جهانگیری: شرمنده ملت هستیم و عذرخواهی می‌کنیم/ گشایش‌ها ایجاد می‌شود


14 فروردین 1400 - 19:53
6068844da920f_6068844da9211
معاون اول رئیس جمهور گفت: ما شرمنده ملت هستیم و از محضر مردم بزرگ ایران به خاطر شرایط سخت زندگی آنها عذرخواهی می‌کنیم.

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ادامه سفر به استان خراسان رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان، اجماع سازی و ایجاد تفاهم بین قوای سه گانه، نهادهای حاکمیتی و اقتصاد دانان کشور را از مهمترین دستاوردهای اقتصاد مقاومتی برشمرد و تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی راهبردی است تا کشور در برابر تکانه های اقتصادی بیرونی مقاوم شود.

وی با بیان اینکه ارائه برخی سخنان ناروا درباره اقتصاد مقاومتی در کشور ظلم به این سیاست های اقتصادی است، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی شان، اقتصاد ایران را جزء ١٨ اقتصاد برتر دنیا دانستند و به همین منظور نباید اقتصادی با چنین حجم تولید ناخالص داخلی با یک اقتصاد سنتی مقایسه شود و از سطح اقتصادی کشور کاسته شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های بالای کشور برای توسعه همه جانبه افزود: لازمه توسعه ملی و عبور از تنگناها این است که از تجربیات گذشته استفاده کنیم و از فرصت های سیاسی، بین المللی و اقتصادی پیش رو به نحو مطلوب استفاده نماییم.

 جهانگیری خاطرنشان کرد: هنر مدیریت دلسوز ملت و کشور این است در کمترین زمان و فرصت بیشترین بهره برداری را برای توسعه و پیشرفت کشور داشته باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا و جنگ اقتصادی این کشور علیه ملت ایران ادامه داد: به اذعان سیاست مداران آمریکایی، فشار حداکثری و جنگ اقتصادی این کشور علیه ایران به شکست انجامید و ملت ایران با مقاومت و صبوری بزرگترین پیروزی را در این جنگ اقتصادی به دست آورد.

وی با اشاره به توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، نیروی انسانی تحصیلکرده، منابع طبیعی و همبستگی بالای اجتماعی در کشور به عنوان یکی از لازمه‌های توسعه، تصریح کرد: عید نوروز به عنوان یکی از این ظرفیت های فرهنگی می تواند در داخل کشور ظرفیت فراوانی به وجود آورد تا جایی که مردم در این ایام با کنار گذاشتن کدورت ها به انسجام خانوادگی خود کمک می کنند که با اتکا به همین فرهنگ بزرگ می توان اقتدار کشور را افزایش داد.

جهانگیری با اشاره به اینکه اگر شرایط سه سال گذشته که برای جمهوری اسلامی ایران رقم خورد برای هر اقتصاد قوی دیگری اتفاق می‌افتاد قطعاً اقتصاد آنها فرو می پاشید و ده‌ها بار دولت این کشورها تغییر پیدا می‌کرد، تصریح کرد: مردم در زمان حاد شدن مشکلات به غیر از دولت جای دیگری را به رسمیت نمی‌شناسند بنابراین همه فشارها به سمت دولت متوجه می‌شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین به اقدامات و برخوردهای نظامی آمریکا و ترور سردار سلیمانی اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها می دانستند که این ترور برای ایران تحمل کردنی نیست و ایران نیز بعنوان تنها کشور در جهان برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم در انتقام از ترور سردار بزرگ خود به سمت پایگاه های آمریکا موشک پرتاب کرد و جمهوری اسلامی ایران می‌دانست که این تصمیم چه تبعاتی دارد اما برای دفاع از کشور از هیچ اقدامی فروگذار نکرد.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم اقتصاد کشور در حال عبور از تنگناها است و گشایش ها ایجاد می شود، گفت: در سال 99 درآمد ارزی حاصل از فروش نفت کشور ١ میلیارد دلار بود اما در سال ٩٩ و با اعمال جنگ اقتصادی آمریکا این درآمد ارزی به ١ میلیارد دلار کاهش یافت و آنچه به دولت رسید کمتر از ٥ میلیارد دلار بود.

جهانگیری ادامه داد: در مقایسه با سال 90 معجزه مدیریتی اتفاق افتاد و با صبوری ملت به مرحله ای رسیدیم که درآمد یک دهم می شود اما شاخص های اقتصادی کشور بدتر نمی شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دنیا متوجه شد با ملتی متمدن و بزرگ و اقتصادی قوی روبرو است که باید با احترام با این کشور برخورد کرد، افزود: دیپلمات‌های قوی جمهوری اسلامی ایران می‌توانند به خوبی از حقوق ملت ایران در مجامع بین المللی دفاع کنند.

وی با بیان اینکه این افتخار نیست که مردم ایران در سختی زندگی کنند و برای خرید مرغ ساعت ها در صف بایستند، تاکید کرد: ما شرمنده ملت هستیم و از محضر مردم بزرگ ایران به خاطر شرایط سخت زندگی آنها عذرخواهی می کنیم.

جهانگیری ادامه داد: آمریکایی‌ها در سال ٩٧ و با اعمال جنگ اقتصادی فکر می‌کردند که ملت ایران برای همیشه در صف خواهد ایستاد که البته ایستادن در صف با پوشک شروع شد و آنان به دنبال این بودند که در همه کالاها چنین شرایطی برای مردم ایران رقم بزنند و در ٢٢ بهمن ٩٧ به تهران بیایند.

وی تاکید کرد: باید با تفاهم و به کار گرفتن تمام توان دولت و کشور از تحریم ها عبور کنیم و آغاز واکسیناسیون عمومی در کشور، محور اصلی کار دولت آینده توسعه و پیشرفت کشور شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی مهمترین مرکز معنوی و کانون توسعه در کشور است، ادامه داد: همه ما در فشارها و سختی ها به مضجع شریف امام رضا (ع) متوسل می شویم.

معاون اول رییس جمهور همچنین به ظرفیت های این استان از جمله هم مرز بودن با دو کشور افغانستان و پاکستان اشاره و تصریح کرد: در گزارش وزیر اقتصاد آمد که کامیون از اروپا تا گمرک ایران ١٥ روز در راه است اما در مرز تا ٣ روز معطل می شود که نباید چنین اقداماتی تحمل شود. از استاندار می خواهم تا این چنین موانع گمرکی هر چه سریعتر برطرف شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری ادامه داد: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باید مجموعه سیاست های داخلی کشور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین سیاست خارجی پشتیبانی کننده تولید و بنگاه های اقتصادی باشد.

جهانگیری با اشاره به برخی از موانع در راه تولید کنندگان و بخش خصوصی کشور ادامه داد: نباید با این مانع تراشی ها و مقررات نادرست هر روز تن بخش خصوصی را لرزاند و انتظار این است که مشکلات بخش خصوصی کشور و بخش تولید برطرف شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات این استان در کاهش اعطای مجوز فعالت تولیدی از ٧٢ روز به ٣ روز گفت: برای لغو یک سری از مجوزهای سنتی و پس از طی سلسله مراتب و رسیدن به وزیر مربوطه در نهایت به آن وزیر گفته می شود که با لغو این مجوز همه چیز خراب می شود.

وی با ذکر خاطره ای از دوران وزارت خود و طرح مهر عدم ساخت برای حمایت از تولید افزود: برای دو هفته در آن زمان ما را می ترساندند که این کار انجام نشود که در این صورت صنعت کشور با مشکلات جدی مواجه می شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه در دوران جنگ اقتصادی استان های با مرز زمینی با کشورهای همسایه بیشترین کمک را به کشور کردند، ادامه داد: صادرات به افغانستان که به اندازه کل صادرات با اتحادیه اروپا است، می تواند به عنوان بازاری بزرگ برای کشور و این استان باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ بخش خصوصی در استان خراسان رضوی از کم آبی به عنوان یکی از موانع پیشرفت این استان یاد کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت انتقال آب که از دریای عمان به سمت مرکز ایران انجام می‌شود با قیمتی مناسب برای صنعت استفاده کرد و هزینه آب انتقالی از دریای عمان با توجه به مصرف ١میلیارد متر مکعبی آب در کشور عدد ناچیزی است.

وی با اشاره به تصمیمات دولت برای مناطق آزاد از سال 93 تاکنون ادامه داد: از مجلس شورای اسلامی گلایه داریم که چرا لوایح دولت که برای حل مشکلات مردم ایجاد چند منطقه آزاد را به مجلس ارسال کرده اما برای چند سال است که تعیین تکلیف نشده است.

جهانگیری به ارسال لایحه‌های منطقه آزاد زابل، مهران، مریوان، سرخس و همچنین دیگر مناطق آزاد در کشور اشاره و تاکید کرد: ما برای اینکه این مناطق از کشور تبدیل به مناطق آزاد شود به مجلس شورای اسلامی یک لایحه و در اندازه یک خط فرستادیم تا این مناطق از مشکلات نجات پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه از سال ٩٣ تاکنون ایجاد ٧ منطقه آزاد در کشور به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است، افزود: مجلس تصمیم گرفت که تمام این مناطق را در یک مصوبه بیاورد و ٧ منطقه دیگر به همراه تبدیل چند منطقه ویژه اقتصادی اضافه کند که شورای نگهبان اعلام کرد چنین لایحه ای بار مالی زیادی خواهد داشت اما دولت تصمیم گرفت برای تعیین تکلیف این لایحه بعد از ٧ سال به شورای نگهبان اعلام کند که دولت بار مالی آن را قبول می کند و شورای نگهبان نیز این لایحه را برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این اقدامات به دولت مربوط می شود و امروز بزرگترین مصلحت کشور تامین معیشت و زندگی مردم است، تصریح کرد: تنها مصلحت اندیشی شما این است که آیا این لایحه بار مالی دارد یا خیر که البته تمام این امور به دولت مربوط است و اگر اقدامی از سوی دولت انجام نگرفت می توانید بگویید که چرا دولت کاری انجام نمی دهد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه قانون اساسی وظایف همه مسئولان و قوای کشور را مشخص کرده اما برخی از افراد جایی به امور ورود پیدا می کنند که جایگاه آنها نیست.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی ایران سوگند یاد کردند که پاسدار قانون اساسی باشند و باید نسبت به آن حساسیت نشان دهند و نباید به جای رییس جمهور در امور دخالت کنند در غیر این صورت اگر نظری دارند باید در انتخابات شرکت نمایند و در صورت اخذ رای مردم به عنوان رییس جمهور آن وقت می توانند تصمیمات مد نظرشان را برای کشور بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی در ٢٤ بند و ٥ رویکرد ادامه داد: به دلیل اهمیت این مسئله جلسه ای در حضور مقام معظم رهبری با حضور سران سه قوه، صاحبنظران و مسئولان استانی انجام شد و در زمینه اهداف این سیاست ها بحث و تبادل نظر انجام گرفت و مقام معظم رهبری در آن جلسه به بنده تاکید کردند که از من انتظار دارند وقت ویژه ای بر روی اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی آن در کشور بگذارم.

جهانگیری ادامه داد: به همین منظور ستادهایی در دولت تشکیل و نام های مختلفی برای آن گذاشته شد و در نهایت با نظر مقام معظم رهبری این اراده در کشور شکل گرفت که با ایجاد ستاد فرماندهی موضوع اقتصاد مقاومتی باید جدی گرفته شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: تمام قوا، نهادها و ارگان های کشور احساس کردند که اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مطالبه جدی مقام معظم رهبری که در این راستا تمام ارکان کشور در حد وسع خود برای پیاده سازی این سیاست ها وارد عمل شدند.

وی با اشاره به اینکه کاهش اتکا به درآمد نفتی از رویکردهای مهم اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: به همین منظور کارگروهی تشکیل شد تا درآمد جایگزین نفت و کاهش سهم آن در بودجه مشخص شود که در این راستا مالیات واقدامات توسعه‌ای به عنوان جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه مشخص شد.

جهانگیری ادامه داد: در این راستا برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور برنامه‌ریزی شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تحریم‌های آمریکا، شورای امنیت و اتحادیه اروپا در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ادامه داد: سیاست کشورهای غربی در آن زمان مبتنی بر وارد کردن بیشترین فشارها با کمترین هزینه بود که در این راستا اعلام کردند که سقف فروش نفت جمهوری اسلامی ایران تا یک میلیون بشکه باشد که دولت نیز برای فروش نفت بیش از این سقف، تمام تلاش خود را بکار گرفت اما خریداران نفت ایران از جمله چین، هند و ترکیه ملاحظاتی داشتند و به دنبال خرید حتی کمتر از سهمیه خود بودند تا دچار مشکلاتی نشوند.

وی تاکید کرد: آن تجربیات نشان داد که باید بر روی گلوگاه‌های اصلی که می‌تواند بر روی اقتصاد کشور فشار بیاورد متمرکز شویم تا از این فشارها خلاصی یابیم.

جهانگیری مذاکره با کشورهای ١+٥ و پایان تحریم‌ها را یکی از خط مشی‌های اصلی دولت یازدهم دانست و ادامه داد: ما مطمئن بودیم که با برداشته شدن تحریم ها فشار بر روی کشور کمتر می شود اما مطمئن نبودیم که این توافق ماندگار است و به همین منظور تا ١٥ پروژه معرفی و به همه دستگاه های کشور اعلام کردیم که این پروژه ها جزو اقتصاد مقاومتی است که هر کدام به نتیجه برسد به تاب آوری کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این پروژه‌ها با وجود فشارهای سنگین آمریکا اما با بزرگواری و صبوری ملت و همچنین درایت‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری به نتیجه رسیده است، گفت: یکی از نتایج این پروژه ها افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود که منجر به خودکفایی کشور در تولید بنزین شد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا به دنبال این بود تا جلوی ورود بنزین به ایران گرفته شود ادامه داد: در حالی که در دوره قبلی تحریم ها کشور مجبورد بود به پتروشیمی های کشور افزودنی‌هایی بدهد تا بنزین تولید کنند که آلودگی های زیست محیطی زیادی داشت اما در دولت تدبیر و امید جایی نه تنها به خودکفایی در بنزین رسیدیم که به صادر کننده این محصول تبدیل شدیم و صادرات بنزین به عنوان یکی از مهمترین کمک های کشور به درآمد زایی ارزی کشور تبدیل شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تمرکز بر روی میادین مشترک گازی و نفتی با کشورهای همسایه ادامه داد: در سال ٩٩ قطری ها ٢.٥ برابر ایران برداشت می کردند و با تمرکز بر فازهای پارس جنوبی و علی رغم تحریم‌ها که حتی یکی دلار هم به کشور وارد نشد و با وجود اینکه افتتاح چنین طرح هایی نیازمند سرمایه گذاری‌های عظیم خارجی است اما امروز در برداشت از این میدان مشترک از قطری ها با برداشت حدود ٦ میلیون متر مکعب پیشی گرفته ایم.

وی با بیان اینکه در سال ٩٢ حدوی ٦ میلیون تن گندم وارد کردیم تا نیازهای مردم به نان تامین شود، گفت: در آن سال به وزیر جهاد کشاورزی اعلام کردیم که خودکفایی در گندم یکی از پروژه های اصلی است و الان برای سالهاست که گندم کشور در داخل تامین می شود و تنها پس از فشارهای اخیر آمریکا و همچنین مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای افزایش سقف ذخیره کالاهای اساسی، تنها یک میلیون تن گندم برای افزایش دو برابری ذخیره گندم کشور وارد شد.

جهانگیری در ابتدای سخنان خود با تبریک سال جدید شمسی و اعیاد مبارک شعبانیه گفت: امیدوارم سال جدید و ورود به قرن جدید، سال گشایش در تمامی ابعاد فرهنگی، ‌سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در زندگی مردم باشد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ١٢ فروردین و سالروز رفراندم جمهوری اسلامی ادامه داد: در این روز ملت ایران با یک رفراندوم به مهمترین خواسته تاریخی خود به ویژه در صد سال گذشته رای داد تا استقلال، آزادی و حق تعیین سرنوشت در سیستم حکومتی خود را به دست آورد.

وی ادامه داد: سابقه نداشته در نظام هایی که 50 روز از روی کار آمدن آنها گذشته باشد رهبران آنها با اعتماد به مردم یک رفراندوم انجام دهند تا شکل حکومت با رای مردم مشخص شود.

در این جلسه همچنین تعدادی از نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و نیز نمایندگان تشکل های اقتصادی استان به بیان مسائل و مشکلات پیش روی استان خراسان رضوی پرداختند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما شرمنده ملت هستیم و از محضر مردم بزرگ ایران به خاطر شرایط سخت زندگی آنها عذرخواهی می‌کنیم.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

6068844da920f_6068844da9211
14 فروردین 1400 - 19:53

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ادامه سفر به استان خراسان رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان، اجماع سازی و ایجاد تفاهم بین قوای سه گانه، نهادهای حاکمیتی و اقتصاد دانان کشور را از مهمترین دستاوردهای اقتصاد مقاومتی برشمرد و تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی راهبردی است تا کشور در برابر تکانه های اقتصادی بیرونی مقاوم شود.

وی با بیان اینکه ارائه برخی سخنان ناروا درباره اقتصاد مقاومتی در کشور ظلم به این سیاست های اقتصادی است، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی شان، اقتصاد ایران را جزء ١٨ اقتصاد برتر دنیا دانستند و به همین منظور نباید اقتصادی با چنین حجم تولید ناخالص داخلی با یک اقتصاد سنتی مقایسه شود و از سطح اقتصادی کشور کاسته شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های بالای کشور برای توسعه همه جانبه افزود: لازمه توسعه ملی و عبور از تنگناها این است که از تجربیات گذشته استفاده کنیم و از فرصت های سیاسی، بین المللی و اقتصادی پیش رو به نحو مطلوب استفاده نماییم.

 جهانگیری خاطرنشان کرد: هنر مدیریت دلسوز ملت و کشور این است در کمترین زمان و فرصت بیشترین بهره برداری را برای توسعه و پیشرفت کشور داشته باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا و جنگ اقتصادی این کشور علیه ملت ایران ادامه داد: به اذعان سیاست مداران آمریکایی، فشار حداکثری و جنگ اقتصادی این کشور علیه ایران به شکست انجامید و ملت ایران با مقاومت و صبوری بزرگترین پیروزی را در این جنگ اقتصادی به دست آورد.

وی با اشاره به توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، نیروی انسانی تحصیلکرده، منابع طبیعی و همبستگی بالای اجتماعی در کشور به عنوان یکی از لازمه‌های توسعه، تصریح کرد: عید نوروز به عنوان یکی از این ظرفیت های فرهنگی می تواند در داخل کشور ظرفیت فراوانی به وجود آورد تا جایی که مردم در این ایام با کنار گذاشتن کدورت ها به انسجام خانوادگی خود کمک می کنند که با اتکا به همین فرهنگ بزرگ می توان اقتدار کشور را افزایش داد.

جهانگیری با اشاره به اینکه اگر شرایط سه سال گذشته که برای جمهوری اسلامی ایران رقم خورد برای هر اقتصاد قوی دیگری اتفاق می‌افتاد قطعاً اقتصاد آنها فرو می پاشید و ده‌ها بار دولت این کشورها تغییر پیدا می‌کرد، تصریح کرد: مردم در زمان حاد شدن مشکلات به غیر از دولت جای دیگری را به رسمیت نمی‌شناسند بنابراین همه فشارها به سمت دولت متوجه می‌شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین به اقدامات و برخوردهای نظامی آمریکا و ترور سردار سلیمانی اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها می دانستند که این ترور برای ایران تحمل کردنی نیست و ایران نیز بعنوان تنها کشور در جهان برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم در انتقام از ترور سردار بزرگ خود به سمت پایگاه های آمریکا موشک پرتاب کرد و جمهوری اسلامی ایران می‌دانست که این تصمیم چه تبعاتی دارد اما برای دفاع از کشور از هیچ اقدامی فروگذار نکرد.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم اقتصاد کشور در حال عبور از تنگناها است و گشایش ها ایجاد می شود، گفت: در سال 99 درآمد ارزی حاصل از فروش نفت کشور ١ میلیارد دلار بود اما در سال ٩٩ و با اعمال جنگ اقتصادی آمریکا این درآمد ارزی به ١ میلیارد دلار کاهش یافت و آنچه به دولت رسید کمتر از ٥ میلیارد دلار بود.

جهانگیری ادامه داد: در مقایسه با سال 90 معجزه مدیریتی اتفاق افتاد و با صبوری ملت به مرحله ای رسیدیم که درآمد یک دهم می شود اما شاخص های اقتصادی کشور بدتر نمی شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دنیا متوجه شد با ملتی متمدن و بزرگ و اقتصادی قوی روبرو است که باید با احترام با این کشور برخورد کرد، افزود: دیپلمات‌های قوی جمهوری اسلامی ایران می‌توانند به خوبی از حقوق ملت ایران در مجامع بین المللی دفاع کنند.

وی با بیان اینکه این افتخار نیست که مردم ایران در سختی زندگی کنند و برای خرید مرغ ساعت ها در صف بایستند، تاکید کرد: ما شرمنده ملت هستیم و از محضر مردم بزرگ ایران به خاطر شرایط سخت زندگی آنها عذرخواهی می کنیم.

جهانگیری ادامه داد: آمریکایی‌ها در سال ٩٧ و با اعمال جنگ اقتصادی فکر می‌کردند که ملت ایران برای همیشه در صف خواهد ایستاد که البته ایستادن در صف با پوشک شروع شد و آنان به دنبال این بودند که در همه کالاها چنین شرایطی برای مردم ایران رقم بزنند و در ٢٢ بهمن ٩٧ به تهران بیایند.

وی تاکید کرد: باید با تفاهم و به کار گرفتن تمام توان دولت و کشور از تحریم ها عبور کنیم و آغاز واکسیناسیون عمومی در کشور، محور اصلی کار دولت آینده توسعه و پیشرفت کشور شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی مهمترین مرکز معنوی و کانون توسعه در کشور است، ادامه داد: همه ما در فشارها و سختی ها به مضجع شریف امام رضا (ع) متوسل می شویم.

معاون اول رییس جمهور همچنین به ظرفیت های این استان از جمله هم مرز بودن با دو کشور افغانستان و پاکستان اشاره و تصریح کرد: در گزارش وزیر اقتصاد آمد که کامیون از اروپا تا گمرک ایران ١٥ روز در راه است اما در مرز تا ٣ روز معطل می شود که نباید چنین اقداماتی تحمل شود. از استاندار می خواهم تا این چنین موانع گمرکی هر چه سریعتر برطرف شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری ادامه داد: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باید مجموعه سیاست های داخلی کشور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین سیاست خارجی پشتیبانی کننده تولید و بنگاه های اقتصادی باشد.

جهانگیری با اشاره به برخی از موانع در راه تولید کنندگان و بخش خصوصی کشور ادامه داد: نباید با این مانع تراشی ها و مقررات نادرست هر روز تن بخش خصوصی را لرزاند و انتظار این است که مشکلات بخش خصوصی کشور و بخش تولید برطرف شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات این استان در کاهش اعطای مجوز فعالت تولیدی از ٧٢ روز به ٣ روز گفت: برای لغو یک سری از مجوزهای سنتی و پس از طی سلسله مراتب و رسیدن به وزیر مربوطه در نهایت به آن وزیر گفته می شود که با لغو این مجوز همه چیز خراب می شود.

وی با ذکر خاطره ای از دوران وزارت خود و طرح مهر عدم ساخت برای حمایت از تولید افزود: برای دو هفته در آن زمان ما را می ترساندند که این کار انجام نشود که در این صورت صنعت کشور با مشکلات جدی مواجه می شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه در دوران جنگ اقتصادی استان های با مرز زمینی با کشورهای همسایه بیشترین کمک را به کشور کردند، ادامه داد: صادرات به افغانستان که به اندازه کل صادرات با اتحادیه اروپا است، می تواند به عنوان بازاری بزرگ برای کشور و این استان باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ بخش خصوصی در استان خراسان رضوی از کم آبی به عنوان یکی از موانع پیشرفت این استان یاد کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت انتقال آب که از دریای عمان به سمت مرکز ایران انجام می‌شود با قیمتی مناسب برای صنعت استفاده کرد و هزینه آب انتقالی از دریای عمان با توجه به مصرف ١میلیارد متر مکعبی آب در کشور عدد ناچیزی است.

وی با اشاره به تصمیمات دولت برای مناطق آزاد از سال 93 تاکنون ادامه داد: از مجلس شورای اسلامی گلایه داریم که چرا لوایح دولت که برای حل مشکلات مردم ایجاد چند منطقه آزاد را به مجلس ارسال کرده اما برای چند سال است که تعیین تکلیف نشده است.

جهانگیری به ارسال لایحه‌های منطقه آزاد زابل، مهران، مریوان، سرخس و همچنین دیگر مناطق آزاد در کشور اشاره و تاکید کرد: ما برای اینکه این مناطق از کشور تبدیل به مناطق آزاد شود به مجلس شورای اسلامی یک لایحه و در اندازه یک خط فرستادیم تا این مناطق از مشکلات نجات پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه از سال ٩٣ تاکنون ایجاد ٧ منطقه آزاد در کشور به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است، افزود: مجلس تصمیم گرفت که تمام این مناطق را در یک مصوبه بیاورد و ٧ منطقه دیگر به همراه تبدیل چند منطقه ویژه اقتصادی اضافه کند که شورای نگهبان اعلام کرد چنین لایحه ای بار مالی زیادی خواهد داشت اما دولت تصمیم گرفت برای تعیین تکلیف این لایحه بعد از ٧ سال به شورای نگهبان اعلام کند که دولت بار مالی آن را قبول می کند و شورای نگهبان نیز این لایحه را برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این اقدامات به دولت مربوط می شود و امروز بزرگترین مصلحت کشور تامین معیشت و زندگی مردم است، تصریح کرد: تنها مصلحت اندیشی شما این است که آیا این لایحه بار مالی دارد یا خیر که البته تمام این امور به دولت مربوط است و اگر اقدامی از سوی دولت انجام نگرفت می توانید بگویید که چرا دولت کاری انجام نمی دهد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه قانون اساسی وظایف همه مسئولان و قوای کشور را مشخص کرده اما برخی از افراد جایی به امور ورود پیدا می کنند که جایگاه آنها نیست.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی ایران سوگند یاد کردند که پاسدار قانون اساسی باشند و باید نسبت به آن حساسیت نشان دهند و نباید به جای رییس جمهور در امور دخالت کنند در غیر این صورت اگر نظری دارند باید در انتخابات شرکت نمایند و در صورت اخذ رای مردم به عنوان رییس جمهور آن وقت می توانند تصمیمات مد نظرشان را برای کشور بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی در ٢٤ بند و ٥ رویکرد ادامه داد: به دلیل اهمیت این مسئله جلسه ای در حضور مقام معظم رهبری با حضور سران سه قوه، صاحبنظران و مسئولان استانی انجام شد و در زمینه اهداف این سیاست ها بحث و تبادل نظر انجام گرفت و مقام معظم رهبری در آن جلسه به بنده تاکید کردند که از من انتظار دارند وقت ویژه ای بر روی اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی آن در کشور بگذارم.

جهانگیری ادامه داد: به همین منظور ستادهایی در دولت تشکیل و نام های مختلفی برای آن گذاشته شد و در نهایت با نظر مقام معظم رهبری این اراده در کشور شکل گرفت که با ایجاد ستاد فرماندهی موضوع اقتصاد مقاومتی باید جدی گرفته شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: تمام قوا، نهادها و ارگان های کشور احساس کردند که اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مطالبه جدی مقام معظم رهبری که در این راستا تمام ارکان کشور در حد وسع خود برای پیاده سازی این سیاست ها وارد عمل شدند.

وی با اشاره به اینکه کاهش اتکا به درآمد نفتی از رویکردهای مهم اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: به همین منظور کارگروهی تشکیل شد تا درآمد جایگزین نفت و کاهش سهم آن در بودجه مشخص شود که در این راستا مالیات واقدامات توسعه‌ای به عنوان جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه مشخص شد.

جهانگیری ادامه داد: در این راستا برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور برنامه‌ریزی شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تحریم‌های آمریکا، شورای امنیت و اتحادیه اروپا در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ادامه داد: سیاست کشورهای غربی در آن زمان مبتنی بر وارد کردن بیشترین فشارها با کمترین هزینه بود که در این راستا اعلام کردند که سقف فروش نفت جمهوری اسلامی ایران تا یک میلیون بشکه باشد که دولت نیز برای فروش نفت بیش از این سقف، تمام تلاش خود را بکار گرفت اما خریداران نفت ایران از جمله چین، هند و ترکیه ملاحظاتی داشتند و به دنبال خرید حتی کمتر از سهمیه خود بودند تا دچار مشکلاتی نشوند.

وی تاکید کرد: آن تجربیات نشان داد که باید بر روی گلوگاه‌های اصلی که می‌تواند بر روی اقتصاد کشور فشار بیاورد متمرکز شویم تا از این فشارها خلاصی یابیم.

جهانگیری مذاکره با کشورهای ١+٥ و پایان تحریم‌ها را یکی از خط مشی‌های اصلی دولت یازدهم دانست و ادامه داد: ما مطمئن بودیم که با برداشته شدن تحریم ها فشار بر روی کشور کمتر می شود اما مطمئن نبودیم که این توافق ماندگار است و به همین منظور تا ١٥ پروژه معرفی و به همه دستگاه های کشور اعلام کردیم که این پروژه ها جزو اقتصاد مقاومتی است که هر کدام به نتیجه برسد به تاب آوری کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این پروژه‌ها با وجود فشارهای سنگین آمریکا اما با بزرگواری و صبوری ملت و همچنین درایت‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری به نتیجه رسیده است، گفت: یکی از نتایج این پروژه ها افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود که منجر به خودکفایی کشور در تولید بنزین شد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا به دنبال این بود تا جلوی ورود بنزین به ایران گرفته شود ادامه داد: در حالی که در دوره قبلی تحریم ها کشور مجبورد بود به پتروشیمی های کشور افزودنی‌هایی بدهد تا بنزین تولید کنند که آلودگی های زیست محیطی زیادی داشت اما در دولت تدبیر و امید جایی نه تنها به خودکفایی در بنزین رسیدیم که به صادر کننده این محصول تبدیل شدیم و صادرات بنزین به عنوان یکی از مهمترین کمک های کشور به درآمد زایی ارزی کشور تبدیل شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تمرکز بر روی میادین مشترک گازی و نفتی با کشورهای همسایه ادامه داد: در سال ٩٩ قطری ها ٢.٥ برابر ایران برداشت می کردند و با تمرکز بر فازهای پارس جنوبی و علی رغم تحریم‌ها که حتی یکی دلار هم به کشور وارد نشد و با وجود اینکه افتتاح چنین طرح هایی نیازمند سرمایه گذاری‌های عظیم خارجی است اما امروز در برداشت از این میدان مشترک از قطری ها با برداشت حدود ٦ میلیون متر مکعب پیشی گرفته ایم.

وی با بیان اینکه در سال ٩٢ حدوی ٦ میلیون تن گندم وارد کردیم تا نیازهای مردم به نان تامین شود، گفت: در آن سال به وزیر جهاد کشاورزی اعلام کردیم که خودکفایی در گندم یکی از پروژه های اصلی است و الان برای سالهاست که گندم کشور در داخل تامین می شود و تنها پس از فشارهای اخیر آمریکا و همچنین مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای افزایش سقف ذخیره کالاهای اساسی، تنها یک میلیون تن گندم برای افزایش دو برابری ذخیره گندم کشور وارد شد.

جهانگیری در ابتدای سخنان خود با تبریک سال جدید شمسی و اعیاد مبارک شعبانیه گفت: امیدوارم سال جدید و ورود به قرن جدید، سال گشایش در تمامی ابعاد فرهنگی، ‌سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در زندگی مردم باشد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ١٢ فروردین و سالروز رفراندم جمهوری اسلامی ادامه داد: در این روز ملت ایران با یک رفراندوم به مهمترین خواسته تاریخی خود به ویژه در صد سال گذشته رای داد تا استقلال، آزادی و حق تعیین سرنوشت در سیستم حکومتی خود را به دست آورد.

وی ادامه داد: سابقه نداشته در نظام هایی که 50 روز از روی کار آمدن آنها گذشته باشد رهبران آنها با اعتماد به مردم یک رفراندوم انجام دهند تا شکل حکومت با رای مردم مشخص شود.

در این جلسه همچنین تعدادی از نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و نیز نمایندگان تشکل های اقتصادی استان به بیان مسائل و مشکلات پیش روی استان خراسان رضوی پرداختند.

منبع: تسنیم

38

نظرات 87
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
محمدهادی 0 0 پاسخ 1400/1/16 -12:19

تو را خدا و پیغمبر حرف از گشایش نزن

جواب خدا را چه میدهی 0 0 پاسخ 1400/1/16 -00:58

جناب جهانگیری وای به حالت نه بخاطر تهدید است ، بلکه بخاطر آن حقی است که به گردنت بوده و این همه ضرری که به جوانان زدی. فکر کردی چهار روز مسئولی که قرار بوده مثلا خدمتی کنی ، یا گره از مشکلات مردم برداری ، اما حالا ناتوان از آن عذرخواهی میکنی؟ اگر شرف و غیرت داشتی همون موقع که نتوانستید کاری کنید ، میرفتی حتی به بهای از بین رفتن نامت. برای کسی که دنیا در چشمش است و آخرت در پشت سرش چه پندی است. حالا چه کنیم با خرابه های شما که تحویل جامعه دادید؟ فشار ما از سخنان موقع ورودتان است که با دروغ و تهدید و تهمت ، به مردم میگفتید ، و حالا هم هیچ هیچ هیچ پوچ.

ناشناس 2 0 پاسخ 1400/1/15 -14:35

کاش بجای اون همه دماغ یکم شرف خدا بهت داده بود

ناشناس 1 0 پاسخ 1400/1/15 -14:31

ادم شرمند خونواده نباشه که شما بحمدالله نیستید ملتا وللش

محمد راد 2 3 پاسخ 1400/1/15 -10:46

اون کسیکه رندانه. ومرموزانه ،آورده که مردم اهمیتی ندارن، رهبری سلامت باشند،یاتاحال، مواضع وبیانات رهبری رونخونده وگوش نکرده ویاخودرابه تغافل و ووزده. اولا:رهبری مکرردرخصوص درک وبینش قوی وجامع درانتخاب رییس جمهور،هشدارداده بود،بدنیست به خود زحمت بده مطالب رهبری رامرورکن ثانیا:باتوجه به مشی ومنش رهبری،ایشون،سلامتی ودغدغه مردم را،سوای سلامتی ودغدغه خود نمی داند. ثالثا:ازاون سوی رهبری هرچه،راجع به بصیرت درانتخاب رییس جمهوری ووورانهیب وفریادمی زنندافرادی توجه نمی کنند؛و ازاین سوی،اگرازفردمنتخب، نامردمی وبی عرضگی وووببنند،پاسخش روازرهبری می خوان

یاشا داریوش 7 0 پاسخ 1400/1/15 -10:37

حرف از گشایش نزن میترسم مثل گشایش اقتصادی و ضرر بورس

رضا 3 0 پاسخ 1400/1/15 -09:59

عذر خواهی کنید ولی اگر برای مردم قدمی بر ندارید بایده ندارد!

و 0 5 پاسخ 1400/1/15 -09:56

خدا را شکر تعداد ساندیس خورا در خبر فوری دیگه بیشتر از بیست نفر نیست قابل توجه ساندیس خورا جهانگیری به احتمال نود درصد رییس جمهورها آینده است هر می ناراحته می تواند از ایران برود

صابر 3 0 پاسخ 1400/1/15 -09:35

خب چرا شما که نمی توانید اداره کنید استعفاء نمی دهید. چه اسراری است که تا پایان در این سمت بمانید.لازم به عذرخواهی نیست

نعمت 1 0 پاسخ 1400/1/15 -09:29

سلام وعرض ارادت خدمت هموطنان عزیز اوضاع بازار ارزاق و .... بحدی نابسامان است که هرکس هرطوری که دلش بخواد در حال تاخت و تازه بسیاری از کاسبهای ما متاسفانه بی وجدان تر از دولت حسن روحانی هستند و مستقیما مردم رو هدف قرارداده اند رفتم کیسه زباله بخرم دیدم یک رول شده 85هزار تومان نتونستم بخرم هرشب زباله هارو میبرم نزدیک دفتر ریاست جمهوری و میریزم روی زمین و برمیگردم خونه واقعا مرگ تدریجی بر تمامی دولت مردان روحانی واجبه توان کنترل نرخ تخم مرغ رو هم ندارند و ما انتظار داریم مرغ رو کنترل کنند دوستان مطمئنا پشت این بلاهایی که به سر مردم میاد هدفی هست که توسط همین دولت برنامه ریزی شده جهانگیری و امثال اون چطور رو شون میشه میان پشت تریبون واقعا روی فاحشه های قدیم و جدید رو سیاه کردن

مهدی 1400/1/15 -11:53

پس وضعت خوبه که خونه ت نزدیک دفتر ریاست جمهوریه

ناشناس 0 6 پاسخ 1400/1/15 -08:46

خداوند شما را حفظ کند که در این شرایط سخت کشور را از طمعه بیگانگان حفظ کردید برای چه شرمنده باشید کسان دیگری باید شرمنده باشند انشالله بزودی شرمنده خدا وخلق خدا می شوند کسانی که بایست در این شرایط سخت همراهتان باشند از پشت به شما خنجر می زدند بزودی خواهید دید که چگونه رسوا می شوند هیچوقت خدا را دست کم نگیرید از آنجایی می خورند که اصلا فکرش را نمی. کردند

شاید اثر کرد 1400/1/16 -01:08

خداوند شما را با جناب جهانگیری محشور کند که باب میلتان است. اول که وضع بد ما فقط به تحریمها ربط ندارد بلکه به ناتوانی مدیران و دولت هم مربوط است. نیاز به اثبات حرف بنده ندارد ، چرا که اگر به سخنان رهبری هم گوش میکردی متوجه میشدی و همچنین منابع غنی و نیروی انسانی زیاد .دوم اینکه اساسا وقتی دولتی سرکار می آید وعدهای برای انتخاب شدنش میدهد ، لازم به ذکر است که این دولت و این جناب مورد علاقه شما نتنها به آن چه گفتن عمل نکردن ، بلکه کشور را در حد فجیع اقتصادی و بیکاری و نبود مسکن و وضع خراب ماشین و .... رساندن . حالا بازهم شما تشکر کن .

مهرداد سربندی 0 2 پاسخ 1400/1/15 -07:59

آقای جهانگیری عذر خواهی خوب است اما چاره درد چیزی دیگریست. اگر شما واقعا دنبال درمان درد مردم هستید. نامزد انتخابات شوید و راه پر افتخار دولت های یازده و دوازده را ادامه دهید.

رو رو برم 1 0 پاسخ 1400/1/15 -07:32

دیر نیست مهندس

واقعیتی تلخ 13 1 پاسخ 1400/1/15 -06:10

پولدارها و سرمایه داران از شما بسیار سپاسگزارند

.. 1400/1/15 -09:51

از احمدی نژاد بیشتر خیلی بیشتر چون نود درصد مشکلات امروز مقصر احمدی نژاده

سعیدمهور 11 2 پاسخ 1400/1/15 -00:53

کمتر دزدی اختلاس چپاول کنید عذرخواهی ما نمیخاهیم

نعمت 1400/1/15 -09:38

آقا سعید عزیز اون عوضی که به شما نمره منفی داده خودش از همین قماشه

دماغ 4 0 پاسخ 1400/1/15 -00:45

دماغ ات موجب عذاب و رنجشه .

کاربر ناشناس 7 0 پاسخ 1400/1/15 -00:21

دلت خوش است چون انچه گفتی نون و ابی برای مردم نداره فقط مظلوم نمایی

ناشناس 6 3 پاسخ 1400/1/15 -00:20

ملت اهمیتی نداره، رهبری در سلامت باشن

زهرا دهقان 9 1 پاسخ 1400/1/15 -00:13

آنچنان گشایشی ایجاد کردید که چند ماهه ما نتونستیم یه کیلو گوشت بخریم ..لطفا حرف نزنید بهتره ...

رامش 3 0 پاسخ 1400/1/15 -00:02

شرمنده نفرمائید ، حتی به حق حقوق معلولان بهزیستی هم رحم نمیکنند اسم مددجویان بهزیستی را گذاشتن پشت نوبتی یک ریال هم به این عزیزان داده نمیشود ولی آمار رد میکنند بودجه را از دولت میگیرند به راحتی مثل آب خوردن کمکهای مالی برای این عزیزان رد میکنند مثل آب خوردن غیب میشه مگه یکسال دوسال هم پشت نوبتی داریم وقتی که مدد جو حساب بانکی باز کرده پرونده اش ثبت شده وقتی ی نامه ای میخوان بدن برای جایی به اسم مستمری بگیر رد میکنند درصورتی که بندگان خدا یک ریال هم نمیگیرند از مسؤلین محترم سازمان بهزیستی واز دولت واز مجلس محترم میخواهیم به مشکل ما معلولین بهزیستی رسیدگی کنید با تشکر از خبرفوری ،

کاربر ناشناس 3 0 پاسخ 1400/1/14 -23:57

درروزقیامت شرمنده خون شهدا باشید وعزیزانت که ازفقرخودکشی کردنند. آقازاده‌ها تایک قرن ذخیره سازی کرده اند جواب ناله‌ای بیوه زنهارابدهیدودامنگیرعزیزانتان شودآه وناله ای یتیمان

ایرانی 1400/1/15 -10:18

عزیزم اینا انگل زادن اسم اقا نگین به این انگلها

دکتر سید 2 64 پاسخ 1400/1/14 -23:56

احسنت بر جناب دکتر جهانگیری. اجرکم عندالله

روح اله 1400/1/15 -07:17

احسنت به خودت که لااقل تو ایران بین گشنه ها جهانگیری تو رو سیر کرد

و 1400/1/15 -09:53

آقا روح الله قبر وقیامتی هست هرچند شما ساندیس خورا فراموشش کردید

عجب 1400/1/16 -01:14

عجب ، نمیدانستیم که خسارت زدن به کشور و مردم هم احسنت دارد!!!! پس بگو اختلاس گران چه جوری اختلاس میکنند!!! یا شما معنی مدیریت را اشتباه فهمیدی ، یا سودی داشته .

محمد راد 86 0 پاسخ 1400/1/14 -23:55

مگه مردم فقط دراین چندماه اخیردرتنگناومشکلات وووغوطه وربودندکه ایشون عذرخواهی کرده است. سر تا پای این عذرخواهی انتخاباتیه،ولاغیر

کاربر ناشناس 9 0 پاسخ 1400/1/14 -23:53

چراعاقل آن کندکاری که با آرد پشیمانی حنای شماها رنگ ندارد حنا فقط حنای دهه شصت هزارگرگ ویک میش شده امروزه

هامی 1 47 پاسخ 1400/1/14 -23:51

انتقادها از درد است درست،اما قضاوت ها زود هنگام است، صبر کنید تا دولت امیدتان در سحر گاه بدمد تا ببیتید جهانگیری مدیری پاک و دلسوزبود و مشغله ای جز مردم نداشت فقط معجزه بلد نیست

دوران 1400/1/16 -01:19

واگذارت به جهانگیری و آن عقل و کج فهمی که هنوز در فکر رویاست.

دررب 4 0 پاسخ 1400/1/14 -23:49

آقا اقتصاد مقاومت نمی خواهد دست از شعار بردارید و عین کره ومالزی ودبی وترکیه صادرات کنید

سید 8 0 پاسخ 1400/1/14 -23:48

آقای محترم ایشان همان کسی بود که ادعا داشت دانشجوی برتر دانشگاه شریف است یادتان رفته عذرخواهی ایشان چند تا خانواده و کارخانه و تولیدی که با تصمیم ایشان و دوستانشان ویران شده درست می کند زندگی های که از هم پاشیده و مردان این سرزمین بدلیل بی تدبیری این آقایان پشت میله های زندان است را نجات می دهد این هشت سال برای ملت ایران هشتاد سال گذشت مردم چقدر باید توان ناکار آمدی اینان را بدهند . حضرت علی علیه السلام بی دلیا به امام حسن مجتبی در نهج البلاغه توصیه نکرد که حاکمان حکومت باید از قشر کم در آمد باشند چون آنها درد نداری را می فهمند نه آن افرادی که خانه نه در قصر زندگی می کنند و حقوق یک کارگر فقط هزینه تفریح یکروزه آنان است .بخدا اینان باید تقاص پس بدهند.

بدون نام 11 0 پاسخ 1400/1/14 -23:36

جناب آقای جهانگیری چرا اینقدر عجله هستی بزار نصف مردم ازبی پولی ازنداری شرمنده بچه ها ش باشند بعد گشایش کنید

فاطمه 18 0 پاسخ 1400/1/14 -23:35

دير شرمنده شديد خدا از,سر تقصيراتتون نگذره

کوروش 15 1 پاسخ 1400/1/14 -23:33

جناب جهانگیری لابدمنظورشماازگشایش مستعمره چین شدن است؟؟؟

سعید 8 1 پاسخ 1400/1/14 -23:31

شرمندگی شما چه فایده دارد وقتی سرمایه عروسی من‌ در بورس به یک سوم کاهش یافت و بدبخت کرد خانواده هارو

ناشناس 42 0 پاسخ 1400/1/14 -23:26

شرمنده باش وازاین شرمندگی بمیر

از بزرگ تا کوچیک دزد 10 0 پاسخ 1400/1/14 -23:25

وقتی همتون دزد تشریف دارید عذر خواهی برا چی حتما برا اینکه هنوز فرش زیر پا مردم را نبردی سوریه و لبنان مردم غیور دزدی بعدیشون مالیات از دارایی مردم من جمله خانه و ماشین و .... چیز دیگرهست اینها کاسه شأن خورده ته دیگ انتخابات را رد کنند مثل گرگ. مردم را میدرند

* 13 0 پاسخ 1400/1/14 -23:08

ملتم شرمنده شماس

ناشناس 20 0 پاسخ 1400/1/14 -23:02

زرشک دلارجهانگیری....اقتصادورشکسته وعده های سرکاری.

میرزایی 11 11 پاسخ 1400/1/14 -22:48

همین که شهامت عذرخواهی رادر کشوری مثل ایران دارید ممنونیم

د 1400/1/14 -23:09

الان یک عده بیسواد می آیند برای توهین البته این جماعت اصلا شعوری برای این حرفها ندارند چون جز توهین وفحاشی چیزی یا نکرفتند

مهدی 1400/1/15 -00:20

شما ها که شعور دارید تو این ۸ سال خودتون و ثابت کردین،بازم پرو پرو تخته گاز میرین مشکل اینجاست که کسی نیست اینا رو توبیخ کنه، حرف مردم هم به جایی نمی‌رسد . جماعت از خود راضی با اون کلیدتون

علی 1400/1/15 -09:43

عذر خواهی ایشان فقط جنبه مظلوم نمایی دارد . حالاکه نزدیک انتخابات شده جهت رای جمع کردن هم حزبی های خود نه تنها عذرخواهی میکنند بلکه دست به هر اقدامی میزنند برای اینکه نظر مردم را جلب کنند . وگرنه نه دلشان برای ملت سوخته و نه دنبال رفع مشکلات مردم میباشند .

هشت سال وعده دروغ 1400/1/16 -01:25

بدبخت ساده باور و خیال پرداز. اگر ایشون به فکر مردم بود که این همه دروغ نمیداد ، کمی از اندیشه ات استفاده کن ، چشمت را باز کن و ببین که مردم چه میخورند ، چه میپوشند و چگونه زندگی میکنند ، البته اگر دیدی ، خودت را نگه دار و اشکت را پنهان کن ، چرا که شاید بنده ای معذب باشد.

سید 8 6 پاسخ 1400/1/14 -22:46

با وجود تمام انتقادها نفس عذرخواهی جهانگیری عملی اخلاقی و پسندیده است که باید در جامعه رواج یابد.این عمل قابل تحسین است و البته باید با عمل همراه شود.

ناشناس 1400/1/14 -23:28

کشور رو ب فلاکت رسوندن بعد میان عذرخواهی ؟عذرخواهی میکرد ونمیکرد فرقی بحال مردم نداره

آیا یادتان هست؟ 1400/1/16 -01:29

جناب سید به نظرت در روزهای پایانی دولت عذرخوانی نشانه چیست؟ این دولت چنان لوس و مظلوم گراست ، که گاهی آدم را شرمنده میکند. دولتی سراسر کذب و وعدهایی که هنوز در آرشیو تاریخ هستند اما دیگر هیچ ...... حالا نفس عذرخواهی به شکل مظلوم نمایی ، کجا نشانه اخلاق است؟

محمد 24 1 پاسخ 1400/1/14 -22:33

خون هشت سال شهید دادن این مملکت گردنتونه....اونا رفتن تا شماها اینجور کنین

یاشا داریوش 17 0 پاسخ 1400/1/14 -22:19

من امشبم تخم مرغ و نان نخوردم تا کی

گلپایگانی 1400/1/14 -23:33

به خیابان لبافی نژاد کارگر مراجعه کن و ببین صف کوبیده پرسی 50 هزار تومانی را خود بخود سیر میشوی

اریایی 19 0 پاسخ 1400/1/14 -22:02

اگه راست میگی که شرمنده ملت هستید همین فردا استعفا بده و برو کنار البته اگه راست میگی. همگی دروغگو هستید

فراموش شده 23 0 پاسخ 1400/1/14 -21:51

احتمالا گشایش طبق معمول برای پولدارهاست

مهدی 7 0 پاسخ 1400/1/14 -21:51

جناب معاون رئیس جمهوری آقای جهانگیری بجای این عذرخواهی واکسن کرونا وارد کن مردم دارن پرپر میشن وقت این حرفها نیست ی روز مونده به پایان دولت محترم میتونی حلالیت بطلبی حاجی یا حق ممنون از خبرفوری،

کاربر ناشناس 107 0 پاسخ 1400/1/14 -21:44

کاش بعد از تحویل دولت قوه قضائیه داد ملت ستمدیده را ازتون بستاند

کاربر ناشناس 1400/1/14 -21:56

کاش میشد ، اما افسوس که افسوس ندارد ثمری

بف 9 0 پاسخ 1400/1/14 -21:38

بابا اینجور میگه گشایش که فکر میکنه انتظار فرج هست هیچ آبی از شما داغ نی شود

من وما=ایران 14 0 پاسخ 1400/1/14 -21:36

گشایشی که به دست تو باشه همون بهتر که نباشه.شما توی مرغش موندی چه برسه به کارای دیگه ...راستی از داداشت چه خبر

درود به تو 1400/1/16 -01:31

نظرت کاملا از دل و جان یک ملت است.

عباس 12 0 پاسخ 1400/1/14 -21:32

خودتی ...فقط

صادق 8 1 پاسخ 1400/1/14 -21:29

به جای این سخنرانی های خسته کننده چند کیلومتری صادقانه به ملت بگوئیدکه مشکل وموانع اقتصاد چیست ؟ این چه اقتصاد هیجدهم جهان است که چهار تا مرغ درمغازه های مرغ فروشی اش پیدا نمی شود !؟ اقتصاد هیجدهم روی کاغذ نان برای مردم نمی شود، علت فقر کاملا معلومه ، وقتی برادر یک لا قبای جنابعالی با رانت قدرت وسوءاستفاده از موقعیت ان قدر ثروت می اندوزد که توانایی تاسیس بانک پیدا می کند خب معلومه که خیلی ها باید زیر چرخ این اقتصاد رانتی له شوند ، چپ وراست هم ندارد همه به نحوی الوده شده اید ومظلوم ملت بیچاره .

! 13 0 پاسخ 1400/1/14 -21:22

خیلی بی خودی ، خیلی ها .

مایکل 0 73 پاسخ 1400/1/14 -21:21

اندکی دگر، مقاومت کنیم، ظریف دارد می اید

تمام 1400/1/16 -01:32

مایکل تو مقاومت کن ودیگر هیچ...

مورچه 6 46 پاسخ 1400/1/14 -21:18

من ازسهم خودم گذشت کردم وعذرخواهی شمارا میپذیرم بااینکه پس اندازم دربورس توسط شما ازبین رفت واحساس سرخورده گی میکنم امادرمدت باقی مانده اگر مردانه گی دارید درحق مردم کم نزارید بخصوص جوانان خدا همه راب راه راست هدایت کند

اسحاق جهانگیری 1400/1/15 -09:50

مورچه خان قربون اون دل کوچک شمابرم انشاالله دراین مدت باقی مانده هرچه توان داریم بکار خواهیم گرفت قول میدم هفته اینده ایرانیان خوشبختی رالمس کنندتمام اختلاس ها ودزدی های هشت سال گذشته رابه حساب مردم عزیز خواهیم ریخت منتظر رونق خانوارهاباشید

نم نم 1400/1/16 -01:34

حقت را دادی تقاضای دیگر نکن.

بازنشسته 13 0 پاسخ 1400/1/14 -21:18

آقای جهانگیری دیگه حنای شما واسه ما مردم عادی رنگ نداره داریم با این حقوق بازنشستگی میمیریم وشرمنده خانواده هستیم نمیتوم جهیزیه فرزندم روتهیه کنم وشرمنده هستم خداذلیلتون کنه

علی 1400/1/15 -00:48

خب بگو ازدواج نکنه. مگه مجبورتون کردن. ؟؟؟؟؟؟

ب علی 1400/1/16 -10:33

شما ازدوچرخه سواری خانم ها ایرادگرفتی منکرازدواج جوانان شدی شماچی کاره بودیدعلی اقا

م 5 0 پاسخ 1400/1/14 -21:13

مردم نه جناحها ازشما راضی نیستند.

امیر 10 1 پاسخ 1400/1/14 -21:11

منظور این بابا از گشایش... گشایش ... مردمه نه گشایش در امور

ضد رانت 6 0 پاسخ 1400/1/14 -21:05

ایراد کار شما و دولتتان اینست که برای ملت ایران غیر از قشر خودتان ارزش انسانی قائل نبودید و عملا عمله و عامل یک عده رانتخوار به اسم توسعه صادرات و بازرگانی خارجی هستید مطمئن باشید ما و فرزندانمان که چوب سیاستهای رانتی و اشرافی این دولت را میخوریم شما را نمیبخشیم وملت بزرگ ایران شما را مانند برادر گرامیتان به دست عدالت خواهد سپرد واقعا کرامت انسانها و زندگیها را نابود کردید اقای مسئول اقتصاد مقاومتی خواهید دید.......

.. 1400/1/14 -23:07

رانت آنهای بودند که میلیاردها در شهرداری خوردن حتی یک عذر خواهیم نکردند

سید 10 0 پاسخ 1400/1/14 -21:05

شرمنده !!!! تو مگر می دانی شرمندگی چیست ؟ تا حالا شرمنده شدن یک پدر در برابر خانواده را تو دیده ای بخدا ندیده ای چون شما قبل از قدرت زمین های شهرک غرب را مفت مفت بچنگ آوردید و نوش جان کردید. دیگران رشادت کردند و شهید شدند و جانباز و معلول شما و دوستانتان استفاده اش را بردید. شرمندگی شما باشد در پیشگاه خدا که باید جواب دهید آنموقع که سودای قدرت در سر داشتید تا به هر نحوی در قدرت بمانید و فکر می کرید این کروسی تا آخر با شماست فکر این روزها و پایان کار بودید.بخدا که نبودید . ولی می دانستید هر تصمیم اشتباه شما و دل بستن به دروغ های و امید های واهی دشمن پوچ پوچ است و روزی باید پاسخگویی خدا باشید .راستی از آن همه دلار که وعده اش را می دادید چه خبر دلار جهانگیری ثبت جهانی شد.

.. 1400/1/15 -11:42

شمابیسوادهستی اقای جهانگیری شرمندگی رامی فهمد که عذرخواهی کرد

ب نقطه بیسواد 1400/1/15 -18:11

دروغ رو چی تهمت رو چی فریب دادن مردم چی برادر دزدش چی وووووووو اینها رو عذرخواهی کرده وفهمیده عوام وجاهلی بخدا

ب 16 0 پاسخ 1400/1/14 -20:53

انشاالله هر چی که از این ملت خوردید بسه درد بی درمون به جون خودتو خونوادت

نوید 1400/1/14 -23:11

اگر خورده بگیره ولی اگر نخورد انشالله آن درد بی درمان خودت وخانوادت بگیرند

اری 11 0 پاسخ 1400/1/14 -20:51

به حمایت شما داداشت چپاول کرد یادته چقدر حرفای قشنگ تو مناظره میزدی اگر قانونی باشد باید محاکمه بشی ...این ملت شما نمیبخشه

کاربر ناشناس 13 0 پاسخ 1400/1/14 -20:45

باز شروع شد جوری حرف میزنین که انگار خبر ندارین دروغ میگفتین که رای بیارین باز وقت پوشیدن لباس بره شده تا مردم گولتون رو بخورن و به یکی از دارو دسته خودتون رای بدن و باز برای مردم شروع کنین روز از نو و بدبخت کردن مردم از نو

بازم دروغ میگه 1400/1/16 -01:36

خط اول نظرتون عالی بود.

کاربر ناشناس 24 0 پاسخ 1400/1/14 -20:08

وعده‌هایت در مناظره در خاطره ها جاویدان است شما و تیمتان کاری کردید که دیگر امیدی باقی نمانده و همه به مرگ خود راضیند ، بروید بخورید کوفتتان شود انشاءالله خون مردم را میمکید میفهمید !!!؟؟؟

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks