراضات رو ببینید .

سسس 17 1 پاسخ 1399/12/10 -00:21

س در منطقه سیستان و بلوچستان شیعه و سنی نداره همه سیستانی هستیم و مرزنشین هستن ولی در خط فقر و بیچارگی هستند

حدهر 17 3 پاسخ 1399/12/10 -00:12

پاچه خواران حکومتی

شهریار 1399/12/10 -08:19

حدهر شماها همک حقوق بگیران عربستان وسرباز داعش

انقلابی 4 0 پاسخ 1399/12/9 -22:03

وطن نعره بزن از سختیهای این قلندر وای چرا نیروی انتظامی چرا نمی‌گذارد اینها فساد کنند آدم بکشند تجاوز کنند کشور هر تو هفته باشه سر ببرند دینو مذهب رو از بین ببرند بابا ناراحتی بلند شوید از این مملکت بروید حرمله ها یزیدیان

انقلابی 6 0 پاسخ 1399/12/9 -21:51

یه عده سوداگر تا میخوان حرف بزنن اونجارو می‌چسبانند اونجا تا میگیم حالتون چطوره از بس منافقن آخرت و می‌چسبانند به شکم اصلن شماها منافقا زیر خاک بگین به جای خدا شکمتون به دردتون برسه همه دارند تو دنیا از کرونا میمیرند شما از شکمت میمیری

قلندر 11 2 پاسخ 1399/12/9 -21:39

وطن تعزیه در مرگ و مصیبت زدگی نعره کن ای سرزمین اختلاسها نعره کن نعره کن ای خاک خسته خاک گلگون نعره کن شب اینجا شب شرمندگی پدران شب زاری شب دلمردگی مادران شب اختلاس و رانت و هرج و مرج طلبان شب افتراء و حیله عصر گرگ معصیت های بزرگ

مم 1 0 پاسخ 1399/12/9 -21:31

بیخبر

م 18 1 پاسخ 1399/12/9 -21:21

فیلم پایین آوردن پرچم که پخش کردن کامل نبود ، فیلم کاملش در فضای مجازی موجوده ، پرچمو با نهایت احترام به دوش گرفت و عکس سلفی گرفتن هیچ بی احترامی نشد.

احمد 17 1 پاسخ 1399/12/9 -20:11

کاسبکاران دنیا خودشان همین جا نشان میدهند کل قضیه مسببین را رها کرده و فقط بدنبال دنیا قضیه پرچم رو که معلوم نیست چه اتفاقی افتاده بزرگ نمایی میکنند کی باشه که در محضر خدا حاضر بشید اگه اعتقاد داشته باشید و این همراهی و هم نوایی به داد تان برسه انشاا.. آن روز زیاد دور نباشه

محمود 18 3 پاسخ 1399/12/9 -20:02

این علمای اهل سنت بی خاصیت چرا از فقر وبدبختی وگرفتاری مردم صحبت نمی کنند. چرا وارنه حرف میزنید هیچ کس به مقدسات توهین نکرده این عالمان بی خرد هستند که با اعمالشان وبی خاصیتیشان به مقدسات توهین می کنند

خوشنام 9 0 پاسخ 1399/12/9 -19:59

درود.خاهشا کمی تنها قدریه قطره دنبال اصل موضوع باشیدمناطق مرزی ن کارخونه ایی ن اشتغالی آیا باکارگری اونم الان نیست باروزی 130هزارتومان زندگی میشه کرد؟آدم وقتی مادروپدرشو میبینه که درنجند فرزندانشان رومیبینهوقتی مریض میشن پول دکترنداری دست به کولبری سوخت برای میزنن حیف شکم سیرادرک ندارن حیف .بامدرک کارشناسی ارشد دست فروشی هم نیست حرف زیاده .انوقدر که آدم میگه تف به این زندگی کاش همه ما بمیریم این مملکت بمونه واسه شکم سیرا. ممنون خبرفوری

فاطمه 12 0 پاسخ 1399/12/9 -18:54

جان امت رسول الله را اگر بی ارزش بخوانید پرچم که هیچ بلکه خود رسول الله و خداوند متعال از شما برمیگردد

بهروزجعفری 13 1 پاسخ 1399/12/9 -18:52

تقصیر رضاشاه حرف اتا ترک رو گوش نکرد

علی 1399/12/10 -12:43

اشتباه محض رو اون کرد با ترسش

فاطمه 11 1 پاسخ 1399/12/9 -18:47

حضروت محمد(ص) یاورشان است و شاید از بی عدالتی پائین آمده باشد و موقع استغفار شما بالا برود.

علی 30 2 پاسخ 1399/12/9 -18:36

مردم را با این حرفهای کلیشه ای گمراه نکنید. واقعیت ها را ببینید درد مردم را چاره کنید دست بردارید از این بازی با مقدسات. مردم گرفتار مشکلات اقتصادی هستند بلوچ و غیر بلوچ هم نداره همه گرفتاریم. از قضای روزگار هم حالا قرعه بنام این مرزنشینان محروم از ثروت ملی افتاده خدا به دادشون برسه با این مسیولان مکار. خدا میدونه برای سرکوبشون چه نیرنگ ها که به کار نبرند

24 2 پاسخ 1399/12/9 -17:17

چطور نام پیامبر روی پرچم داعش مشکلی ندارد ولی روی پرچم شما اشکال دارد؟

طوفان 28 8 پاسخ 1399/12/9 -16:10

کف کشتی سوراخ شده ازبس دراین کشتی حق اناس شد طوفان سهمگین درراه است با مشارکت مردمی

هومن 1399/12/9 -16:35

بشین سر جات باوو

ف 33 8 پاسخ 1399/12/9 -16:03

تمام قضیه را چسبانیدی به ان پرچم تا اصل موضوع گم شود .مثل حوادث سال 88 که برا رد گم کردن انرا چسباندن به عاشورا. مردم بیدار شده اند و دیگر گول نخواهند خورد. هر بچه ای می داند که هیچ کسی قصد توهین به مقدسات را ندارد ولی اقایون برا حفظ قدرت خودشون پشت مقدسات قایم می شوند و چه بسا این توهین ها هم مشکوک هستند تا بهتر بتوانند با مردم برخورد کنندو ..و..

علی 1399/12/9 -16:28

داستان همیشگی و تکراری ...

سرمد 1399/12/9 -17:07

علی زیادی داری زبان درازی میکنی مواظب باش سرت رابربادندی مرگ برفتنه

علی 1399/12/9 -18:51

سرمد‌ ادبیاتت و تهدیدت و سفارشاتت‌ برام قابل درک نیست ... ما همه دین داریم و مسلمانیم .... همه مردم مشکلات دارن و این به روشنی روزه اما نمیشه تا مردم گله و شکایت کنند برخورد و تهدید بشن و بعد صورت مسئله پاک کنن ...باور کن اینطوری راه بجایی نمیرسه و هممون‌ داخل یک قایق هستیم و عاقبت نداریم... بهتره مسئولین بجای اینکارا‌ مشکلات حل کنند البته من فکر نمیکنم اونا بخوان و حاضر به دل کندن از دنیا و اهداف شخصی خودشون باشن ... درود بر انسانیت ... ما همه خسته از مرگ هستیم

ترامپ 14 5 پاسخ 1399/12/9 -15:52

وایسید خودم 4 سال دیگه میام و کار نا تمام را تمام میکنم

نون 21 4 پاسخ 1399/12/9 -15:44

دروغ پشت دروغ ......سال 98مرد چه می گفتند .آنها هم همانطور

افتضاح 33 5 پاسخ 1399/12/9 -15:40

همون پيامبري كه اين طوري از پرچمش دفاع مي كنيد. گفت : مادر تمام بد بختي ها و مصيبت ها فقر است. چرا به جاي پرچم حرفش رو عمل نميكنيد؟ كدام پولداري بنزين قاچاق ميكنه؟

علی 1399/12/9 -18:03

این حرفها گفته پیامبر است اگه شما مسلمان هستید باید انرا تایید کنید ، چرا منفی میزنید.

ali 30 4 پاسخ 1399/12/9 -15:12

کل این آقایون یکبار فقط کارهائی که این بندگان خدا برای نان زن و بچه شون میکنند انجام دهند بکنند دیگه از روی شکم حکم صادر نمیکنند. این مراجع چرا برای فقر افتضاح مردم سیستان بلوچستان کاری نمیکنند ؟

نادر 23 5 پاسخ 1399/12/9 -15:11

واقعن جای تأسف دارد که برای این‌ها جان انسان‌هایی که برای فرار از گرسنگی و بدبختی دست به فروش چند لیتر بنزین زدند و کشته شدند از یک پرچم بی‌ارزش‌تره!!!! شاید هم همه این‌ها را در حالی که یک اسلحه روی سرشون بوده گفته یا نوشته‌اند. این افرادی که خود را عالم می‌دانند شهامت این را دارند از بی‌چارگی هم میهن‌نانشان بگویند؟؟! یا این که چرا یک اهل سنت چرا نمی‌تواند استاندار و وزیر و رییس جمهور شود؟؟!! و صدها چیز دیگر.

حسین محمدی 8 21 پاسخ 1399/12/9 -15:10

واکنش اکثریت این بود مرگ بر منافق مرگ بر فتنه گر درود بر مسلمانان ایران اعم از سنی وشیعه

اشنا 1399/12/9 -16:05

حسین محمدی خودت تنهایی واکنش هارادیدی بس کن اقا کم پاچه خواری کن وجدان چیزخوبی

خ 1399/12/9 -16:55

چه جالب مرگ رابرای همه میخوای وهمه مردم منافق وفتنه گرهستن توخوبی دیوانه صبحت نان زن وبچه هایشان است نه کافری ومسلمانی چماقدار

حسین محمدی 1399/12/9 -17:14

اقای اشنا بله همه مردم دچار مشکل اقتصادی هستند خود من هم یکه کارگرم در تهران کار می کنم ولی هم مصبب این بدبختی مردم وهم مصبب شلوغی سراوان والی اخر را خوب می دانم کیست امثال دولت روحانی به هر طریقی شده میخان مردمو به خیابان بکشند بر علیه نظام ...تا اختلاسهای امثال برادر روحانی وجهانگیری دران گم شود لطفا مقداری بصیرت داشته باشید

قیطران از روستای حی 1399/12/9 -17:21

اشنا خان .. اقای محمدی حق گفته شما هم ازکجا می سوزی همه ما مردم گرفتار فقریم ان هم ریس جمهوری که با رای شما امده پس مقداری فکر کن وبا خوشحالی دشمنان ایران خوشحال نباش

اشنا 1399/12/9 -22:29

قیطران اقای محمدی حق گفته این همه منفی گرفته خجالت بکش محمدی خودش پاچه خواره توچقد بدبختی که پاچه خوار محمدی شدی

مورچه 40 5 پاسخ 1399/12/9 -14:27

لطفآ نظرمردم سیستان وبلوچستان راهم جویا شویدو بما هم بگوید مردم چه میگویند

پدرام 1399/12/9 -16:36

شکر میخوره هر کی به مقدسات توهین کنه حالا هر جا باشه

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks